Geniz Akıntısına Ne iyi Gelir Nasıl Geçer Çözüm

0
2157
Okunma

Halk arasında özellikle kış ayları yaklaştıkça giderek artmaya başlayan bir şikayet vardır. Genizde farklı nedenlerle akıntı oluşması bizleri ne yazık ki oldukça rahatsız etmektedir.

Sözü daha fazla uzatmadan direk olarak konuya girmek istiyorum. Size anlatacağım bu şikayetin adı geniz akıntısıdır. Sebepleri ve nedenleri farklı olsa bile emin olun ki geniz akıntısına karşı mucize denecek süper bir önerimiz var sizlere.

Geniz Akıntısına Bitkisel Çözüm: Bitkisel geniz akıntısı kürü sayesinde ya da kürden ziyade püf noktası sayesinde geniz akıntısına karşı kimyasal ilaçlar kullanmadan bitkisel çözümler ile tedavi yolu sağlamanız mümkün.

Tavsiye edeceğimiz kürün kaynağı ünlü herbalist İbrahim Saraçoğlu. Kendisi benim kürlerini en çok önerdiğim doktorların başında geliyor.

Kür Tarifi: Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu geniz akıntısı için ada çayı kürü kullanılarak gargara yapılmasını tavsiye ediyor. Bunun için yaklaşık 1 su bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı veya 1 poşet ada çayı koyarak 10 dakika süreyle bekletin veya demleyin.

Uyarı: Demlenme süresi dolduğunda bitkiyi daha fazla suda bekletmeyin ve mutlaka süzün. Gargara için hazırlanan 1 bardak ada çayı 48 saat bozulmadan bekleyebilir. Daha fazla bekletmeniz ise sağlık açısından önerilmez.

Lütfen bu kürün bu kadar basit gözükmesine aldanmayın. Gerçekten geniz akıntısına doğal yollarla çok basit şekilde kesin çözüm sağlamanız mümkün. Deneyin yeter.

Elde edilen su ile günde 2-3 kez gargara yapabilirsiniz. Özellikle akşam yatmadan önce ve sabah evden çıkarken mutlaka 1-2 kez gargara yaparsanız çok faydalı olur. Ayrıca bununla birlikte 1 ay boyunca her gün 1 çay bardağı ada çayı içmeniz faydalı olacaktır.

Geniz Akıntısına Ne iyi Gelir? Geniz akıntısı için şimdi sizlere doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri ile bazı ufak püf noktaları ve geniz akıntısına iyi gelen şeyler hakkında bilgi vermek istiyorum.

Tuzlu Su: Tuzlu su, geniz akıntısına yardımcı olan ve halk arasında bilinen ve en çok kullanılan en iyi yöntemlerden biridir. Tuzlu suyu hazırlamakta kullanmakta çok kolaydır. Herhangi temiz bir bardağa 2-3 çay kaşığı tuz atıp eritilerek günde 3-4 kez gargara yapılmalı ve buruna bu su çekilmelidir.

Su: Günde 10 bardak su tüketimi de mukusların gün içinde sürekli temizlenmesini ve hem de boğazdaki birikintileri engellemesi ile ağrı ve acıya sebep olan durumları engellemiş olacaktır.

Zencefil: Fincanın içerisine 2 kaşık zencefil ve aynı miktarda 1 çay kaşığı kekik koyarak çay hazırlanmanız ve bu çayı da günde 4-5 kere içmeniz sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olabilecek etkenlerin başında gelmektedir.

Nane Yağı: Nane yağına batırılmış bir bezi de burun etrafında bekletilerek nefes alınıp verilmesi ile geniz bölgesini rahatlatır. İlaçlardan sonra bu durumu yapmanız size ekstra bir rahatlık sağlayacak ve tedavi kolaylaştıracaktır.

Taze Bal ve Limon: Taze bal ve taze limon bir bardak suda iyice karıştırdıktan sonra tüketimi yapılmalıdır. Bu durum geniz akıntısının vermiş olduğu rahatsızlıkları giderir. Bu durum uygulanarak genizde oluşan tıkanmaları da sona erdirerek boğazın nefes almasına ve temizliğine yardımcı olur.

GENİZ AKINTISI HAKKINDA SORULARINIZI YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAZMAK İÇİN TIKLA

geniz-akintisina-dogal-cozum

Bu yazı geniz akıntısına iyi gelen şurup bitki çayı meyveler antibiyotik yiyecekler şeyler ilaç isimleri bitkiler bağlı balgam öksürük vicks ahmet maranki hangi doktor bölüm bakar için tuzlu su papatya kürü hangi ilaç ne iyi gelir kesin doğal bitkisel çözüm evde çare son tedavisi nedir geniz akıntısı nasıl geçer tedavi edilir belli olur giderilir önlenir durdurulur konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: geniz akıntısına ne iyi gelir kadınlar kulübü, bebeklerde geniz akıntısı kadınlar kulübü

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın