Diş Ağrısına Ne iyi Gelir Ağrı Kesici İlaçlar Çözüm

Diş ağrısı eminim ki en şiddetli ağrıların içinde başı çeker. Bazen uykusuz geceler, bazen ise günlerce iştahsızlık problemi ile uğraşmak zorunda kalırız.

Bu yazımızda sizlere diş ağrısına iyi gelen yöntemleri ve bitkisel çözüm önerilerini anlatmaya çalışacağım.

Diş Ağrısına Bitkisel Çözüm Tedavisi
– Her şeyden önce ağız ve diş hijyeni, diş ağrısının ilerlemesine mani olur. Şayet eczanelerde satılan antiseptik ağız gargarası almak istemiyorsanız 1 su bardağına 1 çay kaşığı tuz koyarak karıştırdıktan sonra ağzınızda gargara yapın ve ağzınızı iyice çalkalayın.

– Diş ağrısına iyi gelen mucize bir bitki varsa o da misvak. Misvak hem dişi temizler hem de içerdiği bitkisel kimyasallar sayesinde dişlerde oluşan ağrıyı hafifletir.

– Diş ağrısına karşı ağrı kesicilerin kullanılmasını uzmanlar kesinlikle tavsiye etmiyorlar. Bu ilaçlarda bulunan etken maddeler, diş eti ile etkileşime girerek diş eti iltihaplarının iyileşmesini zorlaştırabilmektedir.

Buz ile soğuk kompres diş ağrısını geçirici etki yapar. Ama kesinlikle buzu ağzınıza alarak yapmayın. Yanaktan uygulayın.

– Diş ağrısı için okunacak dua ise şu şekildedir. “Ve tera’l-cibâle tehsebuhâ câmideten ve hiye temurru merra’s-sihâb. Sun’allahillezî kulle şey’in innehu habîrun bimâ tef’elûn.“ Bu duayı ağrıyan dişin üzerine elinizi koyarak 7 kere okuyun.

– Poşet çayı da demleme işleminden sonra atmak yerine ağrıyan dişinize gelecek şekilde ağzınıza koyun ve 10 dakika kadar bu şekilde bekletin. Poşet çayın da diş ağrısına doğal tedavi edici etkisi vardır.

– Karanfil yağı, diş çürüklerine az miktarda pamuğa emdirilerek uygulandığında, içerdiği bitkisel uçucu yağlar nedeniyle kısmi anestezik etki yapacaktır. Yani doğal bir uyuşturma özelliği vardır.

– Antiseptik gargara yapmak için 5 miligram karanfil yağı ve okaliptüs yağına ihtiyacımız olacak. Buna birazcık mentol yeterli kadar su ilave ederek ev yapımı mentol hazırlamış oluyoruz. Bu karışım hem antiseptik, hem de diş ağrısını iyileştirici etki yapacaktır.

– Diş ağrısına sarımsak iyi gelir mi? Sarımsak ta etkili bir diş ağrısı geçirici bitkisel çözüm yoludur. Sarımsağı ezerek ve hafif tuz ekleyerek dişe uygulanan sarımsak ağrı kesici, anti-inflamatuar ve anti-bakteriyel etkiye sahiptir. Soğan da diş ağrısını hafifletir ve diş ağrısını geçirici etki yapar ve küçük bir parça soğan etkilenen bölge yerleştirilebilir.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

dis-agrisina-iyi-gelen-ilac
Diş Ağrısına iyi Gelen Yöntemleri Denemenizi Israrla Öneririz

Bu yazı diş ağrısına iyi gelen ağrı kesici ilaçlar dualar bitkisel yağlar haplar ayetler müzikler otlar ne iyi gelir zeytin ekşi etkili doğal kesin bitkisel son çözüm yöntemler karanfil nasıl geçer oluşur anlaşılır durur başlar için iğne majezik en iyi ağrı kesici konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.