Diş Eti Çekilmesine Doğal Çözüm İlaç Çare

1
2475
Okunma

Diş güzelliğini etkileyen rahatsızlıklardan birisi olan diş eti çekilmesi için doğal tavsiyeleri paylaşacağız bu yazımızda.

Bitkisel tedavi konusunda uzman olan Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu diş eti çekilmesine karşı aşağıdaki kürü tavsiye ediyor. Bu doğal çözümün ardından diğer vereceğimiz bitkisel tedavi yöntemlerini de okumanızı tavsiye ederiz. Yazıyı beğenirseniz paylaşarak ve yorum yaparak bize destek vermeyi unutmayın.

Diş Eti Çekilmesi için Bitkisel Kür: 1,5-2 yemek kaşığı kır papatyası, 1 bardak kadar suda, kısık ateşte, 4-5 dakika kaynatılır. Kür ılık hale geldikten sonra dişlerinizi bu bitki kürü ile fırçalayın. Bu işlemi, diş eti çekilmesi sorunu geçinceye kadar her Gün düzenli olarak yapın.

Yukarıdaki kür ayrıca Kanser hastası olan ve Kemoterapi uygulanan kişilerin ağız içi yaraları için de oldukça etkilidir. Bu ağız içi yaraların tedavisi için yukarıdaki kür ile düzenli olarak gargara yapılmalıdır.

Diş Eti Çekilmesine Ne iyi Gelir? İbrahim Saraçoğlu’nun özel kür tarifinden sonra şimdi de farklı uzmanlar tarafından önerilen ve diş eti çekilmesine iyi gelen bitkisel tavsiyeleri verelim.

Kür 1: Diş eti çekilmelerinde en çok bilinen yöntemlerden biri papatya.

Hazırlanışı: Bir fincan kaynar suyun içine bir tatlı kaşığı papatya çiçeği katılıp ılık hale gelene kadar bekledikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere gargara yapılır.

Kür 2: Diş eti çekilmelerinde etkili olan bir diğer yöntem de tuz ile yapılan gargara. Bu yöntemde eskiden beri kullanılmakta ve olumlu sonuçlar vermektedir.

Hazırlanışı: Bir fincan soğuk suyun içine bir tatlı kaşığı sofra tuzu ( yalnız bu tuzun kalın tuz denilen tuzdan olması gerekmektedir) katılıp karıştırıldıktan sonra günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere gargara yapılır.

Kür 3: Diş eti çekilmelerinde diğer yöntem ada çayıdır.

Hazırlanışı: Bir fincan kaynar suyun içine bir tatlı kaşığı ada çayı katılıp ılık hale gelene kadar bekledikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere gargara yapılır.

Bu bitkisel kürlere ek olarak düzenli şekilde kullanılan susam yağı ve limon yağı da diş eti çekilmesi için iyi gelmektedir.

Susam Yağı: Diş etlerinin iyileştirilmesine ilişkin bir diğer cevap da susam yağıdır. Bu uçucu yağ diş etlerinde çekilmeye neden olan diş eti plağı ve zehirli maddeleri gidermek için bir gargara olarak kullanılır. Buna ek olarak, daha fazla diş eti çekilesi ve diş çürümesini önlemeye de yardımcı olabilir.

Limon Yağı: Limon yağı olağanüstü bir antibakteriyel madde olabilir ve ılımlı antiseptik niteliklere sahiptir. Bununla birlikte, diş minesi kendisince erozyona uğradığı için günlük olarak limonun doğrudan kullanılması önerilmez. Bu yağ, sabahın ilk yarısında ağzınızı çalkalamak için kullanılabilir.

DİŞ ETİ ÇEKİLMESİ KONUSUNDA DİŞ UZMANLARINA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

dis-eti-cekilmesine-iyi-gelen-ilaclar
Diş Eti Çekilmesine iyi Gelen Çözümleri Okudunuz…

Bu yazı diş eti çekilmesine iyi gelen bitkiler diş macunu yiyecekler vitaminler macun şeyler diş macunu besinler ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare evde tedavisi kaplama yapılır mı sirke iyi gelir mi sülük dolgu tuzlu su için diş fırçası kullanılan ilaçlar macun antibiyotik ne yapılabilir yapılmalı kullanılır diş eti çekilmesini nasıl önlenir önleme durdurulur düzelir tedavi edilir ne yapılmalı ne yapmalıyım ibrahim saraçoğlu ahmet maranki hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: diş eti çekilmesi ilaç isimleri

1 YORUM

  1. Aşırı ve sert fıralamaya bağlı dişeti çekilmesi var ve diş kökleri açığa çıkmış durumda; çekilmeyi durdurmak ve yeniden dişeti oluşumunu sağlamak mümkünmü, ilaç ve bitkisel olarak ne önerebilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim..

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın