Fındık Yağının Faydaları Zararları ve Kullanımı

0
733
Okunma

Fındık, tam anlamıyla sağlık hazinesi bir besin maddesidir. Kansızlıktan tutun da,varise kadar, pek çok derde deva durumunda.

Fındık kadar, fındık yağı da, şifa dağıtan doğal bir mucize. Her gün sadece 25-30 gram fındık yemek, günlük E vitamini ihtiyacının yüzde 100′ünü karşılar. bu yazımızda sizlere fındık yağının faydalarını anlatmak istiyoruz.

FINDIK YAĞININ FAYDALARI
Fındık yağında yüzde 83 oranında oleik, yüzde 12 oranında linoleik asit, E vitamini, minerallerden kalsiyum, demir, çinko ve potasyum bulunmaktadır.

Damar sertliği, daralması ve bundan kaynaklanan muhtemel kalp hastalıklarını önler.
– Vücuttaki aktiviteyi arttırır, psikososyal bir problem olan kısırlığa karşı etkilidir, üreme sistemini güçlendirir.
– Hücrelerden doku ve organlara kadar tüm yapılarda yaşlanmaya karşı doğal savunma oluşturur.

– Kanser gelişimi ve riskinde engelleyici etkisi vardır.
– Yüksek kalsiyum içerdiğinden çocukların kemik ve diş oluşumuna katkı sağlar, menopoz sonrası kemik erimesini yavaşlatır.
– Bünyesinde bulunan yüksek E vitamini alyuvarların parçalanmasını önleyerek kansızlığa karşı kuruyucu etki yapar.

Fındık Yağı Nasıl Kullanılır? Fındık yağı cilde direkt olarak uygulanabilir. Ayrıca günde bir tatlı kaşığı içilebilir. Fındık yağı aynı zamanda yemeklerde ve salatalarda da kullanılabilen bir yağdır. Masaj olarak kullanılır. Saç diplerine parmak uçlarıyla friksiyon yapılır. Günde 3 defa bir çay kaşığı suya veya şekere 3-4 damla damlatılarak alınır.

FINDIK YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

findik-yagi-nasil-cikarilir

Bu yazı fındık yağının saça kaşa cilde kirpiklere yüze faydaları yararları faydası zararları kullanımı kullanım alanları yanma derecesi fiyatı kalorisi besin değeri neye iyi gelir nereden alınır ne işe yarar ne kadar nerede nerelerde kullanılır ne kadar neden ucuz nerede satılır nasıl çıkarılır yapılır kullanılır üretilir yapılıyor tüketilmeli kullanılmalı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın