Göbek Eriten Hareketler ve Egzersizler

0
853
Okunma

Hem kadınların hem de erkeklerin en büyük hayali fit bir vücuda özellikle şekilli karın kaslarına sahip olmaktır.

Tabi bu denli arzulanılan ve gösterişli karın kaslarına sahip olmak istiyorsanız ilk önce yediklerinize dikkat etmeniz gerekir. Eğer ki yeme olayını çözmüş durumdaysak artık karın kası çalışmaya veyahutta göbek yağlarını eritmeye başlayabiliriz.

Peki karın kasları nasıl geliştirilir ya da aynı zamanda göbek yağlarını eriterek karın bölgesini nasıl şekle sokarız. Biz bu konuda işin uzmanlarından olan Ebru Şallı yöntemlerini ve hareketlerini sizlere resimli olarak anlatacağız.

Eminim ki kafanıza takılan noktalarda resimler oldukça açıklayıcı olacak ve düzenli bir çalışma ile karın ve göbek yağlarını eriteceksiniz.

karin-eriten-egzersizler

Dizleri 90 derecelik açıyla bükün, eller ensede, dirsekler açık. Karnı iyice içeri çekin, kaburgayı kapatın. Bu pozisyonda nefes verirken omuzlarınızı yerden sıyırarak dizlerinizi başınıza doğru yaklaştırın. 15 kez açılıp kapanarak tekrarlayın.

gobek-eriten-hareketler

Beli incelten bu egzersiz için sırtüstü uzanın, bacaklar masa pozisyonunda dizlerden bükün, eller boynun arkasında, dirsekler açık, çene göğüsten uzakta. Her nefes verişte bir bacağı uzatırken diğer bacağın dizini çapraz dirseğinize yaklaştırıp, üst bedeni hafifçe o yöne doğru döndürün. Her iki yöne 6 kez tekrarlayın.

bel-incelten-hareketler

Bu egzersiz özellikle göbekteki yağları yakmaya yarıyor. Ellerinizle başınızı destekleyin. Dirsekler sonuna kadar açık. Bacaklarınızı uzatın. Nefes alın, verirken baş ve dizleri birbirine yaklaştırın. Nefes alırken bacaklar açık, verirken kapalı. Hareketi 15 kez tekrarlayın.

gobek-eritme-hareketleri

Sırtüstü yatar pozisyonda karnınıza doğru bakın ve bacakları dizlerden bükerek masa pozisyonu alın. Nefes alın, verirken karnı içeride tutarak sırtın üst kısmını yerden kaldırırken bir elinizle dizin iç kısmın, diğeriyle dış tarafını tutun ve diğer bacağı göz hizasında uzatın. Her nefes verişte bacak değiştirin. Her iki bacakla 5, toplam 10 kez tekrarlayın.

karin-eritme-hareketleri

Bacaklar aşağıda düz, karın içeride, kaburga kapalı, gözler yukarı bakıyor, eller yanlarda pozisyonunu alın. Bacaklar aşağıdayken nefes alın. Bir bacağı düz bir şekilde yukarı kaldırırken nefes verin. Bacak değiştirerek, nefesinizle birlikte her iki yöne toplamda 15 kez tekrarlayın.

gobegi-eriten-hareketler

Bu egzersiz, tüm karın kaslarını oldukça iyi şekilde çalıştırıyor ve beli inceltiyor. Oturma kemikleri üzerine oturun. Sırt düz, kollar birbirine paralel ileride, dizlerinize bakın. Bu pozisyonda nefes alın. Nefesinizi verirken, kolları yanlara açarak geriye dönün. Hareketi 15 kez uygulayın.

gobek-nasil-erir

Sırtüstü uzanın, bacakları düz bir şekilde yukarı uzatın, kollar yanlarda, karna doğru bakın. 5 kez nefes alıp, 5 kez nefes verirken kollarınızla yere doğru kısa itmeler yapın. Ellerinizi suya vuruyor gibi nefes eşliğinde sallayın. Eğer zorlanıyorsanız dizlerinizi 90 derecelik açıyla bükerek de bu egzersizi yapmanız mümkün. En az 10 tekrar yapmalısınız.

karin-eritme-hareketi

GÖBEK ERİTEN HAREKETLER VE EGZERSİZLER HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN BU YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı göbek eriten göbek eriten egzersizler hareketler kürler resimli korse spor besinler göbek eritme yolları kadın erkek kemeri göbek nasıl eritilir düşer atılır saklanır eritilir erir göbeği eritmek için hareket göbek yağlarını eriten egzersiz nasıl kurtulurum karın nasıl çalışılır küçülür karın yağları eritmek için diyet kür nasıl eritebilirim hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın