Göz Sulanmasına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
1668
Okunma

Göz bizler için en hayati organların başında gelir ve göz konusunda en ufak bir problemde dahi büyük sorunlar yaşayabiliriz.

Kimi zaman pek önemsenmeyen göz sorunları ne yazık ki daha vahim hastalıkların habercisi olabilir ve bu nedenle en kısa sürede önlem almak gerekebilir.

Bu yazımızda sizlere göz sulanmasının doğal tedavi yöntemleri ve alternatif tıp ile bitkisel çözümlerini anlatmaya çalışacağım. Bakalım göz sulanmasına ne iyi gelir ve göz sulanması için ne yapılır birlikte okuyalım.

Göz Sulanmasına Ne iyi Gelir: Şimdi sizlere göz sulanmasına ne iyi gelir ve göz sulanması için iyi gelen şeyler nelerdir kısaca bunları anlatalım.

Göz Damlaları: Göz damlaları özellikle gözlerin aşırı kurumasının neden olduğu göz sulanmaları için kullanılırsa etkili olmaktadır. Göz damlaları gözlerin nemlenmesini sağlayarak daha az göz yaşı üretimini sağlar. Göz damlaları günde 4 kez ve her defasında 3’er damla olarak kullanılır.

Antibiyotik: Bakteriyel enfeksiyonlar antibiyotiklere olumlu cevap verirler. Fakat göz sulanmasına viral enfeksiyonlar neden oluyorsa doktorlar herhangi bir ilaç yazmaz ve enfeksiyonun geçmesi için bir hafta civarı beklenmesi tavsiye edilir. Antibiyotikler genelde göz damlası olarak her defasında 1 damla olarak sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez alınır.

Sıcak Kompres: Sıcak kompres gözdeki yabancı maddenin atılmasını aynı zamanda gözyaşı kanallarını bloke eden toksinlerin de atılmasını sağlar. Ayrıca göz sulanmasının neden olduğu kızarma ve hasarında ortadan kaldırılmasını sağlar. Sıcak kompres temiz bir bezi sıcak suyla ıslattıktan sonra 15 dakika kadar göz üzerinde tutarak yapılabilir.

Göz Sulanmasına Bitkisel Çözüm: Şimdi sizlere evde kolayca uygulayabileceğiniz ve göz sulanmasına iyi gelen şeyleri kısaca anlatalım.

– 4 bardak kaynar suya 1 avuç çilek yaprağı konur 15 dakika kaynatılıp süzülür. Sıcak yapraklar temiz gazlı bezin arasına konulur. Göz kapakları üzerine sarılır. Yarım saat istirahat ettirilir.

– 2 bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı kişniş konur 10 dakika bekletilip süzülür. Suyuna 1 kahve fincanı gülsuyu ilave edilip göze sürülür. Günde 2-3 kere uygulanır.

– 1 kahve kaşığı susamın üzerine 5 damla su dökülür karıştırıp göz kapaklarının üzerine sürülür yarım saat sonra yıkanır.

– 1 kaşık susamı alın ve biraz su damlatın bunu göz kapaklarınıza koyun yarım saat bekleyin.

– 2 bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı kişniş konur 10 dakika bekletilip süzülür. Suyuna 1 kahve fincanı gül suyu ilave edilip göze sürülür. Günde 2-3 kere uygulanır.

– 4 bardak kaynar suya 1 avuç çilek yaprağı konur 15 dakika kaynatılıp süzülür. Sıcak yapraklar temiz gazlı bezin arasına konulur. Göz kapakları üzerine sarılır. Yarım saat istirahat ettirilir.

Hindistan Cevizi Yağı: Hindistan cevizi yağı gözler için çok iyi bir nemlendiricidir. Fakat kullanmadan Hindistan cevizi yağına alerjiniz olup olmadığını test etmek için bir miktar alınarak bileğimize sürülür ve bir saat kadar beklenir. Herhangi bir hasar oluşmazsa göz sulanmasına karşı göz etrafına sürülebilir.

GÖZ SULANMASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

goz-sulanmasina-ne-iyi-gelir

Bu yazı göz sulanmasına iyi gelen şeyler bitkisel kürler bitkiler ne iyi gelir ne yapılır neler iyi gelir ahmet maranki nasıl geçer geçirilir tedavi edilir önlenir tedavisi doğal kesin bitkisel çözüm önerisi için ne yapılmalı hangi damla ilaç kullanılır neler iyi gelir çay karşı doğal tedavi göz sulanmasını ne geçirir önlemek göz sulanınca abdest bozulur mu konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: göz sulanmasına ne iyi gelir, göz sulanmasına ne iyi gelir ahmet maranki, güvercin göz sulanmasına ne iyi gelir

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın