Göz Kaşıntısına Ne Yapılır Ne iyi Gelir

1
1098
Okunma

Gözlerdeki kaşıntı sorunu pek önemsenmeyen ancak ciddi bir mikrobik hastalığın belirtisi olabilecek bir göz sorunudur. Göz kapaklarında meydana gelen kaşıntılar kısa süreli de olsa günlük yaşantımızı çekilmez bir hale getirir. O zaman hemen size özel bir paylaşımda bulunarak bu dertten kolayca kurtulmanıza yardımcı olalım.

Sizleri fazla sıkmadan kısaca göz kaşıntısına iyi gelen şeyleri ve göz kaşıntısı için doğal ve bitkisel çözümleri anlatmak istiyorum.

Göz Kaşıntısına Ne iyi Gelir? Göz kapağı kaşıntısı ve göz kaşıntısını gidermek için ise birkaç basit doğal ve ev yapımı yöntem mevcut. Ancak bu yöntemleri doktora danışmadan denemeyiniz.

– 1 su bardağı kadar suya 1 marul yaprağı ince ince kıyılarak katılır. 2 dakika kaynamasının ardından 10 dakika kadar demlenmeye bırakılır ve ardından süzülür. Bu su ile gözler banyo edilir.

– Bir bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı ufalanmış peygamber çiçeği konur, 20 dakika demlenir, süzülür. Günde 2-3 defa bu suyla gözler banyo edilir.

Göz Kaşıntısı ciddiye alınması gereken bir rahatsızlıktır. Gözlerimiz kaşınıyor ise ellerimizi bol sabunlu suyla yıkamalı ve grip kaynaklı olduğunu düşünüyorsak gözlerimizi de ılık suyla ve göz yakmayan bir şampuanla yıkamalıyız, Eczanede satılan doğal gözyaşı ürünlerini kullanabilirsiniz fakat kendi kararınızla antibiyotik göz damlası kullanmayınız.

Göz kaşıntısı probleminden korunmak için; Kişisel eşyalarınızı hiç kimse ile paylaşmayınız. Elinizi burnunuza götürdüğünüzde muhakkak yıkayınız. Bilhassa kadınlar makyaj malzemesi seçerken daha dikkatli olmalı ve sağlıklı ürünler seçmelidirler ayrıca makyajlı bir gözle uyumak göz hastalıklarına davetiye çıkarmaktır. Gözlerinizi rahatlatmak için sıcak suya batırılmış ve suyu alınmış bir havluyu gözlerimiz üzerine koyabiliriz.

GÖZ KAŞINTISI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAgoz-kasintisina-iyi-gelen-damlalar

Bu yazı göz kaşıntısına şeyler damla iyi gelenler damla çay iyi gelir mi limon hangi damla ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu neden olur için merhem krem evde ne yapılabilir ilaç göz damlası isimleri göz kaşıntısını ne giderir gidermek için önlemek ve şişmesi sulanması nasıl geçer göz kaşıntıları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın