Diş İltihabına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm Nedir

0
887
Okunma

Sizlere ilk önce halk arasında çok sık şekilde rastlanılan diş eti iltihabının tanımını vermek istiyorum.

Diş eti iltihabı nedir? Aklınıza diş eti iltihabına na denir veya ne denir gibi bir soru gelirse bu rahatsızlığı tıp dilinde adına Gingivitis veya Jinjivit adı verildiğini söyleyelim.

Diş eti iltihabı diş etlerinin kızararak, şişerek normal şeklinin bozulması ve cerahat ve kan boşalmasıdır. Eğer daha da ilerlerse piyore denilen ve dişleri tutan diş eti dokularında dejenerasyona neden olan bir hastalığa dönüşür.

Diş İltihabına Ne iyi Gelir? Sizlere diş eti iltihabını yok etmek için uygulanabilecek doğal ve bitkisel tedavi yollarını sıralamak istiyorum. Sizde bu bitkisel çözümleri deneyerek ağız ve diş sağlığının önemli bir parçası olan diş etlerinizi iltihaplara karşı koruyabilirsiniz. Derlemede diş eti iltihabına iyi gelen yiyecekleri, şifalı bitkileri ve antibiyotik ile ilaç isimlerini bulabilirsiniz.

Diş Eti İltihabına Bitkisel Çözüm: Size 4 farklı şifalı bitki ile hazırlayabileceğiniz farklı bitkisel kür tarifleri vermek istiyorum.

1- Hatmi kökü, çiçeği ve yaprağı kaynatılıp, suyu ile ağızda gargara yapılır.

2- Meyan kökü: Gün içerisinde 2 veya 3 defa bir fincan bardağı su ile kaynatılıp içilir ise diş iltihabı ve plakların oluşumuna mani olur.

3- At kuyruğu otu: 10 dakika suda kaynatıldıktan sonra suyu ile gargara yapılır.

4- Papatya çayı: 250 miligram sıcak su içerisine 2 veya 3 çay kaşığı papatya eklenir. Yemeklerden sonra suyu ile ağızda gargara yapılır.

Diş Eti İltihabına iyi Gelen Bitkiler: Sadece bitkiler dediğime bakmayın. Bu bölümde hem yiyecekleri hem de bitkileri karışık olarak sıralayacağım.

– Su teresi diş iltihabına iyi gelir.
– Ahu dudu çiçeğini kaynatın ve suyu ile gargara yapın.
– Frenk üzümü kaynatın ve suyu ile ağzınıza gargara yapın.
– Bal, sirke ve ada çayını karıştırıp kaynatın. Çıkan suyla gargara yapın.

– Ada çayını kaynatın ve suyu ile gargara yapın
– Kan otunu kaynatın ve kan otunun suyu ile gargara yapın.
– Ekinezyayı ağız gargarasına ekleyin. Bu karışımla ağzınızı çalkalayın.
– Karahindiba, ısırgan otu yapraklan, semizotu ve ıspanakları hep birlikte kaynatın. Ardından suları ile gargara yapın.

– Çay demleyerek ağzınızda gargara yapın. Bu işlemi çok sıcak çay ile yapmayın.
– Bir çay kaşığı ratanya 250 miligram kaynar su içerisine eklenerek demlenir. Demlemenin ardından içebilir yada ağzınızda gargara yapabilirsiniz.
– Isırgan otunu kaynatın ve ağızda çalkalayın. Ardıç ile karıştırıldığında daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.
– Teatree yağını, bir bardak suya ekleyin ve ağzınızda gargara yapın.

Bu bilgiye ek olarak diş eti iltihabının tedavisinde ilaç veya antibiyotik olarak Largopen ve Augmentin isimli antibiyotikler kullanılır. Tabi ki bu ilaçları doktor tavsiyesi olmadan kullanmanız sakıncalar yaratabilir.

DİŞ İLTİHABI KONUSUNDA UZMAN DOKTORLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAZMANIZ YETERLİ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

dis-eti-iltihabina-hangi-bitki-iyi-gelir

Bu yazı diş iltihabına iyi gelen ilaçlar şeyler yiyecekler yağlar antibiyotikler şifalı bitkiler ne denir ne ad verilir ne iyi gelir evde doğal kesin bitkisel çözüm çare nedir tuzlu su sülük tedavisi kekik ada çayı sirke nane iyi gelir mi hangi doktor bölüm bakar nasıl geçer önlenir iyileşir tedavi edilir patlatılır giderilir geçer kurur akıtılır temizlenir diş için ilaç isimleri jel gargara diş macunu diş iltihabını konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın