Göz Yanmasına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

1
1192
Okunma

İnsan vücudunun şüphesiz ki en önemli organlarından birisi olarak ifade edilebilecek olan gözler, yaşamın farklı evrelerinde çeşitli rahatsızlıklara maruz kalabilmekte veya hastalıklar öncesi ve sonrasında gözlerde farklı etkiler görülebilmektedir.

İşte bu tip etkilerden birisi de göz yanması olarak nitelenen ve gözlerde yanma ile acı hissi uyandıran rahatsızlıktır.

Bu yazımızda sizlere göz yanmasına ne iyi gelir, göz yanması için doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri hakkında alternatif tıp önerileri anlatmak istiyorum.

Göz Yanmasına Ne iyi Gelir? İlk önce göz yanması için neler yapılabilir, daha sonra ise bitkisel çözüm önerileri nelerdir bunları anlatalım.

Süt: Süt kaynatılır ve ardından oda sıcaklığına gelene kadar bekletilir. Bir pamuk yardımı ile göz kapaklarına uygulanır. Süt göz çevresindeki kuruluğu giderirken aynı zamanda gözlerde oluşan kaşıntı ve yanmayı hafifletir.

Islak Bez: Islak bir bez kullanarak göze kompres uygulanabilir. Bu işlem kaşıntıyı hafifletirken aynı zamanda yanmayı azaltır. Bir bez ya da havlu ıslatıldıktan sonra fazla suyu sıkılır. Ardından gözler kapalı iken göz kapaklarına uygulanır.

Sallama Çay: Çay demlendikten sonra çay poşeti buzdolabında bir süre saklanır. Tanen ve antioksidanlar içeren çay göz yanmasını hafifletmek için göz kapağına soğuk kompres olarak uygulanır.

Göz Yanmasına Bitkisel Çözüm: Göz yanması için uygulanan bitkiler ve bu bitkilerin uygulama yöntemleri şu şekildedir.

Patates: Patates gözlerdeki yanma için kullanılan etkili çözümler arasındadır. Soğutma etkisi ile gözlerin rahatlamasına ve ferahlaması için yardımcı olur. Gözlerde oluşan iltihabı azaltır. Aynı zamanda olası ağrıları hafifletir.

Salatalık: Salatalık dilimleri de göz yanması için kullanılabilir. Salatalık rendelenir ve bir tülbent içerisine konarak gözlere kompres olarak uygulanır. Göz yanmasını ve ağrısını hafifletirken aynı zamanda kaşıntıyı da hafifletir.

Hindistan Cevizi: Küçük bir Hindistan cevizi püresi ve süt karıştırılarak hamur haline getirilir. Elde edilen hamur etkilenen göz çevresine uygulanır. Soğutucu etkileri ile göz yanmasını hafifletir.

Badem: Badem de göz yanması ve göz iltihabında kullanılan çözümler arasındadır. Badem ezmesi ya da badem yağı kullanılabilir. Badem E vitamini açısından son derece zengindir. Bu nedenle göz sağlığını da korumaya yardımcı olur. Göz yorgunluğu ve iltihap durumlarında da etkilidir. Biraz badem ezmesi ya da badem yağı doğrudan göz kapaklarına uygulanabilir.

GÖZ YANMASI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YORUM YAZMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

goz-yanmasina-ne-iyi-gelir

Bu yazı göz yanmasına ne iyi gelir ne yapmalı bitkisel doğal kesin çözüm göz yanması ve kızarması için ne yapılır göz damlası nasıl geçer tedavi edilir napılır evde tedavi patates şeker şifalı bitkiler göz yanmalarına hangi damlalar ilaç iyi gelir iyi gelen damla ilaçlar şeyler bitkiler göz yanmasını ne giderir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın