El Uyuşmasının Belirtileri Nedenleri Sebepleri Nelerdir

0
325
Okunma

Son dönemlerde halk arasında daha sık rastlanılan bir rahatsızlık olan el uyuşması ve el karıncalanması konusuna değinmek istiyorum.

Farklı nedenlerle ortaya çıkan el uyuşmasının ve el karıncalanmasının nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında derlediğimiz bilgileri okumaya ne dersiniz?

El Uyuşmasının Nedenleri: Şimdi sırasıyla el uyuşmasına neden olan sağlık durumlarını inceleyelim, arkasından ise el uyuşmasının tedavi yöntemleri hakkında bilgi verelim.

Sinir Sıkışmaları: El uyuşmasının en sık rastlanan sebepleri arasında sinir sıkışması gösterilebilir. Ellerinizde oluşan sinir sıkışmaları elin uyuşmasına neden olmaktadır.

Boyun Düzleşmesi: Boyun ve ense bölgesinde ağrı yapan boyun düzleşmesi genel olarak ilk etapta ellerde uyuşma yaparak uyarı verir.

Boyun Fıtığı: Boyunda görülen fıtık eğer kollara giden sinirlere baskı yapıyorsa, bu durumun neticesinde kollarda ve ellerde güç kaybı ve uyuşmalar görülmeye başlar.

Diyabet: Kan şekerinin kontrol altında tutulmadığı ve sürekli yüksek seviyelerde dolaştığı bir hastalık olan diyabet sonucunda oluşan sinir hasarı, el ve kollarda uyuşmalar meydana getirebilir.

B12 Vitamini Eksikliği: B12 vitamini sinir hücrelerinin sağlığını koruyan bir vitamindir. Parmaklarınız uyuşuyorsa, bu durumun nedenlerinden biri de, parmaklardaki sinir hücrelerinin yeterince iyi beslenememesi ve doğal olarak B12 vitamini eksikliği olabilir.

Ayrıca Alkolizm, Beyinde Damar, Tıkanıklığı Beyin Tümörleri, Kas Hastalıkları, Kol Damarlarında Tıkanıklık, Lupus Hastalığı, Migren, Omurilik Tümörleri, Ortopedik Sorunlar, MS Hastalığı, Romatizmal Hastalıklar olan kişilerinde el uyuşması sorunu yaşaması normaldir.

El Uyuşması Tedavisi: El uyuşmasının tedavi edilebilmesi için ilk önce hangi sebepten ellerinizin uyuştuğu bulunmalıdır. Fizik tedavi uzmanı veya nöroloji uzmanı, el uyuşmasının nedenini bulur.

Yapılacak bazı testler sonucunda el uyuşmasına neden olan sağlık sorunu tespit edilir. Bu sağlık sorununun ne olduğuna yönelik bir tedavi yöntemi uygulanır ve sonuçta el uyuşmasına kesin çözüm sağlanır.

Şimdi dilerseniz daha önce sitemizde paylaştığımız ve el uyuşması için bitkisel çözümleri anlattığımız el uyuşmasına ne iyi gelir başlıklı konumuzu okuyabilirsiniz.

EL UYUŞMASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

el-uyusmasi-neyin-belirtisi

Bu yazı el uyuşmasının nedenleri belirtileri sebepleri nelerdir tedavisi neden olur neyin belirtisi nasıl geçer olur giderilir bitkisel tedavisi doğal kesin çözüm çare son egzersizleri romatizma evde tedavi baş ağrısı yanması unutkanlık serçe parmak sıkışması diyabet fizik tedavi hamilelik karıncalanma ve şişmesi kalp çarpıntısı kasılması burun kanaması konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın