Dirsek Kararması Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm

0
1014
Okunma

Dirsek bölümünde bulunan cilt, sert, esnek ve renk değişimine yatkın bir yapıdadır. Bakteriler ve ölü cilt hücreleri zamanla dirsekte bulunan kıvrımların içine dolar ve sürtünmeyle birlikte ciltte sertleşme de görülebilir. İşte bu lekelere genel olarak dirsek kararması denilir.

Bu yazımızda sizlere dirsek kararması için bitkisel çözümler ve dirsek kararmasına iyi gelen doğal tedavi yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de hak verirsiniz ki, kadınların güzellik ve kusursuzluk takıntısı bir tek lekeyi bile affetmez.

Dirsek Kararmasına Ne iyi Gelir? Dirseklerde oluşan kararma ve renk kusurlarını yok etmek için farklı bitkisel ve doğal tedavi yöntemleri uygulanır. Şimdi kısa kısa sizlere bunları anlatmak istiyorum.

Karbonat: Dirseklerde oluşan kararmalar için etkili bir çözüm olan karbonat kullanılabilir. Karbonat cildi nemlendirmeye yardımcı olur ve cilt yapısını yumuşatır. Süt ile birlikte karıştırılarak kullanılabilir. Biraz karbonat eşit miktarda süt ile karıştırılır. Krem kıvamına gelen karışım dirseklere uygulanır.

Zerdeçal: Zerdeçal, iyileştirici özellikleri ile cilt yapısını korur. Aynı zamanda cildin renginin açılmasına yardımcı olur. Cilt lekelerinde de oldukça etkilidir. Zerdeçal tozu ve süt karıştırılarak cilde uygulanabilir.

Nane: Nane genellikle nefes tazelemek için kullanılır. Ancak aynı zamanda cilt beyazlatmak için de kullanılmaktadır. Birkaç nane yaprağı kaynatılır ve içerisine biraz da limon özü eklenir. Bir pamuk yardımı ile cilde uygulanır. Kuruması beklenir ve su ile durulanır.

Limon: Dirsek kararması için etkili ve basit çözümlerden biri de limon olarak bilinir. Büyük bir limon yarıya kesilir. Sulu kısmı ile dirsekler ovulur. Bu işlem bir ya da iki hafta boyunca her gün tekrar edilebilir.

Nohut Unu: Nohut unu, zerdeçal tozu, süt ve limon karıştırılır. Elde edilen krem karışım dirseklere uygulanır. Hamur kuruduktan sonra cilt hafif bir sabun ve su ile yıkanır. Haftada iki kez uygulanabilir.

Patates Püresi: Patates de cilt bakımı için kullanılmaktadır. İzler ve lekeler üzerinde oldukça etkilidir. Birkaç patates püre haline getirilerek cilde uygulanabilir.

Bal: Bal da dirseklerde oluşan kararma için kullanılır. Doğal bir merhemdir. Ayrıca antibiyotik özellikleri de vardır. Dirseklere doğrudan bal uygulanabilir. Alternatif olarak eşit miktarda süt ve zerdeçal karışımına bir çorba kaşığı bal eklenerek karıştırılabilir. Karışım hamur haline geldikten sonra dirseklere uygulanır.

Doğal Yağlar: Zeytinyağı gibi doğal yağlar temel aydınlatma özellikleri içerir. Ilık zeytinyağı kararmış dirsekler üzerine uygulanır. Birkaç dakika bekletilir. Yıkama gerektirmez. Güden birkaç kez işlem tekrar edilebilir.

Meyveler: Dirsek kararması için kullanılan çözümlerden biri de meyvelerdir. Limon, domates ve üzüm gibi doğal beyazlatıcı özelliklere sahip bazı meyveler püre şeklinde dirseklere uygulanabilir. Birkaç dakika ciltte bekletildikten sonra yıkanır.

DİRSEK KARARMASI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. TIKLA YORUM YAP

dirsek-kararmasina-bitkisel-cozum

Bu yazı dirsek kararması lekesi lekeleri sertleşmesi nedir neden olur nedenleri nasıl geçer beyazlar tedavi edilir için krem ilaç kür merhem maske doğal kesin bitkisel çözüm kadınlar kulübü 7 gün sağlık ekşi tedavisi dirsek kararmasına ne iyi gelir limon karbonat konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: dirsek kararması nasıl geçer kadınlar kulübü

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın