Eklem İltihabına iyi Gelen Bitkiler Bitkisel Çözüm

0
1236
Okunma

Sizlere bu yazımızda genelde belirli bir yaşın üzerinde ve kadınlarda daha sık şekilde görülen bir rahatsızlık olan eklem iltihaplanmasına doğal çözümleri aktarmaya çalışacağım.

Dilerseniz ilk önce daha önce sitemizde daha öncede detaylı şekilde yer verdiğimiz eklem iltihaplanmasını sizlere tekrar hatırlatalım.

Eklem İltihabı Nedir? Bağışıklık sisteminin, vücudun kendi dokularıyla mücadele etmesine neden olan bir virüs veya farklı bir tetikleyici etken sebebiyle eklem iltihabı ortaya çıkabilir.

Eklem İltihabı Belirtileri: Her iki kol ve bacakta, parmaklarda ve bileklerde şiddetli ağrı, yine aynı organlarda şişlik ve sertlik, aşırı halde halsizlik ve yorgunluk, yataktan kalkınca bulguların daha da artması, yüksek ateş genelde eklem iltihabının en önemli belirtileri arasında yer alır.

Eklem İltihabına Ne iyi Gelir? Peki eklem iltihabı için evde kolayca uygulayabileceğiniz kolay bitkisel çözümler ve tedavi yolları nedir bunları öğrenmeye ne dersiniz? Sizde artık ilaç içmekten kurtulun ve doktora bile gitmeden kolayca hastalığınıza çözüm bulun.

– Sabah kahvaltısından  ve akşam yemeğinden yarım saat önce bir çay fincanı kırk kilit otu çayı içerseniz eklem iltihabına karşı oldukça etkili bir bitki çayı olduğunu göreceksiniz.

– Eklem iltihabı ağrısı olan diz veya eklem bölgelerine acı İsveç otları iksiri ile dört saat kompres yapın. Deriyi pansumandan önce portakal nergisi ile yağlamayı ve pansuman bitiminde ise pudra sürmeyi unutmayın. Acı İsveç otları aktarlardan kolayca temin edilebilir.

– Lahana yaprağını kızgın ütü ile ütüleyin ve ağrıyan yerlere koyarak bir bezle sıcak şekilde sarın. Eklem iltihabı olan yerlerdeki ağrılar için inanılmaz bir çözümdür.  Sizde kısa sürede ağrılarda azalmayı hissedeceksiniz.

– Zeytinyağı içerisinde bulunan oleocanthal olarak adlandırılan bir madde eklemlerde oluşan iltihaplanmayı bloke ederek oluşan eklem ağrısının şiddetini minimum seviyeye indirir.

– Kepek ve yulaf gibi tahıllar ile yapılan yiyecekler eklemlerin sağlığını korur. Böylece eklemlerde meydana gelen ağrılar ve iltihaplanmalar azalır.

– Eşek kulağı otu ile ovulan iltihaplı bölgelerde ağrılar azalır. Ayrıca kırk kilit otu lapası sarılarak kullanılabilir. Deve dikeni yaprağı da eklem iltihabına karşı aynen lahana gibi oldukça kuvvetli bir çözümdür.

Eklem İltihabı Ameliyatı: Ameliyat, tedavi için tercih edilen bir son unsurdur. Genel olarak sakatlık durumu olan kişiler, eklemlerinde hasar olan kişiler ve hareket etmekte çok güçlük çekenlerde ameliyat tercih edilir. Lokal anestezi ile yapılan operasyonda, eklemlerde oluşmuş olan şişlikler de fazla görülen sıvı alınır veya çeşitli bir iltihap giderici ilaç hastaya verilerek şişmeler azaltılabilir veya yok edilir

EĞER EKLEM İLTİHABI PROBLEMİNİZ VARSA YAZIYA YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZDAN YARDIM ALABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

eklem-iltihabina-iyi-gelen-bitkiler

Bu yazı eklem iltihabına iyi gelen şifalı bitkiler besinler ne iyi gelir hangi doktor bölüm bakar doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi nedir için antibiyotik kullanılan ilaçlar krem hangi doktora gidilir romatizması egzersizleri kurutucu kürü nasıl geçer teşhis tedavi edilir eklem iltihabını ne geçirir giderir yok eder önler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: ayak iltihabına ne iyi gelir, ayaktaki iltihaba ne iyi gelir

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın