Elma Yağının Saça Cilde Faydaları Kullanımı

0
1454
Okunma

Doğa bize o kadar eşsiz ürün sunuyor ki saymakla bitmez. En çok kullandığımız ürünler arasında tabi ki meyveler ve sebzeler geliyor.

Özellikle meyve düşkünleri varsa aramızda bu yazıda sizlere elma konusunda bir paylaşım yapacağım. Elmanın yağını kullanarak farklı sorunlara çözüm sağlayacağınızı biliyor musunuz? Şimdi sizlere elma yağının faydaları ve kullanımı hakkında elimden geldiğince bilgi vermeye çalışacağım. Özellikle bebekleri anneler için bulunmaz bir nimet.

Elma Yağı: Anadolu’nun birçok yerinde ada çayı olarak bilinir. Elma yağı ballı baklagiller ailesi içerisinde yer alan geçmişten günümüze insanlığa hizmet veren bir bitkidir. Yapraklarından distilasyon yolu ile acı elma yağı elde edilir. Elma yağı bünyesinde tuyon, sincol, barneol ve piren maddelerini barındırır.

Elma Yağının Faydaları
– Bebeklerin en önemli sorunlarından birisi gaz sorunudur. Bütün anne ve babalar bebeklerinin gaz sorununu gidermek için değişik yöntem ve teknikler uygular. Bu yöntemlerin en etkilisi elma yağının kullanılmasıdır.

– İnsanlar vücutlarındaki pisliklerini dışkı ve ter yolu ile atar. Ter yolu ile vücuttan çıkan pislik gerisinde hoş olmayan koku bırakır.

– Elma yağının en önemli faydalarından birisi insandaki bu ter kokusunu gidermesidir.

– Bebeklerin en önemli sıkıntılarından birisi idrar konusunda sıkıntı çekmesidir. Vücuttaki pislikleri su yolu ile dışarı atmak için vücutta yeteri kadar idrarın birikmesi gerekir. Elma yağı vücuttaki idrarın birikerek sağlıklı bir boşaltım işleminin gerçekleşmesini sağlar.

– Elma yağı bronşit hastalığının tedavisinde kullanılır.

– Elma yağı adet düzensizliği sorunu yaşayan insanların sorunlarını giderir. Ayrıca hormon dengelenmesinde aktif rol oynar.

– Elma yağı cilt temizliğinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Cilt bakımında ve güzelleşme konusunda etkili bir bitkisel üründür.

– Elma yağı mikropları öldürücü bir etkisi vardır. Ayrıca yaraların iyileşmesinde çok etkilidir.

KULLANILIŞI: Bir çay bardağı suya 3 damla damlatılarak günde 1 defa içilir. Yara üzerine direkt tatbik edilebilir.

UYARI: Günde 3 damladan fazla içilmez. Bebeklerde gaz sancısı için kullanımında karın, sırt ve ayak tabanları bir miktar kantaron yağı ile karıştırılarak bu bölgelere masaj yapılır.

ELMA YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAelma-yagi-nasil-kullanilir

Bu yazı elma yağının saça cilde yüze bebeklere faydası yan etkileri özellikleri kullanımı faydaları zararları ne kadar nedir ne işe yarar neye iyi gelir neyden yapılır ne için kullanılır nerede bulunur satılır nasıl yapılır kullanılır sürülür uygulanır yan etkisi masaj konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın