Göz Bulanıklığına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

9
3717
Okunma

Birçok yazımda özellikle göz rahatsızlıklarının hayat standardımızı ne kadar düşürdüğünü anlattım sizlere. Bu yazımızda da yine bir göz problemi olan göz bulanıklığı veya görme bulanıklığına karşı doğal ve bitkisel çözümleri anlatacağım.

Göz bulanıklığına ne iyi gelir görme bulanıklığı için kullanılan doğal ve bitkisel ilaçlar nelerdir şimdi bunları anlatmaya başlayalım.

Göz bulanıklığı, göz merceğinin ve göz retinasının normal görevlerini yerine getirememesi ile kişinin görme yetisini tam olarak hissedememesi ve bunun sonucunda; uzak veya yakını görememe, insanların yüzlerini tam olarak seçememe, baktığı yerlerde sürekli bulanık bir tablo görme durumuna denir.

Tıp dilinde fotokopi olarak adlandırılan ve çok aşırı derecede ışığa maruz kalınması ile ortaya çıkan hassaslaşma ve bunun kabinde gelişen ağrıların hissedilir boyuta gelmesi göz bulanıklığının nedenleri arasında yer almaktadır.

Göz Bulanıklığına Ne iyi Gelir?

1) Görme Kırılım Tedavisi: Miyop, hipermetrop, astigmat gibi sadece kırılım sorunu olan veya bu sorunu içeren hastalıklarda; Gözlük kullanımı, Kontakt lensler, Lazer göz tedavisi, gibi cerrahi müdahaleler.

2) Kan Şekerinizi Dengede Tutun: Özellikle şeker hastaları bulanık görme durumu yaşamamak için kan şekerlerini dengede tutmalıdır.

Susuz kalınmamalıdır. Ağır egzersiz öncesinde ve sonrasında yeterince kalori alındığından emin olunmalıdır. Uzun süreli açlık çekilmemelidir. Tek seferde büyük öğünler yerine azar azar ama sık öğünler tercih edilmelidir.

Göz Bulanıklığına Bitkisel Çözüm: Sizlere şimdi şifalı bitkileri kullanarak, göz bulanıklığına karşı uygulanan doğal ve bitkisel çözümleri anlatmak istiyorum.

Malzemeler: Raziyane otu, Elma, Soğan, Mantar, Bal.

– Raziyane otu suda haşlandıktan sonra suyu süzülür. Elde edilen lapa bal ile karıştırılarak merhem kıvamına getirilir. Hazırlanan merhemden göz kapaklarına masaj yapılarak sürülür. Ayrıca süzülen su, tedavi boyunca yemek arası bir çay bardağı içilir.

– Elma ezilerek lapa haline getirilir. Elde edilen lapa ısıtılarak göz kapağına konur. Ayrıca tedavi süresince aç karnına bol bol bal yenir.

– Tedavi süresince soğan suyu göze sürme gibi çekilir.

– Mantar sıcak suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı ile göze kompres yapılır.

GÖZ BULANIKLIĞI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

goz-bulanikligina-ne-iyi-gelir

Bu yazı göz bulanıklığına iyi gelen bitkiler besinler görme bulanıklığına ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi için damla ilaç okunacak dua ne yapılmalı ne yapılır nedir neden olur nedenleri belirtileri nasıl geçer olur testi tedavisi göz bulanıklığını gidermek gözde bulanıklık bulanma bulanık görme konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: göz bulanıklığına ne iyi gelir, göz bulanıklığı bitkisel tedavi, bulanik gormeye ne iyi gelir

9 YORUMLAR

  1. 2 Aydır sol gözümde tam yuvarlak olmayan sanki koyu gri renk toz bulutu oluştu Gözümü ne tarafa çevirirsem o tarafta.Dolaylı olarak sol göz görüşü puslu,sisli şeklinde.Sol gözü kapatınca sağ göz net.Bu oluşum şekil olarak sabit.Ne olabilir,ne yapmalıyım?

  2. 2 Gündür sol gözümde tam yuvarlak olmayan sanki koyu gri renk toz bulutu oluştu Gözümü ne tarafa çevirirsem o tarafta.Dolaylı olarak sol göz görüşü puslu,sisli şeklinde.Sol gözü kapatınca sağ göz net.Bu oluşum şekil olarak sabit.Ne olabilir,ne yapmalıyım?

  3. mrb. gözüm hep bulanıklaştırarak görme moduna geçmeye çalışıyor. evde bir halı desenine falan takılıp sabitlenir ve bulanıklaşır ya, o durum. öyle yapmaması için ben de odaklanarak bakıp onu engellemeye çalışıyorum. gözlerim çok iyi durumda. göz testini çok net görüyorum. ama gözümü kendi haline bırakınca hemen tembelce, bir noktaya dalıp bulandırmaya çalışıyor. en çok da trafik ışıklarına arabalar dururken o ışıklar odaklanmamı da engelliyor. ne yapmalıyım? teşekkür ederim.

  4. merhabalar ben 2013 senesi de lazer oldum uzagi goremedigimnicin ogun den beri aksam olmaya aslayinca etraf seffaflasiyor bi duzeliyor bi saffaflasiyor ameliuatttan once bole binsorun yoktu isiklar resmen dagiliyor bakinca ameliyat oldugum yere gittim zamanla gecer dedi ama nafile

  5. doktora gittim ve bana sag gozum 0.50 diger gozum 0.25 cikti. bana verilen gozlugu kullandim. gozlugu kullanmamaya karar verdim ve gormemde bulaniklik yasiyorum ne yapmam gerek lutfen cevap verin

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın