Gece Körlüğüne Tavuk Karasına Ne iyi Gelir Çözüm

4
1804
Okunma

Bu yazımda sizlere gece körlüğü veya halk arasında bilinen adıyla tavuk karası hastalığının bitkisel tedavisi ve doğal çözüm yöntemleri hakkında bilgi vereceğim.

Tavuk karasına ne iyi gelir, gece körlüğüne iyi gelen bitkiler ve yiyecekler nelerdir hepsini kısa kısa anlatalım. Lakin ilk önce bu hastalığın tanımı nedir onu görelim.

Gözün içini kaplayan retina adını verdiğimiz tabakada görme hücreleri bulunur. Bu görme hücreleri karanlıkta görmeyi veya gece görmeyi sağlar. Bu hücrelerde A vitamini eksikliği ile görme kaybının başlamasıyla ortaya çıkan hastalığa tavuk karası veya gece körlüğü denilmektedir.

Gece Körlüğüne Ne iyi Gelir? Tavuk karasına veya gece körlüğüne iyi gelen yiyecekleri ve besinleri şu şekilde sıralamak mümkün.

Bakla Yaprağı: Bakla yaprakları haşlanarak bol miktarda yenilir.

Andız Otu Çiçeği: Andız otu çiçekleri haşlanarak yendiği gibi haşlama suyu çay gibi içilir.

Havuç Tohumu: 1 bardak kaynar suya, 10 gram havuç tohumu konur ve 10 dakika süreyle bekletilir. Hazırlanan bu karışım günde 2-3 bardak içilir. Ayrıca havuç tohumu toz haline getirilerek günde 3 defa 1-3 gramı suya atılır ve içilir.

Soğan: Kuru soğan mikser yardımı ile sıkılır, elde edilen soğan suyu göze damlatılır.

Oğlak Ciğeri: Oğlak ciğeri ızgarada pişirilir üzerine biraz Dar-ı fülfül (Darıfülfül) serpilir ve ardından tüketilir.

Tavuk Karasına Bitkisel Çözüm: Şimdi sizlere gece körlüğü veya tavuk karası olarak bilinen rahatsızlık için uygulanabilecek bitkisel çözümleri sırasıyla anlatacağım.

Malzemeler: Rezene, Sütlüce otu, Su sümbülü, İsfahan sürmesi veya Bal.

Hazırlanışı ve Kullanım Şekli
– Rezene sıkılarak elde edilen sıvı ile göze sık sık kompres yapılır.

– Sütlüce otunun ezilmesinden elde edilen süt, tedavi süresince göze ve kirpiklere sürülür.

– Su sümbülü bitkisinin yaprakları suda demlenir. Süzülen suyundan göze masaj yapılırken, elde edilen posa soğan suyu ile yoğrularak pomat kıvamına getirilir. Hazırlanan pomat göz üstüne koyularak sarılır.

– İsfahan sürmesinin ekşi türü suda kaynatıldıktan sonra süzülür. Elde edilen sıvı bal ile tatlandırılır. Hazırlanan şuruptan tedavi süresince bol bol içilir.

GECE KÖRLÜĞÜ VE TAVUK KARASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

tavuk-karasina-ne-iyi-gelir

Bu yazı tavuk karasına ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare sülük tedavisi için gözlük göz damlası yeni tedavisi nasıl görür teşhis tedavi edilir geçer önlenir gece körlüğüne çare bulundu iyi gelen besinler şifalı bitkiler yiyecekler okunacak dua gece körlüğünü hangi vitamin engeller önleyen engelleyen vitaminler araştır tavuk karasını tedavi eden doktor konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

4 YORUMLAR

  1. Merhaba benim de anneme yeni kondu bu tanı doktor ya başkangıcı ya da yavaş ilerliyor hızlı ilerlememesi için de bol bol A vitamini almanız lazım dedi ama okuduğum bazı yerlerde bunların işe yaramadığı yazıyor sağırlığa da sebep oluyormuş galiba ama net bir bilgi bulamadım lütfen yardımcı olur musunuz neler yapmamız gerekir

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın