Göz Makyajının Zararları Püf Noktaları ve Sırları

0
609
Okunma

Kadınların makyaj ve güzellik tutkusuna lafımız yok. Çoğu kadın için ise makyajın en can alıcı noktası göz makyajıdır. Unutmayın ki erkeğin kalbine giden yol gözlerde başlar. Hadi yazımızı okumaya başlayın ve göz makyajının sırlarını ve inceliklerini keşfedin.

İlk önce göz makyajını oluşturan 3 unsur olan far, eyeliner ve maskara kullanımı hakkında püf noktalarını sizlere aktarmak istiyorum.

Far Uygulaması Teknikleri: İlk önce yapacağımız uygulama farın kalıcı olması için astarlı bir kapatma tekniğini göz çevremize uyguluyoruz ve değişiklik olarak orta koyulukta bir renk ile dış köşeden başlayarak içeri doğru farı yayıyoruz. Daha sonra yumuşak hareketlerle boyayı harmanlayarak göz kapağımızın ortasına gelmeyecek şekilde dağıtıyoruz.

Eyeliner Sürme Uygulaması: Bir adet kartvizit veya daha sert kağıt ile köşelerinden çapraz bir üçgenin yarısı şekilde keselim. Bu kestiğimiz bölgeyi tam gözümüze uygulayacağımız bölgeye koyarak eyeliner uygulamaya başlıyoruz. İlk önce gözün devamı şeklinde çizgi çizerek uyguluyoruz daha sonra kirpik üzerinden bir çizgi daha çizerek daha önce çizdiğimiz çizgi ile birleştiriyoruz. Şimdi çizdiğimiz ve içi boş gözüken bölgeyi eyeliner ile dolduruyoruz. Bu uygulamamızda işaret ve orta parmaklarımızı kullanarak göz kapaklarını sabitleyerek doldurma işlemini sorunsuz şekilde bitiriyoruz.

Maskara Sürme Ve Teknikleri: Göz makyajında uygulamalardan biride maskara sürmektir. Bu uygulamayı yapmadan önce bir kartvizit veya kalın bir kağıt yanımızda bulunduralım. Rimeli çevirerek açıyoruz pompalayarak açmamız rimelin içine hava dolmasına neden olacaktır. Hava dolması rimelin çabuk kurumasına sebep olur.

Kirpiklere rimel sürerken yukarı ve daha sonra yana doğru açarak sürmemiz gerekiyor. Daha öncesinde hazırladığımız kartvizit veya kalın kağıt ile göz kapağımızın üstüne koyarak daha önceden yaptığımız makyaja rimel gelmemesi için önlem alarak maskarayı kirpiklere uyguluyoruz. Daha sık ve daha uzun olmasını istediğimiz kirpikler için uygulamayı 5-10 yukarı sert vuruşlarla çekelim.

Şimdi ise göz yapılarına göre uygun olan göz makyajı teknikleri ve hilelerini anlatacağım.

Küçük Gözler: Bir koyu, bir de açık renk far seçin. Üst göz kapağınızın tamamına açık renk farı sürün. Koyu renk bir kalemle kirpik diplerine çizgi çekerek göz çevrenizi belirleyin. Çizgiyi dışa doğru dağıtın. Koyu renk farı gözün dışına doğru, göz çukurunun üzerine sürün. Dışa doğru hafifçe dağıtın. Gözün iç kenarına beyaz renk far sürün. Açık ve koyu farlar arasındaki renk farkının sınır oluşturmaması için renkleri birbirine iyice yedirin. Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat rimel sürün.

Yuvarlak Gözler: Bir koyu, bir açık tonda iki far rengi seçin. Renkler birbirleriyle uyumlu olmalı. Açık renk farı göz kapağınızın tamamına uygulayın. Koyu renk farı göz kapağınızın sadece hareketli kısmına sürün. Göze daha uzun bir form kazandırmak için renkleri uygularken gözün dışına ve yukarıya doğru çalışın. Göz kapağına, kirpiklerin hemen dibinden, boylu boyunca kalem çekin. Çizgiyi göz kenarından dışarı doğru taşırın. Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat rimel sürün.

Düşük Gözler: Birbirini tamamlayan renklerde üç far seçin. Renklerden biri açık, biri orta, biri ise koyu tonlarda olmalı. Tek ambalajda satılan üçlü göz farları uygun bir seçenek oluşturabilir. Koyu renk farla, alt kirpiklerinizin ortasından başlayıp dışarı doğru bir çizgi çekin. Çizginin ucunu göz kenarının dışında hafifçe yukarı doğru kaldırın.
Aynı işlemi üst kirpikleriniz boyunca da uygulayın ve iki çizgiyi birleştirin.

Göz makyajının püf noktalarını ve göz tipinize uygun makyaj tekniğini bulduk. Peki göz makyajının daha uzun süre dayanması için neler yapabiliriz?

Göz Makyajının Akmaması İçin Ne Yapmalı?

– Göz makyajının kalıcı olması için, göz ve göz çevresinde daha az nemin bulunması önemli. Bu nedenle, genelde cilt bakımının makyajdan önce yapılması gerekse de, bu durumu göz makyajı için uygulamayın.

– Göz makyajı yapmadan önce mutlaka cildinizi temizlemeli; ve bu sırada göz, ve göz çevresini de yıkamalısınız. Aksi halde, önceden kalan yağ, ve ter, biraz önce sözünü ettiğimiz, makyaj öncesi istenmeyen neme neden olacaktır. Bu anlamda, cilt tipinize uygun temizleyicilerden yararlanabilirsiniz.

– Göz makyajının kalıcı olması için dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da, cilt temizliği sonrasında makyaj bazı kullanmanızın gerekliliğidir. Cildiniz ile makyajınız arasında kalacak olan makyaj bazı, göz makyajının kalıcı olması için size büyük oranda yardımcı olacaktır.

HER TÜRLÜ MAKYAJ VE BAKIM SORUNLARI İÇİN BİZE YORUM YAZMANIZ YETERLİ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

GÜZELLİK UZMANLARIMIZ SORULARINIZI EN KISA SÜREDE CEVAPLAYACAKTIR

goz-makyajinin-akmamasi-icin-ne-yapmali

Bu yazı göz makyajının zararları püf noktaları resimli akmaması için ne yapmalı sırları incelikleri kalıcı olması için yapılışı neden akar neyle temizlenir akmaması için ne yapılır malzemeleri nelerdir nasıl yapılır çıkarılır olmalı temizlenir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın