Diş Çürüğüne Bitkisel Çözüm iyi Gelen Şeyler

0
1321
Okunma

Diş ne yazık ki toplulumuzda çok az hassasiyet gösterilen bir vücut parçası. Sosyal hayatın en dikkat edilen bölümlerinden birisi ağız ve diş sağlığı olsa bile dişlerimize gereken hassasiyeti göstermiyoruz.

Diş bakımı konusunda yapılan yanlışlar ve yetersizlikler neticesinde her insan diş çürümesi ve diş çürükleri ile karşılaşmakta. Biz bu yazımızda sizlere diş çürümesine ve diş çürüklerine iyi gelen şeyler ve bitkiler ile, diş çürüğüne bitkisel çözümler hakkında bilgi vereceğiz.

Diş Çürümesine Ne iyi Gelir? Diş çürükleri için alınacak bazı önlemler ile dişler çürümeden kesin şekilde çözüm sağlayabilirsiniz. Şimdi kısa kısa bu önerileri verelim, daha sonra ise diş çürüklerine iyi gelen bitkileri ve şeyleri anlatacağım.

Beslenme Alışkanlığı: Daha az karbonhidratlı yiyecekler yemek ve içmek. Yeme/içme sıklığını günde en fazla 6 kere ile sınırlamak.

Dişlerin Temizlenmesi: Dişler fluor içeren bir diş macunu kullanılarak günde 2 kez iyice fırçalanmalıdır. Ayrıca diş ipi kullanılarak fırçanın erişemediği ara yüzeyler mutlaka temizlenmelidir.

Fissür Örtücüler: Arka bölümlerde kalan ve temizlenmesi zor olan dişlerin çiğneyici yüzeylerindeki oluklar fissür olarak adlandırılır ve bunlar “fissür örtücü” denilen çok akışkan kıvamdaki bir çeşit dolgu maddesi ile kapatılmalıdır.

Periyodik Kontrol: Düzenli olarak diş doktoruna kontrole gidilmesi, çürüklerin erken fark edilmesine ve ilerlemeden kolayca tedavisine imkan verir.

Diş Çürüğüne Bitkisel Çözüm: Şimdi sizlere diş çürüklerine ve diş çürümesine iyi gelen şeyleri, bitkileri ve bitkisel çözümleri anlatmak istiyorum.

Karanfil: Diş ağrılarında kullanılan en etkili çözüm karanfildir. Anti inflamatuar, analjezik ve anti bakteriyel özellikleri nedeniyle karanfil; diş çürüğünden kaynaklanan ağrının hafifletilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda diş çürüğünün yayılmasını engeller.

2 ya da 3 damla karanfil yağı ile 1/4 çay kaşığı susam tohumu yağı karıştırılır. Bu karışım bir pamuk topağı yardımı ile dişe uygulanır. İşlem yatmadan önce her gece tekrar edilebilir.

Tuz: Tuz, anti bakteriyel ve antiseptik özellikleri nedeniyle çürük tedavisinde de kullanılabilir. İnflamasyonu, ağrıyı ve enfeksiyonu azaltır. Aynı zamanda ağız içindeki bakterileri öldürür.

1 çay kaşığı tuz bir bardak ılık su ile karıştırılır. Bu karışım ile ağız çalkalanır. Ağız çalkalama sırasında ağrıyan dişin olduğu bölgeye ağırlık verilmelidir. İşlem günde 3 kez yapılabilir.

Susam Yağı: Susam yağı ağız kokusunu gidermek için kullanılırken aynı zamanda diş çürükleri için de kullanılabilir. Ağız içindeki zararlı bakterilerin ölmesine yardımcı olur.

1 yemek kaşığı susam yağı ile gargara yapılabilir. Ancak bu yağ kesinlikle içilmemelidir.

Sarımsak: Anti bakteriyel ve antibiyotik özellikleri olan sarımsak da diş çürüğünde kullanılan çözümlerden biridir.

3 ya da 4 diş ezilmiş sarımsak ve 1/4 çay kaşığı kaya tuzu karıştırılarak hamur haline getirilir. Elde edilen diş üzerine uygulanır. 10 dakika bekletildikten sonra su ile gargara yapılır. Bu işlem günde birkaç kez tekrar edilebilir.

DİŞ ÇÜRÜKLERİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

dis-curugune-iyi-gelen-seyler

Bu yazı diş çürümesine iyi gelen bitkiler şeyler karşı önlemler doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi nedir okunacak dua ne yapmalı nasıl önlenir geçer tedavi edilir diş çürüğüne dolgu ne yapılır gargara macun hangi bölüme gidilir bakar diş çürümesine neden olan faktörler nelerdir ne iyi gelir diş çürümesini engelleyen engelleme diş macunu durdurma ne engeller önleyen mineraller besinler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın