Doğum Sancısına Ne iyi Gelir

0
533
Okunma

Doğum sancısı ne kadar ağrı çekeceğinizi kimse önceden bilemez. Fakat her şeyden önce endişelenmeyin: Doğum sancısını hafifletmek için çok çeşitli İlaçlı ve ilaçsız yöntemler bulunmaktadır.

Doğum Sancısını Azaltmanın Yolları: Doğum sancısı kişinin kontrol edebileceği ve azaltabileceği bir ağrı çeşididir. Şimdi kısa kısa noktalarla, doğum sancısını hafifleten yöntemleri anlatalım.

– Sancı aralarında bir takım rahatlama ve gevşeme hareketleri yaparak kendinizi rahatlatabilir ve enerji seviyenizi daha iyi ayarlayabilirsiniz. Bunun için nefes alma egzersizleri size iyi gelecektir.

– Sancı sırasında olabildiğince dikkatinizi başka şeylere doğru yöneltmeye çalışın. Başka şeylerle meşgul olun. Bu meşguliyet biraz olsun sancıları unutturup, azaltacaktır.

– Aslında sancılar doğumun habercisidirler. Sizi bebeğinize daha da yaklaştırır. Durumu bir de bu gözle değerlendirmeye çalışın. Sancıyı sadece kötü yönleriyle değerlendirmeyin. Anne olmaya giden yoldaki bir süreç olarak değerlendirirseniz ve durumu kabullenirseniz bu sizi daha güçlü kılacaktır.

– Genel olarak duruşunuzu da iyi ayarlamanız gerekir. Bebeğin rahim ağzında en uygun pozisyonda durması sancılarınızın şiddetini azaltacaktır. Bunun için yapabildiğiniz ölçüde dik bir duruş pozisyonunda olmak daha uygun olacaktır. Böylelikle bebek yanlış bir duruşla sizi zora sokmayacaktır ve rahim ağzına daha iyi pozisyonda yerleşecektir.

– Sancı sırasında nasıl rahat ediyorsanız o pozisyonda durun. Ayrıca sancı aralarında da hareket halinde olmak size mevcut durumla mücadele etmede kolaylık sağlayacaktır. Yatma hissi duyuyorsanız uzanın. Uzanırken kambur bir şekilde uzanmak sizi rahatlatabilir.

– Tuvaletiniz geldiği zaman idrarınızı tutmamaya çalışın. Hemen tuvaletinizi yapın. Dolu bir idrar kesesi sancı sırasında sizi daha fazla rahatsız eder.

– Eğer sırt ağrılarınız varsa birinden yardım isteyin. Size sırt masajı yapması kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

– Bazı doğum sancıları gerçek doğum sancıları değildir. Bunlara sahte doğum sancısı denir. Bu durumda bir süre hareket etme, sonra dinlenme ve uyku bu sancıları gidermede veya azaltmada etkili olacaktır.

– Gerçek doğum sancılarının olduğu zamanda sırt üstü uzanmak süreci olumsuz etkileyecektir. Çünkü olabildiğince dik pozisyonda oturmaya çalışmanız doğum için yardımcı olacaktır. Bu da sancıların azalması için uygun duruşlardan biridir. Sırt üstü yatış pozisyonu bebeği olumsuz etkileyen bir duruş pozisyonudur ve bebeğe giden kan akışını engelleyebilir.

DOĞUM SANCILARI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAdogum-sancisini-tarif-edin

Bu yazı doğum sancısına ne iyi gelir dayanamayanlar iyi gelen dua nasıl dayanılır okunacak dua hurma dayanılır mı ağrı kesici sıcak su doğum sancısını azaltan egzersizler tarif edin azaltmak için kesen iğne ne başlatır artırmak için başlatan evde çekenler için ne yapılır ayet bitki nefes teknikleri zikir ne yapmalı bir sancıdır azaltılır bişey ayırt edilir kaç del gelmeyenler tarifi hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın