Dudak Şişmesine Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
578
Okunma

Dudak şişmesi çoğu zaman enfeksiyonlar sebebiyle meydana gelmektedir. Bu yazımda sizlere basit şekilde uygulanacak tedavi yöntemlerini anlatacağım.

Dudak şişmesine ne iyi gelir ve dudak şişliği nasıl geçer hep beraber okuyalım. Okuduktan sonra beğenip paylaşmayı unutmayalım lütfen.

Dudak Şişmesine Ne iyi Gelir? Dudak şişmesi için evde doğal ve bitkisel yöntemlerle kolayca çözüm sağlayabilirsiniz. Şimdi bu pratik bilgileri kısaca anlatalım.

Sıcak ve Soğuk Kompres: Bir kaç buz parçasını çok kalın olmayan bir havluya sarıp şişliğin üzerinde fazla bastırmadan bekletin. Soğuk kompres için bir diğer yöntemde yemek kaşığını 10-15 dakika buzlukta bekletip şişliğe uygulamaktır.

Sıcak kompres de şişliğe iyi gelebilir. Havluyu sıcak suya batırdıktan sonra iyice sıkıp şişliğin üzerinde 5 dakika bekletin. Bu iki yöntemde yaralanmalar nedeniyle oluşan dudak şişlikleri için kullanılabilir.
Zerdeçal: Evde varsa zerdeçal, kil ve bir miktar suyu yoğun bir krem kıvamına gelinceye kadar karıştırıp şişliğin üzerine sürüp kurumasını bekleyin. Daha sonra aynı bölgeye bir miktar bal sürerek dudağın kuruyup çatlamasını engelleyebilirsiniz.
Poşet Çay: Gözaltı şişlikleri içinde oldukça etkili bir çözüm olan poşet çayı sıcak suya daldırdıktan sonra biraz sıkın ve 2-3 dakika soğuduktan sonra dudağınıza koyun. 3-4 dakika bekletmeniz şişliğin inmesi için yeterli olacaktır.
Karbonat: Şişlik böcek sokması yüzünden olduysa karbonat kullanabilirsiniz. Karbonat hem ısırığın iltihaplanmasını önler ve kaşıntıyı önler hem de kısa sürede şişliği alır. 3 çay kaşığı karbonatı 1 çay kaşığı suyla karıştırarak sürebilirsiniz.
Tuzlu Su: Tuzlu su çizikler ve kesikler nedeniyle oluşan şişlikler için kullanılabilir. Yaranın daha çabuk kurumasını ve şişin inmesini sağlar. Yaraya ilk sürdüğünüzde yanma hissi olabilir.
DUDAK ŞİŞMESİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA
dudak-sismesine-ne-iyi-gelir

Bu yazı dudak şişmesine ne iyi gelir krem hangi doktor bakar doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi nasıl iner geçer indirilir tedavi edilir için ilaç hangi doktora gidilir ne kadar sürer dudak şişliğine ne iyi gelir buz dudak şişmesini ne geçirir dudak şişince ne yapılır dudak şişliğini ne indirir indirme konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın