Dizanteriye Ne iyi Gelir

0
876
Okunma
Sitemizde daha önce dizanteri hastalığı nedir başlıklı bir konu açmıştık. Şimdi ise dizanteriye ne iyi gelir ve dizanteri hastalığının bitkisel tedavisi için neler yapılabilir bunları anlatacağız.
Dizanteriye iyi Gelen Bitkiler: Dizanteri için kullanılan bitkiler ve bitkisel çay karışımları şu şekilde sıralanabilir;

Bael: Bu bitki, yüksek tanin içeriği sayesinde ishalin tedavisine yardımcı olur. Eğer bu meyveyi bulamıyorsanız tanin içeriği yüksek diğer bitkiler ya da meyveler de işinize yarayacaktır.
Zencefil: Zencefil, birçok medikal hastalığa karşı şifa kaynağı olarak bilinmekle beraber, dizanterinin tedavisinde de kullanılmaktadır. Taze zencefil ile demlenen zencefil çayı, vücudunuzda antiseptik etki yapacaktır.
Ayrıca dizanteri tedavisinde kullanabileceğiniz zencefilli bitkisel karışım çayları da oldukça işinize yarayacaktır. 1 çay kaşığı zencefil tozu, 1 çay kaşığı muskat, 1 çay kaşığı karabiber ve 1 çay kaşığı çörek otunu karıştırarak bu karışımdan demlenen çaydan günde 2 kez tükettiğinizde etkisini hemen göreceksiniz.
Çemen Otu: 1 çay kaşığı taze çemen otu tohumunu bir miktar yoğurtla karıştırıp yutun.
Limon: Limonun antienflamatuar özelliği, dizanterinin bazı semptomlarını hafifletmede oldukça etkilidir. Ilık bir suyun içerisine 3 çorba kaşığı limon suyu karıştırarak içiniz. Günde 2 kez tekrarlayınız.
Dizanteriye iyi Gelen Yiyecekler: Portakal suyu içmek ya da direk portakal tüketmek, dizanteri hastalığını oyalamak için iyi bir seçenektir. Ayrıca alternatif olarak ayran da içilebilir. Bu durum aynı zamanda mide ve bağırsakta dost bakterileri teşvik ederek gelişime ve sağlığın korunmasına yardımcı olur. Alternatif olarak, peynir de tüketilebilir. Ayran ve lor, asetik asit üreten ve midedeki zararlı bakterileri yok eden sağlığa yararlı bakterileri içerisinde barındırır.
Dizanteriye Zararlı Şeyler: Bazı gıdalar dizanteri semptomlarının ağırlaşmasına katkıda bulunabilir. Özellikle yoğurt hariç yağlı süt ve süt ürünlerini tüketmekten kaçınınız. Bunun haricinde şu gıdaları da tüketmeniz önerilmez: fasulye ve türevleri, lahana, Brüksel lahanası, ekmek, kurabiye, buğday içerikli ürünler, elma, erik, mısır, armut, şeftali, patates, yulaf ve işlenmiş kepek. Ancak işlenmemiş kahverengi pirinç tüketmenizde herhangi bir sakınca yoktur.
DİZANTERİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA
dizanteriye-bitkisel-cozum
Bu yazı dizanteriye iyi gelen yiyecekler yemekler şeyler amipli dizanteriye meyveler dizanteri için ilaç ne yapılmalı antibiyotik hangi doktora gidilir kullanılan bitkisel çözümler dizanteriyi ne keser nasıl tedavi teşhis edilir iyileşir beslenmeli bulaşır hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.
Gelen aramalar: dizanteriye iyi gelen bitkiler

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın