Gül Hastalığı Ne Kadar Sürer Nasıl Tedavi Edilir

2
1341
Okunma

Halk arasında bilinen diğer adıyla gül hastalığı, tıp literatüründe roza veya rosa hastalığı olarak geçmektedir.

Bu yazımızda gül hastalığının nedenleri belirtileri tedavisi ve gül hastalığına bitkisel tedavi yolları hakkında bilgiler vereceğim.

Gül Hastalığı Nedir? Roza stres, sıkıntı, menopoz, güneş gibi nedenlerle ortaya çıkan mide rahatsızlıklarıyla da paralellik gösteren bir cilt hastalığıdır.

Hastalığı İlerleyişi: Başlangıcında öncelikle sivilceye benzeyen bir doku çıkar, sonra bu doku döküntü haline dönüşür ve kırmızı bir halka halini alır. İltihaplı ve iltihapsız kırmızı kabartılar ile yüzdeki yanma hissi en belirgin bulguları olmakla birlikte roza hastalığı, reflü ve mide ülseri ile eş zamanlı olarak ortaya çıkabilir.

Gül Hastalığı Nedenleri: Hastalığın nedeni belli değildir. Sebebi bir bakteri veya mantar enfeksiyonu değildir. Ayrıca bir alerjik reaksiyon da değildir. Herhangi bir iç hastalıkla ilişkisi yoktur.

Bir virüsün bu döküntüye neden olabileceği düşünülebilir. Diğer viral enfeksiyonlardaki gibi hastada halsizlik ve yorgunluk bulunabilir. Fakat hastalığın virüs enfeksiyonu sonucunda oluştuğu ispatlanmamıştır. Diğer virüs enfeksiyonlarının aksine gül hastalığı kişiden kişiye bulaşmaz.

Gül Hastalığı Belirtileri: İltihaplı sivilceler veya iltihaplı olmayan kırmızı kabartılar, Yüzde yanma hissi, Yüz bölgesinde, alında, yanak, burun ve göz çevrelerinde kaşıntı, kızarıklık, yanma hissi ve döküntüler olarak görülür. Kaşıntıların şiddeti bazen artabilir ve göz çevresinde de zaman zaman ağrılar hissedilir.

Gül Hastalığı Tedavisi: Reishi mantarı, at kestanesi, karahindiba, üzüm çekirdeği, sentella bitkisi roza hastalığında kullanılan bitkilerdir. Bu bitkilerin içinde bulunduğu ürünler piyasada mevcuttur. Bu bitkileri doktor kontrolünde kullanmanız tavsiye edilir.

Gül Hastalığı Bitkisel Tedavisi: Hastalık kronik özellik gösterdiğinden erken teşhis edilmelidir. Siz ne yaparsanız yapın, ne kullanırsanız kullanın, hastalık çoğu zaman 2-6 ay sürer Gül hastalığının nedeni bilinmiyor.

Genetik faktörler stres parazitler bakteriler hastalığın oluşmasında etken olabileceği düşünülen şüpheli sebeplerdir. Sıcak olmayan ılık banyolar yapılması tavsiye edilir. Döküntüyü arttıracak fiziksel faaliyetlerden kaçınılması önerilir.

GÜL HASTALIĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

gul-hastaligi-ne-kadar-surer

Bu yazı gül hastalığının nedenleri göze etkisi sebebi tedavisi belirtileri nedeni ne kadar sürer nasıl bir hastalıktır tedavi edilir bulaşır geçer gül hastalığına iyi gelen bitkiler yiyecekler ilaçlar kremler ilacı ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare son evde tedavi resimli fotoları nedir için güneş kremi maske hacamat lr ürünleri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: gul hastaligi ne kadar surer, gül hastalığı

2 YORUMLAR

  1. Kaslarımda genelikle ve boyun sırt kızarıklıklar zaman zaman görünüyo cildiyiye göründüm halk arasında bilinen gül hastalığı tesisi kondu şimdi kaştı başladı kullandığım ilaç bittiğinde tekrarlıyokırem ve iğne kulandılar yapa bilirim tedavisi varmı3 iğne 4 kıdem kulandım tanıtımınızı halka şeklinde seyr ediyooneriniz ne kulak sac kaşıntısı hatsız oluyom

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın