Egzamaya Ne iyi Gelir Nasıl Geçer Tedavisi

0
1056
Okunma

Oldukça zorlu bir tedavi süreci ve hastalık dönemi olan bir deri hastalığı olan egzama için şifalı bitkiler ışığında sizlere doğal çözümler ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler vermek istiyorum bu yazımızda. Ayrıca egzamaya iyi gelen yiyecekleri ve şeyleri tanıma fırsatı bulacaksınız.

Sizlerde bu sinir bozucu egzama hastalığına karşı kesin çözüm sağlamak için tavsiyelerimizi dikkatlice okumalısınız. Bakalım egzamaya iyi gelen doğal tedavi yöntemleri nedir ne değildir?

Egzamaya Bitkisel Çözüm: Egzama hastalığını tedavi etmek için İbrahim Saraçoğlu’nun Beyaz Dut Kurusu kürünü 2003 yılından beri uygulayan bir çok egzama hastasında başarılı sonuçlar gözlemlenmiştir. Sağlık açısından hiçbir yan etkisi olmayan Beyaz dut kurusu kürünün uygulanması da gayet basittir.

Hazırlanışı: Yarım litre suyu çelik tencerede normal ateşte kaynatın. Kaynadıktan sonra suya 1 avuç beyaz dut kurusu eklenir ve 7 Dk. daha kısık ateşte kaynatılır.

Uygulanışı: Kaynama süresinin ardından ılık halden biraz sıcak (elinizi yakmayacak şekilde) egzamalı elinizi tencerenin içine sokun. En az 10 dakika elleriniz suyun içinde kalsın. Sudan çıkardıktan sonra 1 saat elinizi yıkamayın. 1 saat sonra sade su ile durulayın. Haftada 3 kez bu dut kurusu kürü yöntemini uygulayın. Kürün her defasında taze hazırlanmış olması gerekmektedir.

Not: 2 hafta içerisinde sonuç alamazsanız kürü uygulamaya kesinlikle son veriniz.

Egzamaya iyi Gelen Bitkiler: Eğer ki bu kürü uygulamak istemezseniz sizin için farklı bitkisel kür önerilerimiz var.

Kına: Bir avuç kına tuzsuz tereyağı ile karıştırılır ve egzamalı bölgeye sürülür. 15 dakika süreyle beklendikten sonra cilt yıkanır. Bu yöntem egzama tedavisinde çok etkilidir.

Ada Çayı: Bir avuç ada çayı bitkisi bir su bardağı sütle birlikte kaynatılır ve egzamalı bölgeye sürülür.

Isırgan otu: Bir avuç taze ısırgan yaprağını ezin ve egzamalı bölgenize sürerek 5 dakika süreyle bekleyin. Daha sonra ılık su ile bölgeyi yıkayın.

Funda Tohumu: Funda tohumları bir bardak suda kaynatılır ve posalı kısımları ılıyınca egzamalı bölgeye sürülebilir.

Defne Yaprağı: Bir bardak suda bir avuç kurutulmuş defne yaprağını 5 dakika süreyle kaynatın ve egzamalı bölgeye sürün.

Egzamaya İyi Gelen Yiyecekler: Egzaması olan kişilerde genellikle esansiyel yağ asitleri yetersizliğine de rastlanır. Bu durumda eğer balığa karşı alerjiniz olmadığı kesinleşmişse, Omega-3 bakımından zengin somon balığı gibi yağlı balıkları daha sık tüketebilir veya Omega-3 takviyesi kullanabilirsiniz.

Egzamaya iyi Gelen Şeyler: Egzama belirtilerinin şiddetlendiği ve egzamanın yayıldığı durumlarda sirkeli suyla yıkanmak çok faydalıdır. Bunun için küveti ılık suyla doldurup 2 bardak elma sirkesi ekleyin. Çok sıcak su kullanırsanız egzama kaşıntısı ve tahrişi artacaktır bu nedenle suyu olabildiğince ılık tutmaya çalışın. Kaşıntıyı hafifletmek için çeyrek su bardağı ayçiçeği veya aspir yağı da ekleyebilirsiniz. Bu yağlar kuruyan cildin yumuşamasını sağlayacaktır.

Egzama Tedavisinde Islak Bandaj: Islak bandaj başka bir kaşıntı önleyici tedavi şeklidir, ve özellikle gece kaşınmaları için uygundur. Cilt iyice yağlanmadan önce bir kat sıcak, ıslak Tubifast bandajıyla, ve üstü kuru bandajla tekrar kapatılması ilkesine dayanır (sadece “Tubifast”- bandajı kullanın çünkü normal pansuman bezleri ve bandaj nemi korumaz).

Egzama İlaçları: Kaşıntı veren kırmızı egzama lekeleri durumunda kortizon kremi genellikle ilk tercihtir. Kortizon preparatları, birinci grubun en hafif olduğu dört gruba ayrılır. Bazı kremler, mantar ve bakterilere karşı anti mikrobiyal maddeler katkılıdır. Grup birde olan kremler hafif egzamaya günde 1-2 olmak üzere sürülebilir.

Egzaması Olanlar Dikkat: Egzama hastalığı ile başınız dertte ise size sıralayacağım noktalardan mutlaka kaçınmanız gerekiyor. Zira bu saydığım maddeler egzamaya iyi gelmez ve sakıncalıdır.

Çok dar giyecekler, kalın yünlü ürünler, aşırı nem, sinir ve stres, her türlü enfeksiyonlar, klorlu su içmek, sigara dumanı, parfüm kullanımı, her türlü alerji, alkalin içerikli sabunlar, yağ çözücü kimyasal temizlik maddeleri ve aşırı sıcak hava egzama hastalığına iyi gelmez ve zarar verir.

EGZAMA HAKKINDA UZMANLARA DANIŞMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

egzamaya-ne-iyi-gelir

Bu yazı egzamaya iyi gelen kremler bitkiler sabun şampuanlar kaplıcalar şeyler kürler taş ne iyi gelir bitkisel doğal tedavi kesin çözüm çare elma sirkesi tuz ısırgan otu ozon tedavisi aloe vera pişik kremi pratik faydalı sülük güneş kına iyi gelir mi dut kürü limon lavanta şampuan zeytinyağı vazelin nasıl çabuk geçer önlenir tedavisi edilir için nemlendirici krem hap dua iğne kür eldiveni ibrahim saraçoğlu egzama hastalığına hangi doktor bölüm bakar zararlı yiyecekler anlaşılır başlar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın