Epilepsiye iyi Gelen Bitkiler Vitaminler Yiyecekler

6
2429
Okunma

Bu yazımızda sizlere epilepsi hastalığına karşı bitkisel ve doğal çözüm yolları sunmaya çalışacağız. İlk önce Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilen ve epilepsiye iyi gelen bitkileri sıralamak istiyorum.

Yazımızın ikinci bölümünde ise epilepsi hastalığına karşı bitkisel kür tariflerimiz olacak.

Epilepsiye iyi Gelen Bitkiler: Bu bitkiler ve yiyecekler epilepsi hastalığı için kullanılan doğal tedavi yöntemleridir.

– Çınar kabuğu kaynatıldıktan sonra, bal ile tatlandırılıp içilmeye devam edilir.

– Kantaron çiçeği bal ile macun yapılarak yenmeye devam edilirse, sara köpüğüne iyi gelir.

– Mavi çarkıfelek otu kaynatıldıktan sonra bal ile tatlandırılıp içmeye devam edilir.

– Nergis çiçeğinin kokusu sara hastalığına karşı iyi gelmektedir.

– Şakayık kökü veya çiçekleri kaynatıldıktan sonra bal ile tatlandırılıp içilmeye devam edilir.

– Yulaf tek başına veya kedi otu ile beraber kaynatılarak içilmeye devam edildiğinde sara nöbetlerine iyi gelir.

Epilepsiye Bitkisel Kür: İlk bölümde sizlere epilepsi hastalığına iyi gelen yiyecekleri ve bitkileri anlatmaya çalıştık. Şimdi ise epilepsiye iyi gelen bitkisel ve doğal kür tariflerini aktaralım.

Malzemeler: Elim otu, Kantaron çiçeği, Sirke, Kalkan otu, Çınar kabuğu, Bal

Hazırlanması ve Kullanım Şekilleri: Sizlere önerdiğimiz bitkileri 3 farklı şekilde kullanarak bitkisel kür hazırlamanız mümkün. Şimdi sırayla bunları anlatalım.

– Elim otu kökü bir gün boyunca sirke içinde bekletilir. Sıkılarak elde edilen sıvı cam bir kavanoza konarak dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan alınacak doz, her gün bir tatlı kaşığı artırılarak iki hafta süreyle kahvaltıdan sonra içmeye devam edilir.

– Kantaron çiçekleri, kalkan otu ile birlikte kaynar suda on beş dakika süreyle bekletilir. Sıkılarak elde edilen sıvı, şurup kıvamına gelinceye kadar bal ile tatlandırılarak karıştırılır. Hazırlanan şuruptan günde üç fincan yemekten sonra içilir.

– Çınar ağacının kabukları, sirkeli suda bir saat süreyle kaynatıldıktan sonra süzülür. Elde edilen sıvı bir kaba konarak dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan, tedavi süresince yemek arası yarım fincan ısıtılarak içilir.

Epilepsiye iyi Gelen Yiyecekler: Magnezyum eksikliği epileptik nöbetler yaşanmasını çok daha kolay hale getirmektedir. Bu nedenle, beslenme planını magnezyum açısından eksik olmayan bir kişide epilepsi nöbetleri görülme ihtimali son derece düşüktür. Magnezyum açısından zengin gıdalar şu şekilde sıralanabilir: Kaju fıstığı, Badem, Ispanak.

EPİLEPSİ KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAepilepsi-hastaligina-hangi-bolum-bakar

Bu yazı epilepsiye iyi gelen taşlar balık bitkiler müzikler sebzeler şifalı bitkiler vitaminler besinler yiyecekler gıdalar dualar şeyler bitkisel çaylar ne iyi gelir ilk yardım doğal kesin bitkisel çözüm çare son tedavisi hangi doktor bölüm bakar için doktor önerisi nasıl geçer atlatılır önlenir epilepsi hastalığına epilepsiyi tetikleyen ilaçlar kokular renkler faktörler şeyler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

6 YORUMLAR

  1. Benım oxpital sol tarafta göze yakın olduğu için ameliyat riski var , kan değerlerim normal ama ayda 10 defa kriz geçiriyorum hafızam saniyelik gidip geliyor bütün gün iptal oluyorum sonra, önceden ışık çakması olur saniyelik bayılır döndüğümde normal devam ederdim 15 yaşına kadar böyle oldu 30unda tekrarladı 41 yaşındayım son 2 yıl iptalim

  2. 7 yıldır 50 yaşından beri epilepsi nedeniyle trileptal kullanıyorum. Baharatları çok seviyorum ve kullanıyorum. İlacımın etkisini bozabilirler mi? Böyle bir durum varsa hangisini kullanmamalıyım?

  3. merhaba oğlum 2014 tedavi görüyor convıles başladık 2 yıldır traptel 2 beraber kullanıyoruz.sadece eeg bozukluk var bıde gece uyku dalma sırasında seyrılmeler oluyor bazen sık bazen az .oğlum içn ne yapmalıyım bitkısel çaylar uygunmu

  4. Ben epilepsi hastasiyim yaklask 3- 4 yildir . ilacim fayda etmiyor . trileptal 600 mg kullaniyorum. Bir suru mr eeg ckildi hicbisey cikmiyor. Sabahlari uykudan kalkinca nobet geciriyorumm. 2-3 ayda bir oluyor. İyilesip arkadaslarim gibi sabhlara kadar ders calismk istiyorum . ne yapmaliyimm???

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın