Diş Tartarına ve Diş Taşına Ne iyi Gelir Doğal Çözüm

1
710
Okunma

Halk arasında diş taşı olarak da bilinen diş tartarı, bazı bakterilerin dişlerde birikip zamanla sertleşme sonucu oluşan sert yapılara verilen addır.

Özellikle diş fırçasının ulaşamadığı, kıyıda köşede kalmış noktalar ve dişlerimizin iyi fırçalanmayan iç bölümlerinde diş taşı ve diş tartarına rastlamak daha yüksek ihtimaldir.

Bu yazımızda sizlere diş taşına ve diş tartarına ne iyi gelir bunları anlatacağım. Doğal ve bitkisel çözümler kullanarak evde kolayca diş taşını ve tartarını yok edebilirsiniz. Hemde neredeyse sıfır maliyetle.

Diş Tartarına ve Taşına Doğal Çözüm: Sizler için ilk önerimiz mucize niteliğinde olan doğal tedavi yöntemi ceviz kabuğu suyu.

8-10 adet kurutulmuş kabuklu cevizin kabuklarını ve içinden çıkar yemişlik ceviz dışında kalan bütün parçaları 1 bardak suyun içerisine atarak cezvede iyice kaynatın. Bu karışımı dinlendikten sonra fırça yardımı ile dişlerinize sürün. Çok kısa bir zaman diliminde dişlerinizde oluşacak değişime siz bile inanamayacaksınız.

Diş Tartarı ve Taşına Bitkisel Çözüm: Sizler için mucize doğal çözüme ek olarak 4 farklı yöntemimiz daha var.

Misvak kullanmak diş tartarı ve diş taşlarının gelişimine engel olur. İçerdiği flor ile doğal bir diş macunu ve diş fırçası özelliği taşıyan misvak yemeklerden hemen sonra 2-3 dk uygulanarak doğal diş temizliğine yardımcı olur.

– Tartara ne iyi gelir sorusuna yanıt olacak bir diğer gargara tarifi: 1 çay kaşığı biberiye, nane ve lavantayı iyice karıştırın ve daha sonra 1 tatlı kaşığı bu karışımın içine bir kaynar su koyun. 15 dakika deminin almasını bekleyin ve sonra süzün. Ağız gargarası olarak kullanın. Zamanla diş tartarları ve taşlarının düştüğüne şahit olacaksınız.

– 2 çay kaşığı şeker, 3 damla nane yağı, 3/4 çay kaşığı borik asit çözeltisi  ve 4 bardak suyu karıştırın. İsterseniz bu karışıma az bir miktarda gıda boyası ekleyin. Bir litre şişe içine koyun ve iyice çalkalayın. Unutmayın bu karışım sadece gargara şeklinde kullanılabilir, içmek için değil.

– Diş tartarına ve diş taşına iyi gelen bitkiler ve bitkisel çözümlere bitkisel uçucu yağlar ile devam ediyoruz. 3 damla tarçın yağı, 2 damla karanfil yağı, 2 çay kaşığı şeker ve  3/4 çay kaşığı borik asit çözeltisi içine 4 bardak  su ilave edin. Bir litre kapta koyun ve iyice çalkalayın. Bu karışımı her gün 2 kere gargara olarak kullanın.

Diş Taşına ve Diş Tartarına Ne iyi Gelir? Bu basit önlemler ile diş taşı ve diş tartarı oluşumunun önüne geçmeniz mümkün.

– Ağız içi temizliğine mümkün olduğunca önem vermelisiniz.

– Dişlerinizi her yemekten sonra düzenli olarak ve mümkünse anti tartar özelikli diş macunuyla fırçalayın.

– Diş fırçasının erişemediği yerler için diş ipi kullanmalısınız.

– Şekerli ve yapışkan yiyecekleri mümkün olduğunca az tüketmelisiniz.

– Mümkünse elektrikli diş fırçaları kullanmaya çalışın.

– Diş fırçanızı veya diş fırçası başlığınızı her 3 ayda bir değiştirin.

– Sabahları aç karnına mutlaka diş fırçalayarak güne başlayın ve yatmadan önce yine diş fırçalama işlemi yapın.

– Mümkünse 2 farklı diş macunu markasını sırası ile dönüşümlü şekilde kullanın.

DİŞ TARTARI VE DİŞ TAŞ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

dis-tartarina-ne-iyi-gelir

Bu yazı diş taşına ne iyi gelir diş tartarına ne denir diş taşını ne döker ne temizler evde nasıl temizlenir geçer için ne yapılır diş macunu bitkisel kesin çözüm karbonat kabartma tozu sirke iyi gelen bitkiler diş tartarına doğal çözüm ceviz kabuğu suyu kürü için ilaç gargara diş tartarını ne temizler temizleme yöntemleri diş taşını ne çözer ne temizler ne geçirir evde temizleme önlemek için yok eden karışım konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

  1. Diş tartarına ve diş uzerinde oluşan sarı ve kahverengi lekeler için kesinlikle çok iyi bir bitkisel çözüm önerisi.ben denedim 2 günde gözle görülür bir fark oluştu. Ceviz kabuğu kürünü sizde uygulayın

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın