Geğirmeye Bitkisel Kesin Çözüm Tedavi

0
1229
Okunma

Toplum içerisinde bizleri kimi zaman zor durumlara sokan, mahcup eden hatta utandıran bir durum olan geğirme veya kimilerine göre genirme adı verilen rahatsızlık hakkında bir yazı yazmak istiyorum bugün.

Yazımızda geğirme nasıl geçer, geğirmeye ne iyi gelir ve geğirmeyi yok eden şeyler hakkında uygulanan ve başarıya ulaşan doğal ve bitkisel çözümleri anlatmak istiyorum.

Geğirmeye Ne iyi Gelir? Geğirmeye veya genirme sorununa karşı bazı önlemler alınarak daha bu rahatsızlık ile karşılaşmadan kesin önlemler almış olursunuz.

– Soda, alkolsüz içecekler, bira ve köpüklü şarap gibi karbonatlı içecekler tüketilmemelidir. Bu içecekler, midede gaz oluşmasına neden olabilir. Sakız ve şekerlemeler de hava yutulmasına neden olabilir.

– Fırınlanan besinler, omlet, çırpılmış krema gibi bazı gıdalar da geğirme krizlerini artırabilir. Bu nedenle tüketilmesi önerilmez.

– İçecekler pipet ile içilmemelidir. Pipet daha fazla hava yutulmasına neden olabilir. Yemekler yavaş yavaş yenmeli ve hava yutmadan çiğnemeye dikkat edilmelidir.

– Yemek yedikten hemen sonra yatılmamalıdır. Bu da gaz birikmesine neden olabilir. Sigara içilmemelidir. Sigara içilirken bol bol hava yutulur ve bu da gaz oluşumunu tetikler.

Geğirmeye iyi Gelen Bitkiler: Geğirme sorunu için kullanılan bitkileri sizlere kısa kısa tanıtmak istiyorum.

Zencefil: Zencefil geğirmeyi engellemek için kullanılan en etkili çözümlerden biridir. Midenin rahatlamasını sağlar. Ayrıca sindirim koşullarını iyileştirmeye yardımcı olur. Yemeklerden önce bir adet taze zencefil kökü çiğnenebilir. Zencefil çayı da bal ile karıştırılarak tüketilebilir.

Limon Suyu: Bir bardak su içine biraz karbonat ve limon suyu eklenir, iyice karıştırılır. Bu karışım gazın giderilmesine yardımcı olurken geğirmeyi de engeller. Aynı zamanda sindirimi kolaylaştırır.

Papaya: Papaya besleyici bir meyvedir. Ayrıca gaz oluşmasını da engeller. Meyve şeklinde bol bol tüketilebilir. Papaya içerisindeki papain maddesi mide sorunlarının hafiflemesine yardımcı olur. Sindirimi geliştirir.

Kimyon: Kimyon da sindirim sorunlarını gidermek için kullanılan etkili bir bitkisel çözümdür. Kimyon yemeklere ve salatalara eklenerek tüketilebilir.

Rezene ve Kereviz Tohumu: Bu bitkiler de sindirim sorunlarını hafifletmede oldukça etkilidir. Geğirmeyi de azaltır. Her gün rezene, anason ya da kereviz tohumu çiğnenebilir.

Nane: Nane geğirmeyi engelleyen en etkili çözümler arasındadır. Birkaç nane yaprağı 1 bardak kaynar su içerisine eklenir. Demlenmesi için 5 dakika kadar beklendikten sonra tüketilir. Yatmadan önce tüketilmesi önerilir.

Papatya Çayı: Geleneksel tedavilerden biri de papatya çayıdır. Papatya çayı mide ağrıları ve geğirmeyi rahatlatmak için kullanılabilir. Yatmadan önce papatya çayı tüketilmesi önerilir.

GEĞİRME HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

gegirmeyi-ne-keser

Bu yazı geğirmeye iyi gelen şifalı bitkiler yiyecekler kesin çözüm hangi ilaç iyi gelir neden olan hastalıklar hangi doktor bakar hangi bölüme gidilir için ilaç bitkisel kesin çözüm tedavisi ne yapmalı ne yapmak lazım nasıl oluşur geçer bozar mı yapılır geğirmeyi ne keser geçirir engellemek için ne yapılır geğirmeyi sağlamak azaltmak önlemek için ne yapılmalı ne engeller konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın