Evde Diş Beyazlatma Teknikleri Nasıl Yapılır

0
662
Okunma

Diş sağlığının en önemli göstergesi ne yazık ki beyazlığını ve parlaklığını kaybeden veya koruyamayan dişlerdir.

Bazen beslenme alışkanlıkları, bazen sigara kullanımı, bazen ise farklı hastalıklar neticesinde diş üzerinde beyazlama kaybı yaşanır ve dişlerimiz hem sağlığını kaybeder hem de beyazlık yok olur.

Bu yazımızda sizlere evde basit ve ucuz yöntemlerle, tamamen doğal şekilde diş beyazlatma yöntemleri ve püf noktaları hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum.

Limon ve Karbonat: Bir çay kaşığı karbonata limonun suyunu sıkın ve köpürme oluşana kadar karıştırın. Ardından temiz bir diş fırçasıyla uygulayın. Asit özelliği taşıdığından bu yöntemi haftada en fazla 1-2 kere tekrarlayın.

Karbonat: Karbonat doğal renk açıcı özelliğe sahiptir. Haftada 2-3 kere uyguladığınız zaman rengin açılacağına şahit olacaksınız. Islattığınız diş fırçanızı karbonata batırın ve dişlerinizi yavaşça fırçalayın.

Sofra Tuzu: Karbonat kadar renk açtığı görülmese de, evde kullandığınız softa tuzuyla dişlerinizi fırçalarsanız hem rengin biraz açıldığını göreceksiniz hem de tuzun anti bakteriyel özelliği sayesinde ağzınızdaki bakterilerden kurtulmuş olacaksınız. Islattığınız diş fırçanızı tuza batırın ve dişlerinizi yavaşça fırçalayın.

Karbonat, Tarçın, Ada Çayı: Beyazlatma görevini karbonat üstlenirken, tarçın ve ada çayı ağız içindeki bakterileri öldürmek ve ağzı temizlemekle görevliler. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, havanda dövülen ada çayını 1 çay kaşığı karbonat ve tarçınla karıştırın. Islattığınız fırçanızı bu karışıma batırdıktan sonra dişlerinize uygulayın.

Çilek: Çilek, yüzeydeki zorlanmaları yok eden ve plak oluşumunu önleyen malik asit (beyaz, kristal yapılı, katı asit) içeriyor. Bununla beraber lif bakımından zengin olan çilek, ağzın içini temizler, zararlı bakteri ve mikroorganizmalardan yok eder. Çileği çatalın arkasıyla ezerek püre haline getirin ve diş fırçasıyla uygulayın. Asit içerdiği için haftada 2 defadan fazla uygulamayın.

Muz Kabuğu: Potasyum, magnezyum ve manganez miktarı bakımından zengin olan muz kabuğunu diş beyazlatma yöntemi olarak kullanabilirsiniz. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğuyla 2 dakika dişlerinizi ovun ve macunsuz bir fırçayla dişlerinizi muzdan arındırın.

Gliserin: Anti bakteriyel özelliğiyle bilinen gliserin, hem dişlerinizi beyazlatacak hem de ağzınızdaki mikropları öldürerek çürümeye karşı gelecektir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra birkaç damla gliserini dişlerinize uygulayın.

Defne Yaprağı ve Portakal: Tüm diğer C vitamini içeren meyveler gibi portakalda dişleri beyazlatır. Defne yaprağı ise mikropları öldürüyor. Un haline getirdiğiniz kuru defne yapraklarıyla rendelediğiniz portakal kabuğunu karıştırın. Sonuç gerçekten etkili.

Diş üzerinde oluşan sigara lekeleri için; dişte sigara lekesi nasıl çıkar konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

Diş sararmasını önlemek için; diş sararması nasıl temizlenir konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

Diş üzerinde oluşan lekeler için; diş lekeleri nasıl geçer konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

DİŞ BEYAZLATMA KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

dis-beyazlatmaya-evde-cozum

Bu yazı evde diş beyazlatma teknikleri ürünleri yöntemleri püf noktaları beyazlatmanın doğal yolu en etkili yolları diş beyazlatmaya bitkisel çözüm doğal çözümler ne iyi gelir için ne yapılmalı zerdeçal karbonat limon suyu neler yapılır diş beyazlatmaya ne iyi gelir ne kadar fiyatı nasıl yapılır olur hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın