Diş Apsesine Ne iyi Gelir Bitkisel Tedavi

0
840
Okunma

Toplumumuz ne yazık ki diş sağlığı konusunda yeteri kadar hassas değil. Öyle ki halk arasında neredeyse herkesin yolu senede en az bir kere dişçiye düşüyor. Bu diş problemleri arasında diş apsesi de ilk sıraları tutmakta ne yazık ki.

Diş Apsesine Ne iyi Gelir? Karşılaştığımız diş sorunlarının başında gelen rahatsızlıklardan birisi de diş apsesidir. Biz bu yazımızda sizlere doktora gitmeden evde diş apsesine kesin çözüm sağlayacağınız bitkisel tedavi yöntemleri ve şifalı bitkileri anlatmaya çalışacağım.

Soğan: Bir baş soğan, kabuklarıyla külde pişirilir. Apsenin bulunduğu yere tülbentle sarılır. Yaklaşık 1 gün içinde apse olgunlaşıp, cerahat akar.

İncir: Taze incir ortadan kesilip apsenin üzerine konarak yine bir tülbentle sarılır. Bu da cerahat toplanmasına yardımcı olur. Apseden cerahat çıkmaya başladıktan sonra hafifçe sıkmak suretiyle iltihap akıtılır. Sonra oksijenli su veya tentürdiyot ile yara etrafı temizlenerek gazlı bezle kapatılır.

Sarımsak: Bir diş sarımsağı ikiye bölüp apsenin üzerine koyarsanız, iltihabı kurutmaya yardımcı olur.

Çok güçlü bir antibiyotik olan sarımsak, harici kullanımının yanında dahilen de apse tedavisi için faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkileri ile ekinezya apsenin iyileşmesine yardımcı olabilir. Bunun için hazır ekinezya ürünleri alınabileceği gibi çayı da yapılabilir.

Bir bitki olmamasına rağmen bitkilerden hazırlanan bir besin olan Bal da ciltteki yara, sivilce ve apse gibi sorunların tedavisi için oldukça yaygın olarak kullanılır. Bu bilgilere ek olarak şimdi de diş apsesine iyi gelen bitkisel yağlar hakkında bilgi verelim.

Karanfil Yağı: Karanfil diş ağrılarına bir birdir. Keskin tadıyla kısa sürede diş ağrısını kese bilir. Karanfil yağı da enfeksiyonları ortadan kaldırmada çok etkilidir. Eğer apse veya ağrı çok şiddetli ise fırça veya bir pamuk yordamıyla etkilenen kısma uygulayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı: Diş ağrısı için kullanılan Hindistan cevizi yağı aynı zamanda diş apsesine iyi gelir. Hindistan cevizi yağı 20-30 dakika etkilenen dişe uygulanır. Uygulama bittikten sonra Hindistan cevizi yağı yutulmamalı.

Nane Yağı: Etkilenen dişe uygulandığında nane yağı kıs sürede rahatlama sağlar, ağrıyı kesebilir.

DİŞ APSESİ HAKKINDA DİŞ DOKTORLARINA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMALISINIZ. SORU SORMAK İÇİN TIKLAdis-apsesine-hangi-antibiyotik

Bu yazı diş apsesine iyi gelen şeyler yiyecekler antibiyotik ne iyi gelir gargara rakı ilaç buz konur mu karanfil ne yapılır soğuk uygulama evde doğal kesin bitkisel çözüm çare son tedavisi için dua en iyi antibiyotik en etkili hangi antibiyotik kaç gün kullanılmalı nasıl iner olur anlaşılır oluşur geçer kurutulur patlatılır drene edilir ibrahim saraçoğlu diş apsesini iğneyle iğne ile patlatmak yutmak ne indirir geçirir kurutan akıtmak konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın