Hacamat Günleri Faydaları Nedir Nasıl Yapılır

0
784
Okunma

Bu yazımda sizlere hacamat hakkında bilgiler aktarmak istiyorum.

Biliyorum ki aranızdan bazıları sürekli hacamat yaptırıyor, bazıları ise hacamatın tam olarak ne olduğunu öğrenmek için bir şekilde bu yazıyı okumaya başlayacak.

Yazımızda ilk önce hacamatın sözlük anlamı ve dini boyutunu ele alarak daha sonra hacamatın nasıl yapılacağını anlatacağım. Son olarak ise hacamatın faydalarını her anlamda sizlere göstermeye çalışacağım.

Şahsen ben senede en az bir kez hacamat yaptırıyorum. Makbul olan da zaten senede iki kere hacamat yapılması. Bilmeniz gereken önemli bir nokta da hacamatın sadece sağlık boyutundan değil, dini boyutundan da yararlanmak. Bu sebepten hacamatı özel günlerde yaptırmanız lazım. Nedir bu özel günler derseniz, ayın hareketlerine ve şekline göre değişen günler diyelim. Biliyorsunuz ki insan vücudu ayın şekline ve astrolojiye göre işlevsel olarak değişkenlik göstermektedir.

Özel hacamat günlerinde hacamat yaptırmak sağlık ve dini açıdan çok faydalıdır. Öyle ki peygamber efendimiz hacamat yaptırmış ve hacamatın yapılmasını herkese önermiştir. Bu sebepten hacamata dini boyuttan bakmak gerekirse kacamat yapılması sünnettir. İsterseniz hacamat hakkında yazılar dini vesikaları ve alimlerin söylediklerini aktararak başlayalım.

Peygamber efendimiz baş ve iki omuzu arasından hacamat olurdu ve ”Kim bu kandan akıtır ise, herhangi bir hastalık için, bir başka ilaçla tedavi olmasa da zarar görmez!” ayrıca ”Her kim ayın on yedi on dokuz ve yirmi birinci günlerinde kan aldırırsa kan hücumundan dolayı meydana gelen bir çok hastalıklardan şifa bulur.” buyurdular.

Sözlük Anlamı: Hacamat sözlükte vücudun belli bir yerinin kesilerek, bu bölgeden şişe yardımıyla kan alınması demektir. Kısmen doğru olsa da bu sözlük terimi hacamatın dini boyutu ve özelliklerini ne yazık ki tam karşılamıyor.

Hacamat Nedir: Deri yüzeyinin bir neşter ile çizilip ağzı geniş bir şişe veya kavanoz yardımıyla vücuttan kirli kanın çekilmesi işlemidir.

Hacamat Nasıl Yapılır: Son yıllarda özellikle yurt dışında aralarında ünlülerin de bulunduğu geniş bir kitle sağlık açısından hacamat yaptırmaktadır.

Hacamat işlemi normalde 5 şişe kullanılarak yapılır. 2 şişe kafa arkasına boyun bölgesine, 2 şişe bel gölgesine, 1 şişede kalbin tam arka bölgesine yerleştirilir.

Neşter ile ufak çizikler yapılan bu bölgelere bastırılan şişelerin vakum etkisi ile enfeksiyonlu, mikroplu, virüslü, ödemli, irin ihtiva eden kısacası kirli kan dediğimiz ve hastalık taşıyan vücudun hiç bir işine yaramayan ve faydası olmayan kan çekilerek vücut pislikten temizlenir.

Hacamat Günleri ve Tarihi: Hacamat uygulaması hicri ayların 19. 21. 23. ve 25. günlerinde yapılır. Zaten hacamat yaptırmak istediğiniz merkez size hacamat takvimi konusunda bilgi verecektir.

Hacamatın Faydaları Nelerdir: Özellikle Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de bir çok kurum uygun bir fiyata hacamat hizmeti veriyor. Peki hacamatın faydaları neler bunları sıralamaya ne dersiniz?

1- Dolaşım sistemini rahatlatır.

2- Vücut dinçleşir, yenilenir, yaşlanma gecikir, genç görünmeye yardım eder.

3- Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır.

4- Vücuttan pis kanla beraber zararlı gaz, toksinler ve fazla asitler dışarı atılır.

5- Tüm vücut ödemlerini çözer.

6- Kan üretimi ile görevli organları uyarır ve daha sağlıklı çalışmalarını sağlar.

7- Beyin, göz,  burun gibi baş bölgesinde bulunan organların çalışma fonksiyonlarını artırır.

8- Özellikle boyun tutulmaları, kulunç ağrıları ve kireçlenme ağrıları gibi sıkıntıları yok eder.

9- Psikolojik bir takım rahatsızlıklarda sinir sistemlerini rahatlatarak etki gösterir.

10- Bel ve boyun fıtığı durumlarında fıtık bölgesini rahatlatır ve ağrının azalmasını sağlar.

11- Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan migren ağrılarının kesin ve tek çözümüdür.

12- Diş eti çürümeleri, diş çürümesiağız kokusu ve diş eti hastalıkları gibi rahatsızlıklar sürekli hacamat yaptıranlarda asla olmaz.

Ayrıca en önemlisi not olarak şunu da ekleyelim; hacamat yaptıran kişilerde büyü, nazar, muska gibi etkiler ortadan kalkar.

HACAMAT HAKKINDA MERAK ETTİĞİNİZ SORULARI, YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA SORABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

hacamat-neye-iyi-gelir

Bu yazı hacamatın faydaları ve zararları takvimi zamanı tarihi nedir nedir neye iyi gelir ne işe yarar ne zaman nerede yapılır ne demektir nasıl yapılır öğrenilir nazara iyi gelir mi noktaları tedavisi hangi günlerde yapılır zamanı bölgeleri bardağı yerleri 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 günleri fiyatı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın