Göz Altı Morluklarına iyi Gelen Krem Maske Bitkiler

0
792
Okunma

Her kadın eminiz ki göz makyajının ve cildinin pürüzsüz ve hatasız olmasını ister. Fakat bazı durumlar buna engel olur ki özellikle yüz makyajında ve güzelliğinde bize en fazla sorun çıkaran kusur göz altı morlukları olarak ilk sırayı alır.

Bu yazımızda göz altı morlukları için doğal ve bitkisel çözüm yollarını arayacağız. Böylece kısa zamanda göz altı morluklarına kesin çare bulacaksınız.

Gözaltı Morluklarının Nedenleri: Genetik, Cildinizi göz altınızda daha ince olması, Gözaltı çukurlarının derin olması, Yaşlılık, Yorgunluk, Uykusuzluk / Düzensiz uyku, Aşırı Stres, Yetersiz Beslenme /Alkol, sigara ve kafeinli içecekler tüketmek, Kullanılan kalitesiz makyaj malzemeleri.

Peki göz altı morlukları nasıl geçer? Çözüm yolları nelerdir öğrenmeye ne dersiniz?

1. Kullanılmış ve soğuk sallama çay paketlerini gözlerinizin üzerine koyun ve 15 dakika kadar bekletin. Yeşil çay içinde bulunan doğal bir iltihap önleyici olan EGCG nedeniyle normal siyah çaydan daha etkilidir. Bu uygulama gözlerinizin şişliğini kısa sürede alır.

2. Soğuk kompres bu bölgede bulunan damarları büzerek şişliği ve kırmızılığı alır. Buz, soğuk kaşık ya da soğuk (buz gibi) suya batırılmış pamuk parçalarını soğuk kompres için kullanabilirsiniz. Buzu direk olarak gözaltına temas ettirmeyin çünkü buz yanığına (cildin iyice kızarmasına) neden olabilir.

3. Bazen vücudumuz fazla su tutabilir ve gözaltlarımız olduğundan fazla şişebilir. Bu gibi durumlarda yatarken başınızı biraz daha yüksek tutmak bu şişliklerin sabaha inmesini sağlar.

4. Güneşe çıkmadan göz çevresi ve gözaltları için özel olarak üretilen koruyucu güneş kremi sürün ve güneş gözlüğü takın.

5. Beslenmenizi düzenlemek gözaltı morluklarını geçirmede etkili olabilir. Tuzlu atıştırmalıklar yemeyin çünkü bunlar suyun vücutta tutulmasına neden olur. Ayrıca gözaltı morlukları susuz kalmanın belirtisi olabilir. Günde 8 su bardağı su için.

6. Folik asit yönünden zengin besinler tüketmek, B vitamini takviyesi ve balık yağı ile gözaltına masaj morlukları hafifleyecektir.

7. Uyku düzenini sağlamalısınız. Her gün (hafta sonları dahil olmak üzere) aynı saatte yatağa girmeye ve aynı saatte kalkmaya çalışın. Yattığınız ortam karanlık, gürültüsüz olmalı. Odanın çok sıcak olmamasına dikkat edin.

8. Televizyon ve bilgisayar başında geçirdiğiniz süreyi azaltarak gözlerinizin yorulmasını engelleyebilirsiniz.

GÖZALTI MORLUKLARI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

goz-alti-morluklari-nasil-gecer
Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Bu yazı göz altı morluklarına iyi gelen bitkiler kremler besinler bitkisel yağlar meyveler vitaminler krem maske karbonat çözüm peynir lazer doğal çözüm çare nasıl geçer giderilir gider evde kapanır suna dumankaya ibrahim saraçoğlu kapatıcı ne yapmalı patates yağ buz kür göz altı morluklarını ne giderir geçirir gideren krem giderici rujla kapatma en iyi kapatan konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın