Greyfurt Suyunun Faydaları Zararları Yararları

0
344
Okunma

Kış aylarında manav reyonlarında yer kaplayan greyfurt her ne kadar portakal veya mandalina kadar tüketilmese de toplumumuz tarafından sevilerek tüketilir.

Genel olarak suyu sıkılarak kullanılan greyfurt özellikle kış hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Peki greyfurt suyu ne işe yarar. Bu yazımızda greyfurt suyunun faydalarını ve kullanımını sizlere anlatmak istiyorum.

Midede Asidi Tedavisi: Her ne kadar greyfurt meyvesinin kendisinde meyve asitleri bulunsa de greyfurt suyu mide enzimleri ile reaksiyona geçtiğinde midenin asit düzeyini düşürücü etki yapmaktadır.

Damar Sertliği: Greyfurt suyunda bulunan Pektin enzimi, damarlardaki yağlanmayı düşürücü etki yapar. Yine greyfurtta bulunan c vitamini de damar genişletici ve elastikiyetini artırıcı faydaları bulunmaktadır.

Göğüs Kanseri: Greyfurt içerisinde bulunan maddeler vücuttaki fazla östrojen salgısına engel olarak göğüs kanserinin vücuda yayılmasına engel olmaktadır. Kısacası göğüs kanserine bitkisel çözüm için greyfurt önerilmektedir.

Soğuk Algınlığı: Soğuk algınlığı için de greyfurt suyu içmek, bağışıklığı güçlendirmekte ve hastalığın en kötü zamanlarının atlatılmasına yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak greyfurt suyu içenler soğuk algınlığına yakalanmazlar.

Yüksek Ateş: Ateşi olanlara bolca sıvı tüketmesi tavsiye edilir. Bunun yanında greyfurt suyu da ciddi manada ateş düşürücü etkisi vardır. Ateş düşüren bitkiler arıyorsanız greyfurtu deneyin.

Kolesterol: Greyfurttaki bir takım bitkisel enzimler, karaciğerde aşırı kolesterol üretimine mani olmaktadır.

Diyabet: Diyabetli hastalar güvenli bir biçimde greyfurt tüketebilirler. Greyfurt tüketimi, sindirimdeki şeker ve nişastanın kana karışmasını önemli ölçüde engellemektedir.

Sindirim Sistemi Rahatsızlıkları: Greyfurt suyu sindirimi teşvik etmekte ve mide salgısının artmasına yardımcı olmaktadır. Brokoli, karnabahar gibi sebzeler ile birlikte tüketildiğinde Greyfurt suyu fiberler ile birlikte zayıflatıcı ve yağ yakıcı etkisini katlamaktadır.

Yorgunluk: Yorucu bir günün sonunda bir bardak greyfurt suyu, limon suyu karışımı yaparak içmek ve içerisine bir parça bal damlatmak, tüm yorgunluğunuzu alır.

Uykusuzluk: Uyumadan 45 dakika önce bir bardak greyfurt suyu içerseniz uykusuzluğa doğal çözüm bulmuş olursunuz.

Hamilelikte: Greyfurt içindeki flavonoidler, hamilelikte kol vs bacak şişmesi ile ödem toplaması şikayetlerini tedavi edici etkiler yapar.

Boğaz Ağrısı: Taze sıkılmış bir bardak greyfurt suyu, boğaz ağrısına ve öksürüğe iyi gelen bir bitkisel etki yapar.

Mide ve Pankreas Kanseri: Greyfurtta bulunan kanserle mücadele eden bitkisel maddeler, kansere karşı sindirim sistemini koruma vazifesi görmektedir.

Greyfurt ile Zayıflama: Greyfurtta yağ yakıcılar olarak bilinen bitkisel kimyasallar, vücuttaki nişasta ve şekeri emdikleri ve vücuttan atılmasına yardımcı oldukları için çoğu kişi tarafından greyfurt ile zayıflama kelimeleri birlikte anılırlar. Aşırıya kaçmamak kaydıyla günde 2 adet greyfurt zayıflatır mı sorusuna cevabımız evet olacaktır.

GREYFURT SUYU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

greyfurt-suyu-neye-iyi-gelir

Bu yazı greyfurt suyunun cilde faydaları yararları zararları zayıflamaya tansiyona etkisi nasıl yapılır zayıflatır içilir tüketilmeli sıkılır kullanılır içmeliyiz greyfurt suyu neye iyi gelir ne işe yarar  ne zaman içilmeli nerede satılır diyeti nedir kaç kalori ilaç etkileşimi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın