Ebegümeci Çayının Faydaları Zararları Yapılışı

0
632
Okunma

Bazı bitkiler ve bitki çayları var ki sadece faydaları ve yararları ile anılırlar. Neredeyse hiç yan etkisi veya zararı yoktur. Bu tarife en çok uyan bitki çaylarından birisi de ebegümeci çayıdır.

Bu yazımızda ebegümeci çayının yapılışı ve faydaları hakkında kısa bilgiler aktarmak istiyorum. Yazımızı beğenirseniz beğenerek ve paylaşarak bize destek verebilirsiniz.

Ebegümeci Çayı Nasıl Hazırlanır? Çeyrek litre (250 gram) kaynamış suya 2-4 çay kaşığı kurutulmuş ebegümeci atarak 10 dakika süreyle demlenmesini bekledikten sonra içebilirsiniz.

Ebegümeci Çayının Faydaları: Ebegümeciyle aynı familyadan olan diğer bitkiler arasında hibiskus, kola fındığı ve kakaoyu sayabiliriz. İngilizce adı olan “Mallow” Yunanca “yumuşatmak” anlamına gelen bir sözcükten türeyen ebegümecine bu ad cildi yumuşatması ve sindirim sistemini rahatlatması dolayısıyla verilmiştir.

Boğaz kuruluğuna iyi gelir, Kuru öksürüğü geçirir, Gastrit ülser tedavisinde kullanılır, Mide ağrılarını hafifletir, Cilde yumuşaklık verir, Sindirimi hızlandırır, Bağışıklık sistemini güçlendirir, Yatıştırıcı etkisi vardır.

Ebegümeci Bitkisi ve Çayının Yan Etkileri: Ebegümeci bitkisi genel olarak güvenli bir bitki olarak kabul edilmektedir. Hamilelik döneminde ve emzirme döneminde kullanım için doktorunuza başvurun.

EBEGÜMECİ ÇAYI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMALISINIZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAebegumeci-cayi-ne-ise-yararBu yazı ebegümeci çayı ne işe yarar neye nelere iyi gelir nerede satılır nelere iyi gelir nedir ebegümeci çayının faydaları zararları yan etkileri yapılışı fiyatı kalorisi nasıl yapılır demlenir hazırlanır tarifi satın al bebeklere verilir mi zayıflatır mı adet söktürücü nerede satılır ne zaman içilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın