Göz Kanlanmasına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

1
1423
Okunma

Göz bizler için en hayati ve önemli organlardan birisidir. Gündelik yaşamda gözün önemini kimse inkar edemez. Bir ömür boyu bizimle beraber olan gözlerimize ne kadar iyi bakar ve davranırsak, yaşamımız aynı oranda kaliteli bir şekil alır.

Ne yazık ki göz farklı nedenlerle kanlanma ve kızarıklık problemi yaşar. Bir başka yazıda sizlere göz kanlanmasının ve kızarmasının nedenleri ile tedavisini uzun uzadıya anlatacağım. Bu yazımız ise tamamen göz kanlanmasına iyi gelen bitkisel ve doğal çözüm önerileri hakkında olacak.

Konuya başlamadan önce ufak bir not düşmek istiyorum sizler için; göz kanlanması tedavisi, göz kanlanmasının altında yatan sebebe göre göre değişkenlik gösterir. Tam bir tedavi ve doğru teşhis için mutlaka doktorunuza başvurun. Şimdi göz kanlanmasına ne iyi gelir anlatmaya başlayalım.

Göz Kanlanmasına Ne iyi Gelir? Göz kanlanmasına iyi gelen şeyler arasında ilk sırayı soğuk su, çay ve süt alıyor.

Soğuk Su: Göz sağlığı ve cilt sağlığı için soğuk su sıcak sudan daha faydalıdır. Göz kanlanmasında gözlerinizi soğuk su ile suyu çarpmadan yıkayın, bunun göz etrafında soğuk buz uygulaması yapabilirsiniz ama buzu fazla uzun süreli uygulamayın. Boğuk su ve buz uygulaması göz kaslarını ve damarları rahatlatacaktır.

Çay: Göz kanlanması ve çapaklanma için paket veya poşet çaylar faydalıdır. Çay poşetini sıcak suda 10 saniye beklettikten sonra ılık hale geldikten sonra, göz kapaklarını yakmayacak şekilde göz kapaklarının üzerine 10 dakika bekletin.

Süt: Göz kanlanması ve göz kaşıntısı için pamuğu sütle ıslatıp , nazikçe göz kapaklarınıza sürün. Bu hem gözlerinizi rahatlatacak hem de göz kanlanmasını azaltacaktır.

Göz Kanlanmasına Bitkisel Çözüm: Salatalık, gül suyu, sarımsak, üzerlik tohumu ve nohut, göz kanlanmasına iyi gelen bitkilere örnek verilebilir.

Salatalık ve Gül Suyu: Salatalık dilimlerini ya da gül suyuna batırılmış pamuğu göz kapağının üzerine koymaktır. En az 15 dakika boyunca bunları göz kapağının üstünde tutun. Bunu günde 2 kez yapın.

Sarımsak: 3 diş sarımsağın kabuklarını soyduktan sonra iyice ezip küçük bir kabın içine alarak üzerine 2 çay kaşığı toz şeker ilave ederek iyice karıştırarak harmanlayalım. Ardından elde edilen karışımı küçük ve temiz bir tülbent parçasının içine alarak göz kapaklarının üzerine koyarak 10 dakika kadar kompres uygulayın.

Üzerlik Tohumu ve Nohut: 1 kahve kaşığı üzerlik tohumu ve 2-3 adet ıslatılmış nohut küçük bir kabın içine eklenerek iyice ezilerek toz şekline getirilir ve üzerine yumurta ilave edilerek iyice karıştırılarak karışımın merhem kıvamı alması sağlanır. Ardından elde edilen merhem şeklindeki karışım temiz bir tülbent üzerine alınarak alına yerleştirilir.

GÖZ KANLANMASI HAKKINDA UZMANLARIMIZA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

goz-kanlanmasina-ne-iyi-gelir

Bu yazı göz kanlanmasına ne iyi gelir ne yapmalı ne yapılmalı nasıl geçer olur önlenir bitkisel çözüm yöntemler kürü buz kesin son çare tedavisi iyi gelen damlalar ilaçlar şeyler bitkiler nelerdir için ilaç göz damlası hangi ilaç damla bitki iyi gelir önlemek önleyen evde doğal çözüm okunacak dua neden olan hastalıklar göz kanlanmasını ne geçirir geçiren gideren konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın