Diş Enfeksiyonuna Ne iyi Gelir Bitkisel Tedavi

0
563
Okunma

Diş enfeksiyonu diş çürümesi ve diş sinirlerinde meydana gelen iltihap sonucunda oluşur. Diş enfeksiyonunun kontrol altına alınması ve iyileşmesi için tıbbi tedavilerin yanı sıra doğal ve bitkisel çözümler de kullanılabilir.

Diş enfeksiyonu için alternatif tedavi yöntemlerini ilaç tedavisine ek olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Diş enfeksiyonuna tek başına bitkisel çözümleri kullanmak kimi zaman yeterli olmayabilir. Mutlaka ana tedavi olarak en etkili antibiyotikleri ve antibiyotik isimlerini araştırmanızı öneririm.

Diş Enfeksiyonuna Ne iyi Gelir? Dişte oluşan enfeksiyonlar için kullanılmış ve başarıya ulaşmış tedavi yöntemlerini tek tek anlatmak istiyorum sizlere.

Karbonat: Karbonat tozu, ağzın pH seviyesini dengeleyerek diş eti iltihabı ve diş enfeksiyonu için çok faydalı olur. Asidik ya da bazik özelliklere sahip karbonat tozu her ortamda pH seviyesini nötralize eder. Böylece ağız içinde bakteri ve diğer mikropların büyümesine ve hayatta kalmasına engel olur.

Gerekli malzemeler: Karbonat tozu – ¼ çay kaşığı ½, Sıcak su birkaç damla

Yapılışı: Macun kıvamında bir karışım yapmak için karbonat tozunun üzerine birkaç damla ılık su ilave edilir ve karıştırılır. Yaklaşık 1-2 dakika bu karışım ile dişler fırçalanır ve ağız yıkanır. Diş eti iltihabı için bu işlemin 2-3 gün içinde sadece bir kez yapılması önerilmektedir.

Limon Suyu: Birçok kişi tarafından kullanılan limon suyu, ağız enfeksiyonları tedavisinde etkilidir. Limon suyu C vitamini içeriği ile son derece iyi bir anti-inflamatuar özelliğe sahiptir. Bunun için çok basit olarak sadece limon suyu ile ağız çalkalamak etkili olur.

Gerekli malzemeler: Limon – 1 orta boy, Sıcak su – 1 bardak

Yapılışı: Limon ikiye kesilir ve bir bardak ılık suyun içine sıkılır. İyice karıştırıldıktan sonra bu suyla ağızı çalkalanır. Bu işlemin olumlu sonuç vermesi açısından en iyisi sabah diş fırçaladıktan sonra yapılmasıdır. Ancak, limon asidinin tat bakımından rahatsız vermesi durumunda, bir bardak su ile sadece limonun yarısı kullanılmalıdır.

Tuzlu Su: Her evde bulunan tuz, diş eti iltihabı ve enfeksiyonu için en etkili tedavi olabilir. Tuz ağız içindeki pH seviyesini değiştirerek çevreye yayılan bakteriler için mücadele eder ve orada yaşamalarına müsaade etmez. Tuz mükemmel anti-mikrobiyal özelliklere sahiptir. Bu yüzden tuzun koruyucu bir madde olarak kullanılması boşuna değildir.

Gerekli malzemeler: Tuz – ½ çay kaşığı, Ilık su – 1 bardak

Yapılışı: Ilık suya tuz ilave edilir ve iyice karıştırılır. Bu su ile ağzın içi yıkanır. Diş eti iltihabından kurtulmak için bu işlemin gün içinde 2-3 kez yapılması gerekmektedir.

Bitkisel Yağlar: Yağ tedavisi, diş eti iltihabı ve ağızdaki başka enfeksiyonlar için faydalı olurken aynı zamanda diş beyazlatma için de çok etkilidir. Tedavi için kullanılan yağ, bakteri, mantar, virüs ve diğer mikroplar gibi tüm toksinlerin ağzın içinden akıp gitmesini sağlar. Bunun yanı sıra yağ tedavisi ağız sağlığı ile birlikte vücudun bağışıklığını arttırır.

Gerekli malzemeler: Hindistan cevizi yağı ya da susam yağı 1-2 yemek kaşığı, Sıcak su 1-2 bardak

Yapılışı: Ağız içine bir miktar yağ konulur. Ağzın her köşesine temas etmesi için yağ ağız çevresinde dolaştırılır. Başlangıçta, bu uygulamayı sadece bir ya da iki dakika yapmak mümkün olabilir. Fakat daha sonra yavaş yavaş yağ tedavisi süresini arttırmak gerekir. 10-15 dakika sonra yağ tükürülür ve ağız içi ılık su ile yıkanır.

DİŞ ENFEKSİYONLARI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. TIKLA YORUM YAP

dis-enfeksiyonuna-ne-iyi-gelir

Bu yazı diş enfeksiyonuna iyi gelen antibiyotikler çay hangi antibiyotik kullanılmalı isimleri şifalı bitkiler ilaçlar bitkiler şeyler ne iyi gelir bitkisel doğal tedavi kesin çözüm hangi ilaç kullanılır için ne yapılmalı ne yapılır evde en etkili kullanılan doğal antibiyotik isimleri nelerdir nasıl geçer tedavi edilir kaç günde geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın