El Uyuşmasına iyi Gelen Bitkiler ve Egzersizler

0
1184
Okunma

O kadar yoğun ve koşuşturmalı bir hayat içerisinde sürüklenip gidiyoruz ki bazen kendimizi ihmal ediyor ve önemsemediğimiz ufak tefek problemler yüzünden ilerde çok daha ciddi dereceli hastalıklarla karşılaşıyoruz.

İşte el uyuşması da tam bu niteliğe uyan bir rahatsızlık. Toplumda sıklıkla rastlanan, cinsiyet ve yaş farkı gözetmeyen el uyuşmasına doğal ve bitkisel çözümler hakkında bilgi vereceğiz bu yazımızda.

Dilerseniz ilk önce kısaca el uyuşmasının sebepleri ve nedenlerini aktaralım.

El Uyuşmasının Nedenleri: Sinir sıkışmaları, boyun düzleşmesi, boyun fıtığı, diyabet, b12 vitamini eksikliği el uyuşmasının en sık rastlanan nedenleridir.

Yukarıda sayılanlara ek olarak; Beyinde Damar Tıkanıklığı, Beyin Tümörleri, Kas Hastalıkları, Kol Damarlarında Tıkanıklık, Lupus Hastalığı, Migren, Omurilik Tümörleri, Ortopedik Sorunlar, MS Hastalığı, Romatizma olan kişilerinde el uyuşması sorunu ile karşılaşmaları gayet normaldir.

El Uyuşmasına Ne iyi Gelir? El uyuşmasının doğal tedavisi ve bitkisel çözümleri için sizlere el uyuşmasına iyi gelen bitkileri ve egzersizleri tanıtmak istiyorum.

El Uyuşmasına iyi Gelen Bitkiler: El uyuşmasının tedavisinde en etkin şekilde kullanılan bitki dere otudur. Hatta Feridun Kunak bitkisel bir kür tarifi veriyor bu konuda. İsterseniz size el uyuşmasına iyi gelen bitkisel kürü nasıl hazırlayacağınız ve kullanacağınız hakkında bilgi verelim.

Malzemeler: 1 demet dere otu, 1 çorba kaşığı Zeytin yağı, 1 çorba kaşığı su.

Uygulama: Malzemeleri bir kap içinde karıştırarak lapa olana kadar pişirin. Lapayı bileklere bir bez veya tülbent yardımı ile sararak 30 dakika süreyle bekletin.

Bu küre ek olarak ada çayı yağı, badem yağı veya nane yağı ile bileklerinize masaj yapabilirsiniz.

El Uyuşmasına iyi Gelen Egzersizler: Size el uyuşmasına iyi gelen egzersizler olarak 5 farklı uygulama sıralamak istiyorum.

– Ellerinizi yumruk şeklinde sıkın ve içinizden 20’ye kadar sayın. Daha sonra parmaklarınızı açıp, kapayın bu hareketi ara vermeden 20 kez tekrar edin.

– Elleriniz açık bir şekilde, dirseklerinizi indirip kaldırın. Bu hareketi günde 10-15 defa tekrarlamaya özen gösterin.

– Ellerinizi yıkıyor veya kuruluyor gibi parmak aralarını sıvazlayarak 10 kez bu hareketi tekrar edin.

– Kollarınızı omuz hizasında uzatıp gerdirin. Avuç içiniz yukarı doğru elinizi açıp kapatın. Bu işlem 20 kez tekrarlanacak.

– Elleri parmak uçlarında birleştirin ve sıkıca bastırın. Gevşetin ve tekrar bastırın. 1 dakika boyunca harekete devam edin.

EL UYUŞMASI HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZİ YAZIYA YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZA SORU SORABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAel-uyusmasina-ne-iyi-gelir

Bu yazı el uyuşmasına iyi gelen bitkiler egzersizler yiyecekler ilaçlar ne iyi gelir hangi bölüm bakar bakan doktor bitkisel doğal kesin çözüm çare son tedavisi ne yapılır için ne yapmalı hangi doktor bakar bileklik egzersiz nedir nedeni neden olur neyin belirtisidir nasıl geçer olur gider neler iyi gelir ne yapılmalı el uyuşmasını ne geçirir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın