Erkek ve Kadınlarda Kasık Ağrısına Ne iyi Gelir

0
896
Okunma

Bu yazımızda sizlere kasık ağrıları için kullanılan doğal ve bitkisel çözümler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Daha ayrıntılı ve karışıklığa mahal vermemesi adına kasık ağrısının tedavi yöntemlerini kadın ve erkek olarak iki gruba ayırdık. Böylece hem kasık ağrıları neden olur hem de kasık ağrısına ne iyi gelir detaylıca okuyabilirsiniz.

Kadınlarda Kasık Ağrısı: Kasık ağrılarının birçok nedeni olabileceği gibi bazen sebepsiz ağrılar da yaşanabilir. Kadınlarda görülen kasık ağrısının bazı sebepleri şunlardır; Miyom, Fıtık, Bel fıtığı, Polipler, Yumurtalık kisti yırtılması, Rahim ağzında daralma, Dış gebelik, Böbreklerde veya idrar yollarında kum veya taş oluşumu, Bağırsak iltihabı, spiral kullanımı, İdrar yollarında enfeksiyon ve Yumurtalıkların burkulması gibi problemler.

Kadınlarda Kasık Ağrısına Ne iyi Gelir? Kadınlarda rastlanan kasık ağrılarının nedenleri gibi tedavi yöntemleri ve doğal çözümlerde daha çeşitlidir.

Kan Akışını Hızlandırın: Sırtüstü pozisyonu aldıktan sonra ayaklarınızı yükselterek kasık bölgesine giden kanı artırın ve o bölgedeki yırtılma ya da iltihaplanmanın kısa sürede iyileşmesine yardımcı olun.

Aleovera Yağı: Aleovera yağının içinde bulunan glikoprotein özü, kasık ağrısından dolayı zarar görmüş bölgeye uygulandığında iyileşme sürecini hızlandırır.

Civan Perçemi: Pek çok sağlık problemine deva olan civan perçemi kasık ağrılarına karşıda birebirdir. Özellikle bayanların adet dönemlerinde tüketmeleri önerilir. Yarım litre suya bir tatlı kaşığı kadar kurutulmuş civan perçemi koyun. 40-45 dakika kadar kısık ateşte kaynatın. Ilık hale geldikten sonra içebilirsiniz.

Giyim Alışkanlığı: Kasık bölgesini rahatsız edecek dar kıyafetlerden kaçının. Kasık ağrınız olduğu dönemlerde bol kıyafetleri tercih ederek ağrıları engelleyebilirsiniz.

Ayrıca adet döneminde sık rastlanan kasık ağrıları için rahatlatıcı yöntemler denenebilir. Bu dönemde beslenme alışkanlığına dikkat etmek gerekir. Tuz tüketimini azaltmak, balık, et, fındık ve fıstık tüketmek bunların yanı sıra acılı ve kızarmış yiyeceklerden uzak durmak önemlidir.

Erkeklerde Kasık Ağrısı: Erkeklerde yaşanan kasık ağrıları ise daha çok kas gerilmeleri, lenf bezlerinin şişmesi, kasık fıtığı, böbrek taşları, testis tümörü, orşit, testis torsiyonu, hidrosel gibi sağlık problemlerinden kaynaklanır.

Zorlayıcı sportif faaliyetlerde veya ağır işlerde karşılaşılabilecek kasık ağrıları karşısında ise; buz koyma ve kompres uygulanabileceği gibi ağrı kesiciler de kullanılabilir.

Erkeklerde Kasık Ağrısına Ne iyi Gelir? Erkeklerin başına gelen kasık ağrıları için şu tarz çözümler uygulanır; dinlenme, destek ve ilaç tedavisi.

Dinlenme: Ağır işlerden sonra meydana gelen kasık ağrılarında 1-4 hafta dinlenmek faydalı gelebilir. Ağrıyan bölgeye buz ve cildin arasına bez gelecek şekilde buz tedavisi uygulamak faydalıdır.

Destek: Bir kasık yaralanması sonrası iyileşme döneminde, yaralı bölgeyi destekler iç farklı çamaşır giymek faydalı olabilir.Bayanlar için daha geniş elbise, pijama veya şort. Erkeklerde, aynı şekilde sorunun nedenine göre elbise seçilebilir.

Ağrı Kesiciler: Eğer ağrı çok fazla ise hamile olmayan kadınlar ve aynı şekilde erkekler doktorlarına danışarak ağrı kesici ilaçlar alabilirler.

KASIK AĞRILARI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kasik-agrisina-ne-iyi-gelir-kadin

Bu yazı kasık ağrısına iyi gelen ilaç bitkiler egzersizler bitki çayı çaylar hareketler şeyler kremler ne iyi gelir kadın erkek masaj futbol kim bakar evde çözüm hangi doktora bölüme gidilir branş bakar ne yapılmalı doğal kesin bitkisel çözüm çare son için ilaç ne yapılır krem dua ağrı kesici gidilmeli gitmek gerekir erkeklerde kadınlarda bayan nasıl geçer tedavi edilir sol kasık sağ kasık ağrısı kasık ağrısını ne keser geçiren hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın