Erkek ve Bayan için Evde Egzersiz Programı

0
852
Okunma

Yaz ayları artık geride kaldı ve yavaş yavaş kış kapımızı çalıyor. Eminim siz de benim gibi yine bu yaz istediğiniz vücudu ve formu bulamadınız. Ama eminim ki gelecek yaz için şimdiden hazır olmak istiyorsunuz. O zaman doğru yerdesiniz, şimdi evde egzersiz zamanı…

Spor salonuna gidecek vaktiniz yok ama yine de o günkü antrenmanı atlamak istemiyorsunuz. Sadece 20 dakikalık evde egzersiz programı ile hiçbir alet kullanmadan tüm kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Hadi günde sadece 20 dakika zaman harcayarak, yaz gelene kadar forma kavuşalım.

Şimdi sizlere hem resimli hem videolu hem de anlatımlı tarifler ile nasıl vücudunuzu forma sokacağınızı anlatacağım.

Yürüyüş Yapmak: Sporun temel hareketlerinden biridir. Evde yürüyüş yapmak için bir koşu bandına ihtiyacınız olacak. Eğer koşu bandına sahip değilseniz, evinize yakın bir yer seçmeye dikkat ederek, her gün en az yarım saat yürüyüş çok etkili sonuçlar doğurur. Terlemeden yapılan yürüyüşlerin yararlı olmayacağını göz önünde bulundurarak, hızlı tempoda yürüyüş yapmaya özen gösterin.

evde-egzersiz

Bir tur yürüme, bir tur koşma taktiğini kullanarak daha verimli bir sonuç elde edersiniz. Şunu mutlaka hatırlatmak isterim; eğer göbek ve simit bölgesinde oluşan yağları yok etmek istiyorsanız bu bölgeler ilk yarım saatten sonra erimeye ve küçülmeye başlar.

Mekik: Egzersiz hareketleri arasında, karın kaslarını geliştiren en etkilisidir. 8 tekrarla başlayabileceğiniz bu harekette, yere sırt üstü uzanın ve ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Bacaklarınızı hareket ettirmeden, yarım bir şekilde doğrulun ve tekrar yatın. Vücudunuz gelişim gösterdikten sonra, bu hareketi tam doğrulma şeklinde yapmaya çalışın. Çenenizin gövdenize değmemesine özen göstermelisiniz.

mekik-hareketi

İlk başlarda işi biraz kolaylaştırmak ve kasların yavaş yavaş ısınmasını ve gelişmesini sağlamak için kendinizi fazla yormamak adına çaba gösterin derim.

Süper Adam Hareketi: Bu hareket ile sırt kaslarınızı geliştirirsiniz. Yere yüzükoyun uzanın ve ellerinizi, avuçlarınız yere değecek şekilde ileri uzatın. Bacaklarınızın düz konumunu bozmadan ayaklarınızı yukarı kaldırın. Kaslarınızı zorlayana kadar o pozisyonda kalmaya özen gösterin. Daha sonra gevşeyin ve hareketi tekrar edin. Kaslar geliştikçe tekrar sayısını artırmalısınız.

superman-hareketi

Squat Hareketi: Türkçe anlamı çömelme demektir. Squat yani çömelme hareketi düzgün bir şekilde yapıldığında özellikle alt vücudu çalıştıran çok etkili bir harekettir. Alt vücut için temel bir hareket olduğu söylenebilir. Özellikle zayıflama yöntemleri arasında çok önemli bir yeri vardır ve özellikle spor salonlarına yazılan ve kilo vermek istiyorum diyen kadınlara yazılan bir harekettir.

squat-hareketi

Kalça Kaldırma Hareketi: Bu hareket sayesinde, sırt, bel ve kol kaslarınızı geliştirirsiniz. Sırt üstü uzanıp dizlerinizi kırın. Elleriniz yere paralel bir şekilde durmalıdır. Bu pozisyonda, kalçanızı yukarı kaldırın. Kaslarınız zorlanana kadar o şekilde kalın ve daha sonra gevşeyin. Tekrar sayısını 8 olarak ayarlarsınız.

kalca-hareketleri

EVDE EGZERSİZ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

evde-egzersiz-programi

Bu yazı evde egzersiz programı erkek bayan yaparak zayıflama aletleri hareketleri nasıl yapılır aleti evde egzersiz ne zaman ne kadar ne sıklıkla yapılmalı öncesi nasıl ısınabiliriz kardiyo egzersizleri nelerdir yürüyüş bacak karın omuz kanat nasıl yapılır gelişir erir düzelir forma sokulur girer başlangıç sırt resimli teknikleri yaparak zayıflanır mı hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın