Göbek Yağlarını Eriten Diyet Yiyecekler Bitkiler Çaylar

0
771
Okunma

Bu yazımızda hem erkeklerin hem de bayanların ne yazık ki oldukça büyük bir kısmını ilgilendiren bir estetik problemi olan göbek yağlarına çözüm bulmak amacıyla yazdık. Buyurun beraber okuyalım…

Göbek Yağlarını Eriten Bitkisel Çözüm: Göbek Yağını Eritmek için Sizlere Bazı Tavsiyelerimiz Var…

Malzemeler: 1 tane salatalık, 1 tatlı kaşığı rendelenmiş zencefil, 1 dilimlenmiş limon, 10-12 dal taze nane.

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri 1 gece 1 litre su içinde bekletin, sabah ve akşam aç karına 1 su bardağı için.

Bu çayın amacı onikiparmak bağırsağında bulunan sindirim enzimleri aktif etmek. Böylece yedikleriniz daha iyi sindirilecek ve sonuç olarak daha az acıkmış olacaksınız. Çay sayesinde tatlı isteğiniz azalacak, bu nedenle salatalık çayını içerken tatlı ekmek ve hamur işi yememeniz gerekecek.

Yağ yakıcı bitkisel çay kürü olan salatalık çayının ardından göbek yağlarını eritmek için kullanılan meyveler, sebzeler ve bitkilere yoğunlaşalım. Daha sonra ise normal şekilde tüketilecek olan yiyecekleri ve bitkisel çayları yazarak konuyu bitireceğiz.

Yağ Yakan Sebzeler: Bu sebzelerin karın yağlarını yakan sebzelerin başında gelmelerine, hiç şaşırmamak gerekir. Turpgiller yağ yıkımında rol oynayan fitokimyasallar ile doludur. Fitokimyasalların yağ yakma yetenekleri sayesinde, bu sebzeler karın yağlarını yakıcı sebzeler olarak kabul edilir.

Ayrıca, hormonal dengesizliklere neden olduğu bilinen ksenoöstrojenler olarak bilinen bazı bileşikler vardır. Bu hormonal değişiklikler yağların yakılmasını zorlaştırır. Yani ksenoöstrojenler varlığında karın yağlarını yakmak zor bir görev olabilir.

Fitokimyasallar, ksenoöstrojenlerin etkilerini engelleyerek bu yağların yakılmasını kolaylaştırır. Bu nedenle, ksenoöstrojenleri yenmek için fitokimyasallar ile vücudunuzu güçlendirmeyi unutmayın. Turpgilleri her gün yemek, vücudumuzda östrojenlerin etkilerini azaltarak karın yağlarından kurtulmayı sağlar. Bu sebzeler aşağıda verilmiştir; Karnabahar, Brokoli, Kara lahana, Hardal yeşilliği, Lahana, Brüksel Lahanası.

Yağ Yakan Meyveler: Şimdi de sadece sebzelerin beli incelttiğini mi düşünüyorsunuz. Bu da doğru değil, bazı meyveler de beli inceltmeye yararlıdır. Yağ yakıcı meyveleri düşündüğümüzde ilk akla gelen narenciye olacaktır. Narenciye C vitamininden zengindir bu da metabolizmayı hızlandırarak yağların yakılmasını hızlandırır. Bunların bazıları şunlardır; Portakal, Greyfurt, Limon, Mango, Papaya.
Yoğurt: Yoğurt hem fazla kilolara neden olan toksinleri vücudumuzdan atıyor hem de içerdiği kalsiyum elementi ile aynen potasyum da olduğu gibi metabolizma hızını % 15’e varan oranlarda hızlandırıyor. Diğer yandan yoğurt, sindirimi kolaylaştırıcı etkisi olan ve faydalı bakteriler olarak ta bildiğimiz probiyotik mikroorganizmaları da bol miktarda barındırıyor. Metabolizma yavaşlamasının önemli bir nedeni olan insülin direncine karşı da yoğurt oldukça faydalı bir gıda olarak biliniyor ve vücudun insülin dengesini sağlıyor. Hepsi bu kadarla da sınırlı değil, yoğurt ta iyi bir ödem sökücü yiyecektir ve vücutta yağ dokularının arasında biriken ödemleri vücuttan atma kapasitesine sahip bir besin maddesi olarak dikkat çekiyor.
Göbek Eriten Bitkisel Çaylar: Göbek bölgesinde oluşan yağlanmayı ve fazlalıkları en iyi şekilde yok eden bitkisel çaylar; yeşil çay ve kiraz sapı çayıdır. Bu çayları kullanmadan sakın ha göbek eritmeyi düşünmeyin.
Yeşil Çay: Yeşil çay yağların bağırsaklardan emilimine engel olduğu için yağlı ve kalorili yiyeceklerin vücutta yağ depolamasına mani olmaktadır. Diğer yandan günde 3 fincan yeşil çay içen kişilerde hem metabolizma hızı artmakta ve bu sayede ortalama ayda 1 kilo zayıflama sağlanmakta hem de bölgesel yağları yakıcı etki yapmaktadır. Yeşil çayın gereğinden fazla tüketilmesi bazı sakıncalar doğurabilmektedir.

GÖBEK YAĞLARINIZ İLE SORUN MU YAŞIYORSUNUZ? ÖYLEYSE YAZIYA YORUM YAPARAK YARDIM ALIN. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAgobek-yaglarini-eriten-yiyecekler-nelerdir

Bu yazı göbek yağlarını eriten diyet yiyecekler formüller salatalık çayı bitkiler ilaçlar sporlar eritme hareketleri yöntemleri egzersiz kürü ne eritir ne yakar ne kadar sürede zamanda erir nasıl eritilir yok edilir gider geçer kurtulmak için ne yapılır göbek yağlarını eriten diyet eritme aldırma hareketleri yolları egzersiz kür bitki çayları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın