Diz Ağrısına iyi Gelen Kremler Yiyecekler Bitkiler

1
1280
Okunma

Dilerseniz ilk önce size diz ağrısı neden olur ve diz ağrısına neden olan durumlar nedir bunları sıralayalım.

– Yapısal olarak bacak aksı bozukluğu,
– Yaralanma
– Aşırı antrenman veya yüklenme
– Bacak adalelerinde dengesizlik, zayıflık
– Düz tabanlık

Diz Ağrısına Ne iyi Gelir? Şimdi de diz ağrısına iyi gelen bitkisel yağları sıralamak istiyorum.

Kekik Yağı: Kekik yağı ile dizinizin ağrıyan bölgelerine hafif baskı uygulayarak masaj yapmak ağrı üzerinde hafifletici etkiler yaratacaktır. Özellikle düşme ve yaralanmalar sonucu hasar görmüş deri üzerinde çok olumlu ve etkili sonuçlar yaratan, diz ağrısına iyi gelen bitkiler arasındadır.

Badem Yağı: Badem yağının onarıcı, nemlendirici ve yumuşatıcı etkileri bulunmaktadır. Diz bölgesinde bulunan aşınmalara karşı çok etkili bir onarım sağlar ve ağrıların kısa sürede son bulmasını sağlar. Özellikle ciltte oluşan çatlakların giderilmesinde etkilidir.

Susam Yağı: Susam yağının içerisinde yer alan lesitin, mineral ve antioksidanlar sayesinde özellikle kemiklere kadar ulaşabilen bir fayda sağlar ve diz eklemlerinde oluşan iltihapların düzenli masaj uygulamaları ile yok olmasını sağlar. Susam yağını avuç içerisine yedirerek yavaş hareketlerle dizinizin ağrıyan bölgesine masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Diz Ağrısına Bitkisel Çözüm: Bu bilgilerin ardından bu kez diz ağrısına iyi gelen bitkisel çözümleri ve yöntemleri anlatmak istiyorum.

1. Yöntem: Bitkisel kürü hazırlamak için 4 su bardağı kadar kireçsiz suyun içerisine 7 adet lahana yaprağı ilave ediyoruz ve ocağa alarak kaynatarak süzüyoruz. Ardından lahana yapraklarından birini alıyoruz ve dizimizin ağrıyan bölgesine yerleştiriyoruz. sıcaklığı azaldığında diğer lahanaya geçiyoruz.

2. Yöntem: Aynı şekilde 4 su bardağı kadar suyun içerisine 7 adet at kestanesi atıyoruz ve 1 yemek kaşığı kadar at kestanesi tohumu ilave ediyoruz. Bu şekilde yaklaşık olarak 30 dakika kadar kaynatıyoruz ve ardından suyun üzerine çıkan kısımı ayırıyoruz. Ayırmış olduğumuz bu suyun üst bölgesi şifalıdır ve bu karışımla dizinizi ovduğunuzda çok faydalı olacaktır.

3. Yöntem: 1 Çay bardağı kadar zeytinyağının içerisine 1.5 çay kaşığı kadar ince ince doğranarak ufalanmış defne yaprağı ilave ediyoruz ve yarım gün kadar beklettikten sonra dizlerinizin ağrıyan yerlerine masaj yaparak uygulayın. Diz ağrılarını çok kısa sürede geçirecektir.

4. Yöntem: Yarım litre kadar suyun içerisine 3 yemek kaşığı kadar papatya çiçeği ilave ediyoruz ve yaklaşık olarak 20 dakika kadar kaynattıktan sonra süzdürerek diz ağrıları için bitkisel kür hazırlamış oluyoruz.

DİZ AĞRISI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

diz-agrisina-ne-iyi-gelir
Diz Ağrısına Ne iyi Gelir

Bu yazı diz ağrısına iyi gelen kremler yiyecekler ilaçlar bitkiler hareketler merhemler dualar bitkisel yağlar hap dizlik ne iyi gelir evde doğal kesin çözüm çare hacamat diz kapağı ağrısı nasıl geçer tedavi edilir diz ağrısını ne geçirir geçiren dua geçirmenin yolları geçiren yöntemler hafifletmek için egzersiz kök hücre tedavisi lapa merhem ozon tedavisi kim bakar limon konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: diz ağrısına iyi gelen kremler

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın