Göz Bulanıklığına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Birçok yazımda özellikle göz rahatsızlıklarının hayat standardımızı ne kadar düşürdüğünü anlattım sizlere. Bu yazımızda da yine bir göz problemi olan göz bulanıklığı veya görme bulanıklığına karşı doğal ve bitkisel çözümleri anlatacağım.

Göz bulanıklığına ne iyi gelir görme bulanıklığı için kullanılan doğal ve bitkisel ilaçlar nelerdir şimdi bunları anlatmaya başlayalım.

Göz bulanıklığı, göz merceğinin ve göz retinasının normal görevlerini yerine getirememesi ile kişinin görme yetisini tam olarak hissedememesi ve bunun sonucunda; uzak veya yakını görememe, insanların yüzlerini tam olarak seçememe, baktığı yerlerde sürekli bulanık bir tablo görme durumuna denir.

Tıp dilinde fotokopi olarak adlandırılan ve çok aşırı derecede ışığa maruz kalınması ile ortaya çıkan hassaslaşma ve bunun kabinde gelişen ağrıların hissedilir boyuta gelmesi göz bulanıklığının nedenleri arasında yer almaktadır.

Göz Bulanıklığına Ne iyi Gelir?

1) Görme Kırılım Tedavisi: Miyop, hipermetrop, astigmat gibi sadece kırılım sorunu olan veya bu sorunu içeren hastalıklarda; Gözlük kullanımı, Kontakt lensler, Lazer göz tedavisi, gibi cerrahi müdahaleler.

2) Kan Şekerinizi Dengede Tutun: Özellikle şeker hastaları bulanık görme durumu yaşamamak için kan şekerlerini dengede tutmalıdır.

Susuz kalınmamalıdır. Ağır egzersiz öncesinde ve sonrasında yeterince kalori alındığından emin olunmalıdır. Uzun süreli açlık çekilmemelidir. Tek seferde büyük öğünler yerine azar azar ama sık öğünler tercih edilmelidir.

Göz Bulanıklığına Bitkisel Çözüm: Sizlere şimdi şifalı bitkileri kullanarak, göz bulanıklığına karşı uygulanan doğal ve bitkisel çözümleri anlatmak istiyorum.

Malzemeler: Raziyane otu, Elma, Soğan, Mantar, Bal.

– Raziyane otu suda haşlandıktan sonra suyu süzülür. Elde edilen lapa bal ile karıştırılarak merhem kıvamına getirilir. Hazırlanan merhemden göz kapaklarına masaj yapılarak sürülür. Ayrıca süzülen su, tedavi boyunca yemek arası bir çay bardağı içilir.

– Elma ezilerek lapa haline getirilir. Elde edilen lapa ısıtılarak göz kapağına konur. Ayrıca tedavi süresince aç karnına bol bol bal yenir.

– Tedavi süresince soğan suyu göze sürme gibi çekilir.

– Mantar sıcak suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı ile göze kompres yapılır.

GÖZ BULANIKLIĞI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

goz-bulanikligina-ne-iyi-gelir

Bu yazı göz bulanıklığına iyi gelen bitkiler besinler görme bulanıklığına ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi için damla ilaç okunacak dua ne yapılmalı ne yapılır nedir neden olur nedenleri belirtileri nasıl geçer olur testi tedavisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: göz bulanıklığına ne iyi gelir, göz bulanıklığı bitkisel tedavi, bulanık görme tedavisi, goz bulanikligi dogal olarak nasil gecer, gözün bulanık görmesi bitkisel çözüm

3 Comments on Göz Bulanıklığına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

  1. doktora gittim ve bana sag gozum 0.50 diger gozum 0.25 cikti. bana verilen gozlugu kullandim. gozlugu kullanmamaya karar verdim ve gormemde bulaniklik yasiyorum ne yapmam gerek lutfen cevap verin

  2. Merhaba uzaktaki yazıları okumakta zorluk çekiyorum bulanık görüyorum fakat nesneleri net olarak gormekteyim nedeni nedir sizce

  3. Merhaba .
    Yakin küçük yazilarda okuma da bulaniklik sorunu yaşiyorum. Acik havada bulanik lik olmuyor. Küçük yailari okuyamiyorum.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.