Göz Ağrısına Ne iyi Gelir Evde Çözüm

0
536
Okunma

Gözümüz hayatı devam ettirme anlamında en hassas organların başında gelir. Lakin farklı nedenlerle göz ağrısı ile karşılaşmak mümkündür.

Bu yazımızda sizlere göz ağrısına ne iyi gelir ve göz ağrısına iyi gelen şeyler hakkında bilgi vermek istiyorum. Farklı bir yazımızda ise rahatsızlık olarak göz ağrısının nedenleri ve tedavisi hakkında bilgiler vereceğim.

Göz Ağrısına Ne iyi Gelir: Göz ağrısı için iyi gelen şeyler ve iyi gelen besinler olarak 2 grupta göz ağrısına bitkisel çözüm bulmaya çalışacağız.

Göz Ağrısına iyi Gelen Şeyler: Soğuk kompres, su ile tuz ve gül suyu göz ağrısı için iyi gelmektedir.

Soğuk Kompres: Etkilenen göz çevresine soğuk kompres uygulamak anlık rahatlamaya yardımcı olabilir. Bunu yapmanın en kolay yolu, soğuk suya bezi batırın ve gözlerinizin etrafına koyun. Bunu günde birkaç kez yapın. Ayrıca;

Papatya çayını buzdolabına koyun ve soğumasını beklemeye bırakın, papatya çayı soğuduktan sonra 10 dakika süreyle bir pamuk yordamıyla gözlerinize uygulayın. Göz ağrısının hızlı iyileşmesi için günde 3 kere bu işlemi tekrar edin.

Su ve Tuz: Su ve tuz, göz ağırları ve kaşıntıları kolayca kullanılır ve oldukça faydalıdır. Su ve tuz kombinasyonu aynı zamanda gözlerin temizlenmesini, kir ve mikroplardan arınmasını sağlar. Bununla birlikte anti bakteriyal özelliği olan tuz, bakterileri ortadan kaldırır.

Bir çay bardağı suya bir çay kaşığı tuz koyun ve tuz iyice eriyene kadar suyu karıştırın. Daha sonra gözlerinizi kaparak iyice etrafını ve göz kapaklarını yıkayın. Soğuk tuz suyu ile bu işlemi daha iyi verim almak için günde 3-4 kere tekrarlayın.

Gül Suyu: Saf gül suyu gözlerdeki ağrıları tedavi etmek için birebirdir. Soğuk gül suyu gözlerdeki kaşıntı ve şişmeyi engelleyebilir.

Günde en az iki kere gözlerinizi yıkayabilirsiniz. Bunun yanında saf gül suyu damlası iltihabı ortadan kaldırabilir, böylece iltihapların neden olduğu göz ağrısını saf gül suyu giderir.

Göz Ağrısına iyi Gelen Besinler: Göz ağrısına iyi gelen besinler ve yiyecekler olarak salatalık, aloe vera, yeşil çay, soğuk süt ve patates örnek gösterilebilir.

Salatalık: Salatalığın içerdiği mineraller, şişlik, tahriş ve göz kaşıntıları gibi problemleri etkili şekilde iyileştirir. Göz ağrısı için salatalık kullanılabilir.

Salatalığı iyice yıkadıktan sonra dilimlere doğrayın ve buzdolabına koyun. İyice soğuk hale geldiğinden emin olduktan sonra salata dilimlerini 10 dakika boyunca gözlerinizin üzerine koyun. Günde 3-4 kere bunu yapın.

Aloe Vera: Aloe vera özellikle kuruluktan kaynaklanan göz arılarını yatıştırıcı özelliği vardır, göz kuruluğunu gidermesinin yanında mikroplardan arındırır.

Bir bardak suya biraz mürver çiçeği koyun ve kaynatın, daha sonra bu kombinasyonu buzdolabına koyun ve soğutun. Göz ağrısı geçene kadar günde iki üç kere gözlerinize uygulayın.

Yeşil Çay: Yeşil çay göz ağrılarına neden olan iltihap ve göz kaşıntısını gidermeye karşı oldukça etkilidir. Aynı zamanda gözleri mikroplardan temizler.

Bir fincan suda yeşil çayı kaynatın ve soğuması için buzdolabına koyun. Yeşil çay soğudıktan sonra, göz ağrısı veya kaşıntı, şişlik geçene kadar günde 2-3 kere gözlerinize uygulayın.

Ham Patates: Ham patatesin cildi sıkılaştırıcı özelliği vardır, bu özelliğinden dolayı gözlerdeki kaşıntı ve göz iltihabını ortadan kaldırır.

Ham patatesi iyice yıkayın ve dilimleyerek buzdolabına koyun yatmadan önce soğuk patates dilimlerini gözlerinize koyun. Bunu 3-4 gün devam ettirin.

Soğuk Süt: İskelet yapısı ve kemik sağlığı  için oldukça faydalı olan süt göz ağrılarını gidermeye de yardımcı olur. Özellikle alerjilerin neden olduğu kaşıntılar sonucu meydana gelen göz ağrılarını giderebilir.

Soğuk süt ile gözlerinizi masaj yapın. Ayrıca soğuk süte pamuk batırarak gözlerinize uygulayın, kısa sürede şiş ve ağrıların geçmesini sağlayabilir.

GÖZ AĞRISI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

goz-agrisina-ne-iyi-gelir

Bu yazı göz ağrısına iyi gelen besinler damla ağrı kesici şeyler okunacak dua doğal kesin bitkisel çözüm evde tedavisi çare son ne iyi gelir patates nasıl geçer yazılır olur geçirilir için damla ilaç ne yapmalı hangi dua okunur ne zaman geçer ve kanlanması sulanması yanması için öneriler limon iyi gelir mi çözümü nedir geçirme egzersizleri evde ne yapılır ne yapılmalı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın