Dolamaya Ne iyi Gelir Bitkisel Tedavi

0
1700
Okunma

Bu yazımızda sizlere dolama hastalığının bitkisel tedavisi ve dolamaya iyi gelen şeyler hakkında bilgi vermek istiyorum. Lakin ilk önce dolama nedir bunu kısaca anlatalım.

Dolama, tırnak derisinde oluşan iltihaplanma ile ortaya çıkan bir enfeksiyon hastalığıdır. Tırnağın çeşitli nedenlerden dolayı iltihaplanması sonrasında tırnak kenarındaki deriden mikropların girmesiyle oluşur. Şimdi dolamaya ne iyi gelir ve dolama doğal yöntemlerle nasıl geçer bunu anlatalım.

Dolamaya Ne iyi Gelir? Dolama hastalığı için bir çok bitkisel kür ve çözüm yöntemi mevcuttur. Şimdi kısa kısa bunları aktaralım.

– Bir su bardağı soğuk suyun içine, bir çorba kaşığı ebegümeci katılıp bir gece bekletildikten sonra ısıtılıp dolamanın çıkmış olduğu parmak yirmi dakika boyunca içinde tutulur. Bu işlem dolama patlayıncaya kadar devam ettirilir. Aynı karışım 2-3 defa ısıtılarak kullanılabilir.

– Bir adet taze çiğ yumurta bir çay bardağının içine kırıldıktan sonra dolamalı parmak bu bardağın içine sokularak gayet yavaş bir şekilde parmakla yumurta yirmi dakika boyunca karıştırılır. Bu işlem dolamak patlayıncaya kadar devam ettirilir.

– Küçük bir cezvenin içine bir çay bardağı su katılıp, üzerine bir tatlı kaşığı kına eklendikten sonra, lapa haline gelinceye kadar karıştırılıp, dolamalı parmağın üzerine sürülerek bir bezle sarılır. Bu işlem dolama patlayıncaya kadar devam ettirilir. Bu yöntem özellikle tavsiye edilir. Gerçekten çok faydalıdır.

– Bir su bardağı soğuk suyun içine, bir çorba kaşığı atkuyruğu katılıp bir gece bekletildikten sonra ısıtılıp dolamanın çıkmış olduğu parmak yirmi dakika boyunca içinde tutulur. Bu işlem dolama patlayıncaya kadar devam ettirilir. Aynı karışım 2-3 defa ısıtılarak kullanılabilir.

– Bir miktar taze damar otu iyice yıkanıp temizlenir ve ezilerek lapa haline getirildikten sonra dolamanın üzerine sarılır. Bu işlem dolama patlayıncaya kadar devam ettirilir.

– Bir cezvenin içine bir çay  bardağı sirke katılıp, üzerine bir tatlı kaşığı kafuru eklendikten sonra, lapa haline gelinceye kadar karıştırılıp, dolamalı parmağın üzerine sürülerek biz bezle bağlanır. Bu işlem dolama patlayıncaya kadar devam ettirilir.

Dolamaya hangi krem iyi gelir diyen arkadaşlar için ilk önerim kara merhem ya da diğer adıyla siyah merhem. Eğer daha teknolojik tıbbi bir krem isterseniz tavsiyem fucidin adlı krem olacaktır.

DOLAMA HASTALIĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

dolamaya-ne-iyi-gelir

Bu yazı dolamaya iyi gelen kremler merhem bitkiler bitkisel tedavi evde kesin çözüm hangi krem iyi gelir kahve kara siyah merhem için soğan lokum evde ne yapılır ne yapılmalı dolamaya ne iyi gelir ne yapılır ne sürülür nasıl geçer tedavi edilir bağlanır iyileşir dolamayı ne geçirir patlatmak ne patlatır yapılması gerekenler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın