Diş Ağrısına Ne iyi Gelir Ağrı Kesici İlaçlar Çözüm

0
1253
Okunma

Diş ağrısı eminim ki en şiddetli ağrıların içinde başı çeker. Bazen uykusuz geceler, bazen ise günlerce iştahsızlık problemi ile uğraşmak zorunda kalırız.

Bu yazımızda sizlere diş ağrısına iyi gelen yöntemleri ve bitkisel çözüm önerilerini anlatmaya çalışacağım. Yöntemlerin tamamını evinizde kolayca uygulayabilir ve diş ağrıları için kesin çözüm sağlayabilirsiniz.

Diş Ağrısına Bitkisel Çözüm Tedavisi
– Her şeyden önce ağız ve diş hijyeni, diş ağrısının ilerlemesine mani olur. Şayet eczanelerde satılan antiseptik ağız gargarası almak istemiyorsanız 1 su bardağına 1 çay kaşığı tuz koyarak karıştırdıktan sonra ağzınızda gargara yapın ve ağzınızı iyice çalkalayın.

– Diş ağrısına iyi gelen mucize bir bitki varsa o da misvak. Misvak hem dişi temizler hem de içerdiği bitkisel kimyasallar sayesinde dişlerde oluşan ağrıyı hafifletir.

– Diş ağrısına karşı ağrı kesicilerin kullanılmasını uzmanlar kesinlikle tavsiye etmiyorlar. Bu ilaçlarda bulunan etken maddeler, diş eti ile etkileşime girerek diş eti iltihaplarının iyileşmesini zorlaştırabilmektedir.

– Buz ile soğuk kompres diş ağrısını geçirici etki yapar. Ama kesinlikle buzu ağzınıza alarak yapmayın. Yanaktan uygulayın.

– Diş ağrısı için okunacak dua ise şu şekildedir. “Ve tera’l-cibâle tehsebuhâ câmideten ve hiye temurru merra’s-sihâb. Sun’allahillezî kulle şey’in innehu habîrun bimâ tef’elûn.“ Bu duayı ağrıyan dişin üzerine elinizi koyarak 7 kere okuyun.

– Poşet çayı da demleme işleminden sonra atmak yerine ağrıyan dişinize gelecek şekilde ağzınıza koyun ve 10 dakika kadar bu şekilde bekletin. Poşet çayın da diş ağrısına doğal tedavi edici etkisi vardır.

Karanfil yağı, diş çürüklerine az miktarda pamuğa emdirilerek uygulandığında, içerdiği bitkisel uçucu yağlar nedeniyle kısmi anestezik etki yapacaktır. Yani doğal bir uyuşturma özelliği vardır.

– Antiseptik gargara yapmak için 5 miligram karanfil yağı ve okaliptüs yağına ihtiyacımız olacak. Buna birazcık mentol yeterli kadar su ilave ederek ev yapımı mentol hazırlamış oluyoruz. Bu karışım hem antiseptik, hem de diş ağrısını iyileştirici etki yapacaktır.

– Diş ağrısına sarımsak iyi gelir mi? Sarımsak ta etkili bir diş ağrısı geçirici bitkisel çözüm yoludur. Sarımsağı ezerek ve hafif tuz ekleyerek dişe uygulanan sarımsak ağrı kesici, anti-inflamatuar ve anti-bakteriyel etkiye sahiptir. Soğan da diş ağrısını hafifletir ve diş ağrısını geçirici etki yapar ve küçük bir parça soğan etkilenen bölge yerleştirilebilir.

DİŞ AĞRISI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

dis-agrisina-iyi-gelen-ilac
Diş Ağrısına iyi Gelen Yöntemleri Denemenizi Israrla Öneririz

Bu yazı diş ağrısına iyi gelen bitkiler ilaçlar dua şeyler evde yiyecekler sprey iğne taş alkol ne iyi gelir rakı doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi çare için ilaç ne yapılmalı ne yapmalıyım hap en iyi ağrı kesici arveles jel karanfil nasıl hemen geçer giderilir diş ağrısını ne keser geçirmenin yolları ne giderir ne geçirir anında kesen hafifletir ne önler geçirecek yöntemler geçirebilirim konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın