Guatra iyi Gelen Yiyecekler Bitkiler

0
1167
Okunma

Ne yazık ki bizim başımıza ne gelse beslenme alışkanlıklarımız yüzünden meydana gelir. İşte buna örnek verilecek rahatsızlıklardan bir tanesi de guatr hastalığıdır.

Biz bu yazımızda guatr için beslenerek nasıl doğal ve kesin çözümler sağlayacağınızı anlatacağız. Bakalım guatr hastalığına iyi gelen ve gelmeyen şeyler nelermiş. Hep birlikte okuyalım.

Guatra Ne iyi Gelir? İyot içeren yiyecekleri tüketmek guatrın iyileştirilmesinde en etkili yöntem olacaktır. Doğal olarak en yoğun şekilde iyot içeren bitkiler sarımsak, havuç, şalgam ve tuzdur. Guatra karşı doğal çözümler için bu gıdaları mutlaka bol bol tüketin.

Beslenmenizde marul, soğan, yulaf ezmesi, deniz ürünleri, narenciye ve pirinç tüketimini arttırmanız, boyun bölgenizdeki şişkinliği azaltmaya yardımcı olarak guatr tedavisine destek olmaktadır.

Guatra iyi Gelen Yiyecekler ve Bitkiler: Şimdi sizlere guatra iyi gelen yiyecekler ve bu yiyeceklerin nasıl kullanıldıkları hakkında kısa bilgiler verelim.

Lahana: Lahana yapraklarının suyunu çıkararak her gün 1 veya 2 kere 1 çay kaşığı içebilirsiniz. Bu kür guatr başlangıcında yardımcı olacaktır.

Karahindiba: Bu bitkinin yapraklarını salata için hazırlar gibi kesin. Yaprakları sıcak suyla yıkayarak haşlayın. Haşladığınız yaprakları, çok sıcak olmasın ki boynunuz yanmasın. Boyun bölgenize koyarak bandaj yapın. Daha sonra boyun bölgenizde bu yaprakların 20 dakika kalmasını bekleyiniz. Ardından, durulama işlemini gerçekleştirin. Bu tedaviyi aklınıza geldikçe yapabilirsiniz. Böylece hem boyun bölgesinde şişlik azalır hem de tedavinize destek sağlamış olursunuz.

Sarımsak: Guatr rahatsızlığında bu şifalı bitkinin tiroit bezi büyümesi ile boğazda meydana gelen şişliğin iyileşmesinde oldukça büyük etkisi olduğu bilinmektedir. Mümkün mertebe yemeklerimize sarımsak katmak guatra iyi gelecektir.

Ay Çekirdeği: Tiroit bezinin dengeli ve düzenli olarak işlev yapabilmesi için selenyum ve çinko vücudumuz için gereklidir. Bu iki değerli mineraller de ay çiçeğinde yer almaktadır.

Maydanoz: Kalsiyum, A vitamini, C vitamini, potasyum ve demir deposu olan bu bitki özellikle guatr hastalarının yararlanabileceği bitkiler ve yiyecekler arasında yer almaktadır. Maydanozun içerdiği antioksidan özelliği ile vücutta doku yenilenmesi sayesinde hastalıklar bertaraf edilmektedir.

Su teresi: Guatrın önlenmesinde ve iyileştirilmesinde en iyi yardımcılardan bir tanesidir. Su teresini ezerek macun kıvamına getirin. Macun kıvamına getirdiğiniz su teresini boyun bölgesine sürün. Ya da tere tohumunu saf bal ile karıştırarak yutun.

GUATR HASTALIĞI HAKKINDA SORULARINIZI YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

guatra-iyi-gelen-meyveler

Bu yazı guatra iyi gelen taş yiyecekler su ilaçlar bitkiler kaplıcalar otlar gıdalar sebzeler şeyler bitki çayı ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm evde çare son tedavisi sebep olan bez ameliyatsız çözüm guatr için ne yemeli okunacak dua dere otu nasıl kullanılır yapılan testler kürü hangi bölüm bakar doktora gidilir nasıl hissedilir tedavi edilir alınır ölçülür iyileşir beslenmeli guatr hastalığına iyi gelmeyen yiyecekler hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın