Diş Lekelerine Ne iyi Gelir Kesin Çözüm Nedir

0
1042
Okunma

Özellikle sigara içenlerin en büyük sıkıntılarından birisidir dişlerde oluşan lekeler. Kimi zaman sarı, bazen kahverengi, son radde olarak ise siyah renge yakın bir renk tonu dişin üzerinde iyice yer edinir.

Dişlerde oluşan bu lekelenmeler ne yazık ki gülüşümüzü ve konuşmamızı bile etkiler. Rahat hareket edemeyiz ve sosyal ortamlardan uzaklaşmak zorunda bile kalabiliriz.

Bu yazımızda sizlere diş lekelerine ne iyi gelir, diş lekeleri nasıl geçer, diş lekesini geçiren bitkisel çözümler hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Diş Lekelerine Ne iyi Gelir? Şimdi ilk önce diş lekelerine ne iyi gelir kısa kısa bunları anlatalım. Daha sonra ise diş lekelerini yok eden bitkisel çözümler ve bitkilerin nasıl uygulandığını anlatacağım.

Dişleri beyazlatmak için eczanelerde satılan beyazlatma ilaçlarını ya da macunlarını kullanabilirsiniz. Son dönemlerde hemen hemen her eczane tamamen bitkisel içerikli diş lekelerini yok eden jeller satmaya başladılar.

– Bir miktar kabartma tozuyla dişlerinizi fırçalamanız diş beyazlatma konusunda çok eski ve etkili bir çözümdür. Kabartma tozu ile diş fırçalama işlemini 2-3 günde bir kere tekrar etmeniz lekelerin yeniden ortaya çıkmasını da önler.

– Diş doktorunuzdan Karbamid-peroksid uygulamasını isterseniz dişlerde oluşan derin kahverengi ve siyah lekelerden 15-20 dakika içinde kolayca kurtulabilirsiniz.

Diş Lekelerine Bitkisel Çözümler: Diş lekelerini yok eden en etkili yöntem ceviz kabuğu ile diş fırçalamadır. Hemen tarifini vereyim bu özel yöntemin. 3-4 adet kabuklu cevizin sadece kabuklarını cezvede bir bardak su içerisinde iyice kaynatın. Yemişlik kısmı dışında kalan bütün kahverengi kabuktan bahsediyorum. Sakın ha yeşil kabuklu halde kaynatma işlemi yapmayın.

Kaynatılan su dinlendikten sonra günde 2-3 kere bu su ile dişlerinizi fırçalayın. Emin olun çok kısa sürede diş lekelerinin yok olduğunu gözlerinizle göreceksiniz.

Şimdi diş lekelerini yok eden diğer bitkisel yöntemleri ve çözümleri anlatalım.

– Ada çayı da iyi bir diş beyazlatma malzemesidir. Fırçanızı önce suya sonra iyice ufalayıp toz haline getirdiğiniz ada çayına batırarak dişlerinizi fırçalayın. Bu işlemi her gece yatmadan önce tekrarlayabilirsiniz.

– Limon kabuğunu kesip dişlerinizi iyice ovuşturun. Bu işlemi düzenli olarak her gün uygulayabilirsiniz. Hatta her çay-kahve keyfinden hemen sonra bu işlemi uygulamanız faydalı olacaktır.

– Taze ceviz yaprağı ile diş etlerine değdirmeden sadece dişlerinizi iyice ovuşturun ve ardından dişlerinizi fırçalayın. Tüm diş lekelerinin geçtiğini ve dişlerinizin beyaz renge kavuştuğunu ve sarı, kahverengi, siyah renklerin yok olduğunu göreceksiniz.

– Karbonat ve tarçın karışımı ile dişlerinizi fırçalamak dişlerinizi beyazlatmak için etkili bir yöntemdir. Dilerseniz sadece karbonat da kullanabilirsiniz.

– 1 çay kaşığı karbonat, yarım limon suyu ve 2 damla zeytin yağını bir kapta karıştırın ve fırçanızı bu karışıma batırarak iyice fırçalayın. Dişlerde oluşan sigara sebepli sararma ve kahverengi lekelerden kurtulacaksınız.

– Haftada bir gün olgun bir çileğe fırçanızı batırıp dişlerinizi fırçalayın. Hem ağzınız güzel kokar hem de dişleriniz parlar.

DİŞ LEKELERİ HAKKINDA UZMAN DİŞ DOKTORLARINA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

dis-lekelerine-ne-iyi-gelir

Bu yazı diş lekelerine ne iyi gelir karbonat bitkisel kesin çözüm diş lekeleri için ne yapmalı diş macunu çözüm nasıl çıkar geçer temizlenir gider giderilir ne geçirir yok etme diş lekelerini gidermek için macun beyazlatma temizleme diş lekesine ne iyi gelir limon karbonat ceviz kabuğu dişteki sarı lekeler sararma dişteki siyah kahverengi lekeler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın