Elma Suyunun Yüze Cilde Faydaları ve Zararları

0
889
Okunma

Sizlere bu yazımızda en çok sevdiğim meyve suyu olan elma suyunun faydalarını anlatmak ve sıralamak istiyorum.

Konuya başlamadan önce size küçük bir tavsiyede bulunacağım. Konu elma suyu olunca mümkün olduğunca taze sıkılmış elma sularını tercih edin. Konsantre veya hazır meyve sularından mümkün olduğunca uzak durun. Böylelikle hem besin değeri hem de ph değeri açısından daha faydalı elma suyu tüketmiş olursunuz.

– Elma veya elma suyu beyin hücrelerindeki toksin maddelerin sebep olduğu stres ve yaşlanmanın etkilerini azaltır.

– Antioksidan özelliği bulunan elmanın, kalp damar hastalıkları, prostat kanseri, felç riskini de büyük oranlarda azalttığı hatta yok ettiği söylenebilir.

– Beyin fonksiyonlarını etkileyen hastalıkları büyük oranlarda yok eder.

– Elma ve elma suyunda bol miktarda demir ve fosfor bulunduğunu hatırlatarak demir, beyin fonksiyonlarının faaliyetlerinde kullanılırken, fosfor ise zihinsel faaliyetlerin etkinliği için enzim yapısına katılıyor.

– Beyin faaliyetlerinde kullanılan en önemli minerallerden demirin beyinde pıhtılaşmayı önleyici özellik taşımaktadır, elma veya elma suyu beyin hücrelerindeki toksik maddelerin sebep olduğu stres ve yaşlanmanın etkilerini azaltıyor.

– C ve E vitaminlerinin yaşlanma ve yaşlanma sonucu ortaya çıkan birçok kronik hastalıkla mücadele etmekte; elma ve elma suyunun güçlü bir hafıza için en önemli besinlerden biri olduğu asla unutulmamalıdır.

– Elma suyu enerji verir kişiyi zinde tutar, kalbi korur.

– Bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği olan B3 ve E vitamini, potasyum ve bol miktarda pektin içerir.

– Elma suyu baş ağrısına iyi gelir. Özellikle migren sorunu için çok faydalıdır.

– Böbreklerin temizlenmesini sağladığı gibi böbrek sağlığı içinde oldukça faydalıdır.

– Hastalıkların ortaya çıkmasında önemli bir rol oynayan bağırsaklardaki parazitlerin dökülmesi için çok faydalıdır.

– Grip ve soğuk algınlığını tetikleyen bedensel ve zihinsel yorgunlukların giderilmesinde çok etkin şekilde kullanılır.

– Romatizma, gut ve mide rahatsızlıkları için tam anlamı ile şifa kaynağıdır.

Elma suyunun içindeki bitki besinleri, kalp ve akciğer kanseri rahatsızlıklarına yakalanma riskini neredeyse sıfıra indirmektedir.

Damar sertliğini önler, kan basıncını düşürerek tansiyonun yükselmesine engel olur.

– Elma suyu metabolizmayı hızlandırır ve idrar miktarını artırır. Bu sayede kilo sorunu olan kişilerin ödem atmasını sağlar.

ELMA SUYU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAelma-suyu-neye-iyi-gelir

Bu yazı elma suyunun faydaları zararları yüze cilde faydası kalorisi ph değeri yararları nasıl yapılır çıkarılır sıkılır saklanır kaynatılır elde edilir içilmeli üretilir konsantresi kaç kalori diyeti gaz yapar mı neye iyi gelir nerede satılır ne işe yarar bebeğe ne zaman verilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın