Eşek Sütünün Faydaları Yan Etkileri Fiyatı

1
1002
Okunma

Bu yazımızda sizlere oldukça ilginç bir konudan bahsetmek istiyorum. İlginç diyorum zira bana oldukça garip geldi.

Balıkesir’de ve İzmir’de kurulan eşek çiftliklerinden sanırım çoğunuzun haberi yok. Şahsen benimde bugün haberim oldu. Peki bu çiftlikler ne için kurulmuş derseniz hemen cevabını verelim; Merak etmeyin bu çiftlikler eşek eti veya başka bir şey için değil eşek sütü için kuruluyor.

Eminim bir kat daha merakınız arttı. Eşek sütü mü? Evet arkadaşlar yanlış duymadınız eşek sütünün çok faydalı bir besin veya içecek olduğu tespit edilmiş. Özellikle de kanser hastaları için mucize bir ilaç niteliğinde. Dilerseniz önce eşek sütünün özelliklerini, daha sonra ise eşek sütünün faydalarını sizlere aktaralım.

– Eşek sütünün, anne sütü ile karşılaştırıldığında, özellikleri yönünden anne sütüne en benzer süt olduğu deneylerle ispatlanmış durumda.

– Eşek sütü Avrupa ülkelerinde kilosu 50 euro. Yani yaklaşık 150 Türk Lirası gibi oldukça uçuk bir rakama alıcı buluyor.

– Amerika, Brezilya, Fransa, İtalya, İngiltere, İspanya, Çin gibi ülkelerde oldukça fazla sayıda eşek çiftliği kurulup, süt üretimi yıllardan beri yapılıyor. Ayrıca üretim miktarı sürekli olarak artıyor.

– İtalya’da Sağlık Bakanlığı eşek sütü tüketimini arttırmak için çeşitli kampanyalar düzenliyor.

Eşek sütünün dinen kullanımı caizdir diyen din görevlileri de var, haramdır diyen din görevlileri de var. Dini yönden haram olmasa bile bahsettiğimiz hayvan eşek olduğu için biraz kulağa abes geliyor doğrusu. Bu sebepten ötürü insanlar direk ön yargı ile yaklaşıyor bu ürüne.

Eşek Sütünün Faydaları Nelerdir: Kanser hastalığı için yüksek oranda direnç sağlar, astım ve bronşit hastaları için yararlıdır, siroz hastalığı için iyi geldiği gibi vücuttan balgamı da söktürür, yağ yakımını hızlandırarak hem kalbi korur hem de formda kalmaya yardım eder, içerdiği yüksek kalsiyum ile kemik gelişimi için çok faydalıdır, özellikle süt tozu alerjisi olan bebekler için inek sütünün kullanılmadığı durumlarda imdada yetişir.

Sağlığa faydalı olduğu gibi güzellik içinde kullanılabilir. Eşek sütü cilt temizlemek için oldukça faydalı bir üründür.

Ek olarak şunu da belirtmek istiyorum. Eşek sütünün içerdiği protein ve şeker oranı anne sütünden fazla olmasına rağmen, bebekler için en ideal süt değildir. Anne sütü her zaman bebekler için önerilen en kaliteli süttür.

EŞEK SÜTÜ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

esek-sutu-nasil-icilir

Bu yazı eşek sütünün kansere faydaları zararları yan etkileri kilosu fiyatı dini hükmü etkisi nelerdir eşek sütü nasıl içilir bulunur saklanır temin edilir kullanılır içilmeli sağılır tüketilmeli muhafaza edilir nerede satılır neye yarar neye iyi gelir nereden bulunur alınır ne kadar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: eşek sütünün zararları, eşek sütü faydaları ve zararları, eşek sütünün faydaları ve zararları

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın