Göz Tansiyonuna Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

1
1399
Okunma

Göz bizler için en hayati öneme sahip organlardan bir tanesidir. Göz sağlığını korumak için elimizden geldiğince dikkat etmeye çalışıyoruz. Fakat ne yazık ki bazı durumlarda göz sağlığımız bozuluyor ve farklı rahatsızlıklar ile uğraşmak zorunda kalıyoruz.

Bu rahatsızlıklara en iyi örneklerden bir tanesi de göz tansiyonu probleminin ortaya çıkması. Göz tansiyonuna ne iyi gelir bu rahatsızlık nasıl tedavi edilir konusunda bitkisel çözüm ve çare arayanlar bu yazımızı mutlaka okumalı.

Dilerseniz ilk önce göz tansiyonu nedir bunu kavrayarak yazımıza başlayalım.

Göz Tansiyonu Nedir? Tıp dilindeki adıyla glokom veyahut göz tansiyonu; göz sıvılarını boşaltan sistemin zayıflaması sonucu gözdeki sıvı basıncının artmasıyla ortaya çıkan bir göz hastalığıdır.

Göz Tansiyonu için Alınacak Önlemler: Bu rahatsızlık ile karşılaşmadan alınacak ufak önlemler ile göz tansiyonu yaşanma ihtimalini yok etmek mümkündür. Göz tansiyonundan korunmak için kesinlikle tam buğday ekmeği, sarımsak ve soğan tüketimi arttırılır.

Şimdi sizlere bu problem için en çok ün kazanan bitkisel kürün tarifini vermek istiyorum.

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu görmeyi güçlendirmek ve göz tansiyonunu düşürmek için domates suyu kürünü ısrarla herkese tavsiye ediyor.

Uygulama: 30 gün süreyle her gün bir bardak taze sıkılmış domates suyu içmek orta yaş ve üzeri yaş grubundaki kişilerin görmelerini belirgin bir biçimde güçlendirir, bu uygulama aynı zamanda göz tansiyonunun düşürülmesi için de etkili olacaktır.

Göz Tansiyonuna Ne iyi Gelir? Eğer ki yukarıda anlattığımız uygulama yerine başka bir çözüm önerisi ararsanız, göz tansiyonuna iyi gelen şu uygulamaları tavsiye edebilirim.

Bakla: Sıcak suyun içinde bekletilen baklanın suyu elle sıkılır. Baklanın posası merhem kıvamına geline kadar içerisine un ilave edilir ve sirkeyle yoğurulur. Ortaya çıkan karışımla saat başı alın bölgesi ovulur.

Çörek Otu: Üç gün boyunca su içerisinde bekletilen çörek otu kurutulur ve toz haline getirilir. Bu toz az ölçekte buruna çekilir. Toza bir kaç damla çörek otu yağı damlatılırsa fayda biraz daha artacaktır.

Karabaş Otu: 1 bardak kaynak suyun içine, 10 gram karabaş otu bitkisi konur. 10 dakika süreyle demlendikten sonra gün içinde 2-3 bardak tok karnına içilir.

GÖZ TANSİYONU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

goz-tansiyonuna-bitkisel-cozum

Bu yazı göz tansiyonuna iyi gelen yiyecekler şeyler ilaçlar bitkiler ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm evde kesin çare son tedavisi hangi bölüm m bakar doktora gidilir neler zararlıdır domates suyu ne sebep olur için damla vitamin göz damlası isimleri ilaç gözlük dua ne yapmalı nasıl belli olur geçer düşürülür iyileşir çıkar yükselir giderilir kaç olması hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: göz tansiyonuna ne iyi gelir

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın