Dudak Mantarına Ne iyi Gelir Nasıl Olur

3
2200
Okunma

Dudak mantarının belirtileri arasında en dikkat çekeni, dudak çevresi ve ağız içerisinde görülen sarı izlerdir. Bu sarı noktalar ağrısız ve acısız bir gelişim gösterir.

Bunlara ek olarak beyaz noktalar veya lekelerde bazen dudak çevresinde özellikle bebeklerde görülür.

Dudak mantarı tedavisi için mantar öldürücü nystatin krem tarzı antifungal cilt kremleri kullanılmakta ve oldukça işe yaramaktadır. Tabi ilaç kullanımı doktor reçetesi ile olmalı ve dahası dudaklarda mantar enfeksiyonu tetkiklerle teşhis edilmelidir.

Dudak Mantarından Korunma Yöntemleri
Özellikle beslenme bozukluğu kökenli dudak mantarı rahatsızlıklarını gidermek ve önlemek için yeşil sebzeler, meyveler ve demir elementi bakımından zengin yiyecekler tüketilmelidir. Et ürünleri, sakatatlar (karaciğer ve böbrek gibi) ile B12 vitamini bakımından zengin olan süt ürünleri tüketilmelidir.

Ağız Yaralarına Bitkisel Çözüm Yolları ve Dudak Mantarı İçin Doğal Kür 
– Hint yağı da yarım kase süt ile günde 10 miligram karıştırılırsa ve sabah akşam günde 2 kez uygulanırsa ağız ve dudak mantarlarına iyi gelir.

– Lotus çiçeği, yarım kase süt ile karıştırılarak mantar enfeksiyonu olan bölgeye günde 2 kez olmak üzere 15 gün süresince uygulanır.

Altın mühür bitkisi berberine isimli enzim bakımından zengin olup ağızda çiğnenerek veya dudaklara sürülerek uygulanabilir.

– Beyaz veya Kırmızı Gelincik çiçeği de mantar öldürücü faydaları olan berberin bitkisel enzimi açısından son derece zengindir.

– Çay ağacı yağı ağız ve dudak mantarları için oldukça etkili bir bitkisel yağdır. Günde birkaç kez dudaklara sürülür.

DUDAK MANTARI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAdudakta-beyaz-noktalar

Bu yazı dudak mantarına iyi gelen bitkiler yiyecekler şeyler ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare son evde tedavisi dudak mantarı için ilaç sirke krem merhem hap ilaçlar sprey merhemler en etkili yöntem tedavisi nasıl geçer giderilir önlenir tedavi edilir dudakta beyaz lekeler yara benek baloncuk pütürcükler komedonlar iltihap konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: dudak mantari, dudaktaki beyaz noktalar nasıl geçer, dudakta beyaz noktalar

3 YORUMLAR

  1. 9 senedir dudaklarımda çok aşırı bir şekilde deride kuruma oluyor ve bu kuruyan deri yolunuyor birçok kez dr. muayene oldum ve verdikleri ilaçları düzgün bir şekilde kullandım yalnız hiçbir faydası olmadı şikayetlerim halen devam ediyor vazelin lip stickler hipokort isokeilit nerisona c krem bepanten
    hametan ve başka birçok ilac kullandım ama hiç bir şekilde şikayetlerim geçmedi birde erkek olduğum için durum daha da zor her yerde bir lipstick kullanamıyorum

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın