Diş Etlerine Ne iyi Gelir iyi Gelen Şeyler Nedir

0
1442
Okunma

Dişlerimiz ne yazık ki bizlerden çok fazla hassasiyet ve ilgi istemektedir. Yeteri şekilde diş bakımı yapılmadığı zaman bir çok diş eti hastalığı ile karşı karşıya kalırız.

Diş eti hastalıkları; diş eti ağrısı, iltihaplanması, apsesi, erimesi, enfeksiyonu, sarkması, kanaması, şişmesi, çekilmesi, ödemi, mantarı gibi farklı problemlerdir. Peki bu diş eti hastalıkları ve problemleri için bitkisel çözüm yolları ile diş etine nasıl tedavi uygulanır bunları anlatalım.

Diş Etine Ne iyi Gelir? Diş eti hastalıkları ve rahatsızlıkları için iyi gelen bitkisel çözüm yolları şu şekilde sıralanabilir.

– Çay ağacı yağı, tahriş olan ve iltihaplanan diş etlerini yatıştırmaya yardımcı olacak güçlü anti-inflamatuar bileşenlere sahiptir. Yapılması gereken tek şey, diş macununa birkaç damla çay ağacı yağı eklenmesidir.

– Deniz tuzu mineralleri mevcut inflamasyonu azaltmak ve aynı zamanda ağrı ve enfeksiyonu tedavi etmeye yardımcı olur. Diş etlerinde enfeksiyon söz konusu olduğunda, sadece küçük bir miktar deniz tuzu 1 bardak ılık suda çözülmelidir.

– Diş macunu ile beraber karbonat kullanımı dişlerini temizlenmesine ve ağzın son derece güzel kokmasına yarayan oldukça popüler bir maddedir. Bu madde diş eti hastalıkları ve diş çürüğünün ağızda yarattığı ortamı nötralize ederek sorunun ilerleyişini bir hayli yavaşlatır.

– Aloe Vera, diş eti hastalığının tedavisinde yardımcı olabilen yatıştırıcı özelliklere sahip bir bitkidir. Anti-mikrobiyal özellikleri ile de diş eti hastalığına neden olan bakterileri öldürmeyi sağlar. Ayrıca, kötü ağız kokusunun giderilmesini sağlar ve açık ağız yaralarını iyileştirir.

C vitamini açısından zengin olan ve diş eti hastalıklarından korunmak için tüketilebilecek meyve ve sebzeler şu şekilde sıralanabilir: Limon, Greyfurt, Çilek, Papaya, Yaban mersini, Kırmızıbiber, Brokoli.

– Bal, diş eti enfeksiyonlarının tedavisinde etkili olan ve antiseptik bileşenler içerir. Diş fırçalamanın ardından sorunlu olan bölgenin üzerine küçük bir miktar bal sürülmesi yeterli olacaktır.

Hindistan cevizi yağı, hiç şüphesiz ki uçucu yağlar arasından en zengin antiseptik bileşenlere sahip bir yağdır. Bir diş eti hastalığından korunmak ve bu hastalığın tedavi edilmesi için kullanılabilecek en ideal ilaçlardan bir tanesi Hindistan cevizi yağıdır. Yapılması gereken tek şey, 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 2 yemek kaşığı karbonat karıştırılmasıdır.

DİŞ ETİ HASTALIKLARI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

dis-etine-iyi-gelen-besinler

Bu yazı diş etine iyi gelen besinler macun gargara vitamin dikiş atılması ne iyi gelir yapılan iğne için ilaç en iyi macun diş eti hastalıklarına hangi bölüm bakar bitkisel tedavi doğal çözüm şifalı bitkiler önerilen ilaçlar hangi antibiyotik kullanılır nelerdir nasıl tedavi edilir diş etini güçlendiren besinler ne rahatlatır yiyecekler ilaçlar diş etlerini kanatmak güçlendirmek temizleme konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın