Göz Kapağı Şişliğine Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

1
1917
Okunma

Göz kapağı şişmesi ve göz kapağında oluşan şişlikler, gözü saran bağ dokularda iltihap veya aşırı sıvı birikmesi (ödem) olduğunda ortaya çıkar. Göz kapağı şişmesi ağrılı veya ağrısız olabilir, gözün hem alt hem de üst kapağını aynı anda etkileyebilir.

Şimdi göz kapağı şişmesine ne iyi gelir, doğal ve bitkisel çözüm yöntemleri olarak ne gibi uygulamalar yapılır bunları görelim.

Göz Kapağı Şişmesine Ne iyi Gelir? Göz kapağında oluşan şişmelere ve şişliklere iyi gelen bitkiler, şeyler, ilaçlar, çaylar konusunda sizler için ufak bir derleme yaptık.

Soğuk Su: Gözü ve etrafını soğuk suyla yıkamak ya da soğuk bir şeyle kompres yapmak şişliği indirebilir. Bunun için ince bir havlunun içine buz koyup, gözün üstüne tutabilirsiniz. Buzu cilde temas ettirmemeye özen gösterin.

Süt: Şişliği indirmek için soğuk süte batırılmış pamukla 10 dakika kompres yapılabilir. Şişliği göz kapağı çevresine hafif baskı uygulayarak ta kontrol altına almak mümkündür.

Salatalık: Gözlerde yorgunluk söz konusuysa soğuk salatalık dilimlerini 3 dakika boyunca göz kapaklarının üzerinde tutup ardından yıkamak da gözlerinizi ve sizi rahatlatacaktır.

Çay Banyosu: Göz kapağı şişmesine çay banyosu da etkili bir yöntemdir. Soğutulmuş çay poşetlerini ya da soğumuş çaya pamuğu bandırarak gözlere kompres yapmak gözleri rahatlatır.

Çiğ Patates: Gözleri rahatlatabilecek yöntemlerden biri de; çiğ patatesin ezilerek bir bezle birlikte gözlerin üzerinde 15 dk bekletildikten sonra ılık su ile yıkanmasıdır. Patates soyulduktan sonra dilim şeklinde de göz kapağı üzerine koyulabilir. Ilık tuzlu suya pamuk batırılarak gözlerin üzerinde bekletilmesi de bir diğer yöntemdir.

Sarı Yonca: Sarı yoncanın 5 dk kaynatıldıktan sonra soğuyunca göz banyosu yapılması gözü rahatlatan bitkisel bir yöntemdir. Bu noktada göz şişliğinin kalıcı mı geçici mi olduğu da önemlidir.

Göz Kapağı Şişmesine iyi Gelen İlaçlar: Göz şişmesi eğer bir alerjiden kaynaklanıyorsa, antihistamin göz damlaları veya ağız yoluyla alınan alerji ilaçları problemi dindirecektir. Doktorunuz ciddi alerjik reaksiyonlar için steroid damlası önerebilir.

Göz nezlesi veya oküler herpes gibi enfeksiyonlar ise antivirüs veya antienflamatuar göz damlalarına veya merhemlere iyi cevap verecektir. Antibiyotikler de enfeksiyon durumunda işe yarayacaktır.

GÖZ KAPAĞI ŞİŞMESİ HAKKINDA UZMANLARIMIZA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

goz-kapagi-sismesine-ne-iyi-gelir

Bu yazı göz kapağı şişmesine şişliğine ne iyi gelir bitkisel çözüm çay neden olan hastalıklar ne zaman geçer nasıl iner giderilir geçer için ne yapılmalı yapmalı  ilaç okunacak dua damla krem salatalık ne yapılır ve acıması arpacık ağrı kaşıntısı şişince ne yapmalı ne yapılır göz kapağı şişliğini ne geçirir ne indirir ne alır indirme konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: göz kapağı şişmesi bitkisel tedavi, goz kapagı şişlikleri ve goz kapagı agrısı nasıl gıderilir

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın