El ve Ayak Bileği İncinmesine Ne iyi Gelir Tedavisi

0
2628
Okunma

Bu yazımızda sizlere hemen hemen her gün başımıza gelebilecek bir olay olan el incinmesi ve ayak burkulması hakkında bilgi vermek istiyorum.

El incinmesine ne iyi gelir, ayak burkulması için ne gibi bitkisel ve doğal tedavi yöntemleri uygulanır kısaca anlatacağız.

Yazımıza başlamadan önce incinme ve burkulma olayı hakkındaki farkları kısaca aktaralım.

İncinme belirtileri; Ağrı, şişme ve morarma genel incinme belirtileri arasında sayılabilir.
Burkulma belirtileri; Ağrı, katılık ve hareketsizlik ve anında şişme genel burkulma belirtileri arasındadır.

El – Ayak Burkulması ve incinmelere Ne iyi Gelir?
İncinme ve burkulmalar için, doktorlar dört temel işlem önerir: İstirahat, buz (iç kanamayı ve şişmeyi engellemek için zarar gören bölgeye uygulanır), kompres (dikkatlice sarılmış elastik bandaj), askıya alma (şişmeyi engellemek için ağrıyan bölgeyi tercihen kalp hizasının üstünde tutmak). Bunların yanında, iltihap önleyici ağrı kesicilere de ihtiyacınız olabilir.

El – Ayak Burkulması ve incinmeler için Bitkisel Çözüm: Burkulma ve incinmeler için aroma terapi ile tedavi; Burkulmalar için, çördük otu (zufa otu) ve mercanköşk uçucu yağlarından ikişer damla ılık banyo suyuna ekleyin.

Alternatif olarak, ikişer damla çördük otu (zufa otu) ve mercanköşk uçucu yağlarını 1 çay kaşığı badem yağıyla karıştırın ve burkulan yere masaj yaparak sürün. Ardından, bir mendili ya da el yüz havlusunu iyice ıslatacak kadar suyun içine, bu uçucu yağlardan beşer damla damlatarak soğuk kompres uygulayın. Kompresi yerinde tutabilmek için çevresine sargı bezi dolayın. Eğer hamile iseniz, çördük otu (zufa otu) uçucu yağı kullanmayın.

Kara kafes, incinme ve burkulmalardan ileri gelen şişlik ve morlukları geçirmekte kullanılabilir. Kara kafesi demleyip soğuttuktan sonra, soğuk sıvıya temiz bir bezi batırıp ağrıyan bölgeye kompres uygulayın. (Kara kafesi demlemek için, bir iki çay kaşığı kuru kara kafesi bir fincan sıcak su içinde on dakika boyunca bekletin, süzün ve soğumaya bırakın.) Başka bir yolsa bir miktar kara kafes kremini ağrıyan bölgeye sürmektir. Şişi indirmek için kurutulmuş kara kafes kullanabilirsiniz.

El – Ayak Burkulması ve incinmeler için Akupres Tedavisi: Zarar görmüş bölgenin yaklaşık 15 santim uzağındaki bir bölgeye (zarar gören bölgeye değil) yavaşça baskı uygulayın. Diz sakatlıkları için, bacağın dışına doğru, diz kapağının dört parmak ötesindeki basınç noktasına baskı uygulayın.

El – Ayak Burkulması ve incinmeler için Homeopati Tedavisi: Bu tedaviyi uygulamadan 15 dakika önce ve sonrasında, hiçbir şey yemeyin ve içmeyin ve dişlerinizi fırçalamayın. Kas incinmeleri için, her yarım saatte bir kez, toplamda 10 doza kadar 30c Arnica alabilirsiniz. Ardından, ağrı geçene kadar günde 4 defa 6c Rhus toxicodendron alın. Burkulma ya da tendinit varsa, her yarım saatte bir, toplamda 10 doza kadar 30c Arnica alın ve peşinden ağrı dinene kadar günde 4 defa 6c Rhus toxicodendron kullanın.

EL – AYAK İNCİNMESİ VE BURKULMASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

burkulmaya-ne-iyi-gelir

Bu yazı incinmeye iyi gelen şeyler kremler bitkiler ne iyi gelir zeytin krem incinmeler için bileklik ne yapılır karşı krem doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi burkulmaya sıcak su iyi gelen yağlar merhem burkulmalar için jel ilaç el incinmesine ne yapılır ayak burkulmasına ne yapmalıyız ilk müdahale bengay el burkulması ayak incinmesi tedavisi şişmesi nasıl geçer belli olur kaç günde ne zaman geçer burkulmayı önleyen ayakkabı ne geçirir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: ayak burkulmasına veya incilmesine ne iyi gelir, el bileği incinmesine bitkisel çözüm

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın