Göz Kızarmasına Bitkisel Doğal Çözüm Nedir

0
673
Okunma

Bu yazımızda sizlere en hassas organlarımızdan birisi olan gözlerimizin sık şekilde etkilendiği bir rahatsızlık olan göz kızarması, göz kızarıklıkları ve göz kanlanması için doğal ve bitkisel çözüm yolları hakkında bilgi vermek istiyorum.

Bakalım göz kızarması nasıl geçer ve göz kızarmasına iyi gelen şeyler nelerdir bunları beraber görelim.

Göz Kızarmasına Bitkisel Çözüm: Göz kızarmasına doğal ve bitkisel çözümler için kullanılan bitkileri ve diğer şeyleri kısa kısa anlatalım.

Tuzlu Su: Gözlerdeki kızarıklıkların nedeni genellikle mikrop ve virüslerdir. Bu virüslerin temizlenmesi için ise tuzlu su karışımı önerilir. Tuzlu su aynı zamanda kısa sürede rahatlama sağlar.

Zerdeçal: Zerdeçal da göz kızarıklıkları için en etkili çözümlerden biridir. İçerdiği enzimler ile yatıştırıcı etki gösterir. Anti bakteriyel ve anti viral özellikler içerir. Mikropların ölmesini sağlar.

Bal: Biraz su ile bal karıştırılır. Ardından göz kapaklarına uygulanır. Bir süre bekletilir ve su ile durulanır. Uygulama düzenli olarak günde 2 ya da 3 kez yapılabilir.

Elma Sirkesi: Elma sirkesi de göz kızarıklıkları için önerilir. Mikropların ve bakterilerin ölmesine yardımcı olur.

Bal ve Limon Suyu: Bal ve limon suyu da göz kızarıklıkları için önerilen çözümlerden biridir. Limon suyu asidik yapısı ile bakterileri ve mikropları öldürür.

Papatya Çayı: Papatya çayı da sakinleştirici ve yatıştırıcı etkiler içerir. Gözlerdeki kızarıklıklar için anti enflamatuar özellikler de içerir.

Patates: Çiğ patates cilt bakımında yaygın olarak kullanılan çözümlerden biridir. Gözlerdeki kızarıklıkları ve göz iltihabını azaltmaya da yardımcı olur.

Yeşil Çay: Yeşil çay içerdiği enzimler ile iltihabı azaltır. Antioksidan içeriği ile ise cilt yapısının onarılmasını sağlar. Tuzlu su ile birlikte kullanıldığında mikropları öldürmeye yardımcı olur.

Göz Kızarmasına Ne iyi Gelir? Göz kızarması ve kanlanması sorununa karşı alacağınız bazı önlemler ile bu dertle uğraşmak zorunda kalmayacağınızı biliyor musunuz? Peki ne gibi önlemler ile göz kızarmasına önlem alınabilir?

– Eller ile gözlere temas edilmemelidir. Ayrıca gün içerisinde eller sık sık yıkanmalıdır.

– Kontakt lens kullanılmaması önerilir.

– Antiseptik özellikteki deterjanlar ile havlular, giysiler ve çarşaflar iyice yıkanmalıdır.

– Güneşten bir süre uzak durulması önerilir.

– Kozmetik ürünler de bir süre kullanılmamalıdır.

GÖZ KIZARMASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

goz-kizarmasina-ne-iyi-gelir

Bu yazı göz kızarmasına iyi gelen damlalar bitkiler şeyler kanlanmasına kızarıklığına ne iyi gelir ne yapılır doğal kesin bitkisel çözüm nasıl geçer giderilir önlenir tedavi edilir yapılır için ne yapılmalı okunacak dua hangi ilaç damla iyi gelir limon iyi gelir mi göz kızarmasını ne geçirir geçiren damla göz kızarıklığını alan damla ne alır giderme geçirme konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın